Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 13-03-12, 11:57
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
Παράθεση:
@bimmerm: τι σημαίνει "πρίνιουμ" αυτοκίνητο όπως λες φίλε?
μαρεσει παντα που οι παρατηρησεις σου και τα σχολια σου αφορουν την ουσια του θεματος!! συνεχισε ...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-03-12, 12:02
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
Παράθεση:
Ηξερα εξ αρχης βεβαια ποσο θα καιει
αυτο ακριβως λεω και εγω φιλε...οταν πας να αγορασεις αυτοκινητο δεν εχει σημασια ποσο θα το παρεις αλλα αν μπορεις να ανταποκριθεις στα εξοδα του.γιαυτο εχουν γεμισει οι μαντρες.
και αυτο το ξερεις πριν την αγορα.ξερεις οτι ενα αυτοκινητο που θελεις να αγορασεις και εχει πολλα κυβικα θα καιει ειτε ειναι μπεμπα η' οτιδηποτε αλλο.
αν θελεις οικονομια παρε ενα πιο φθηνο αυτοκινητο,πιο οικονομικο.δηλδ πηρες μπεμπα και βαζεις υγραεριο και λες οτι γλυτωσες απο καυσιμα ,αλλα τα υπολοιπα εξοδα δεν τα υπολογιζεις? εκεινα δεν ειναι πιο ακριβα απο ενα πιο μικρο? παρε ενα μικρο να κανεις την δουλεια σου.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-03-12, 00:32
danos Ο χρήστης danos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Μηνύματα: 44
danos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα εσύ Θεσσαλονίκη, να σε πάω βόλτα με ένα 750, και αν ανεβάζει πάνω απο τις
5500 με υγραέριο θα σε κεράσω τον καφέ...
Δεν νομίζω οτι δεν γίνετε τι διάφορα έχει απο το x5 4,8 ? που γίνεται άνετα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 22-03-12, 00:38
danos Ο χρήστης danos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Μηνύματα: 44
danos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο ακριβως λεω και εγω φιλε...οταν πας να αγορασεις αυτοκινητο δεν εχει σημασια ποσο θα το παρεις αλλα αν μπορεις να ανταποκριθεις στα εξοδα του.γιαυτο εχουν γεμισει οι μαντρες.
και αυτο το ξερεις πριν την αγορα.ξερεις οτι ενα αυτοκινητο που θελεις να αγορασεις και εχει πολλα κυβικα θα καιει ειτε ειναι μπεμπα η' οτιδηποτε αλλο.
αν θελεις οικονομια παρε ενα πιο φθηνο αυτοκινητο,πιο οικονομικο.δηλδ πηρες μπεμπα και βαζεις υγραεριο και λες οτι γλυτωσες απο καυσιμα ,αλλα τα υπολοιπα εξοδα δεν τα υπολογιζεις? εκεινα δεν ειναι πιο ακριβα απο ενα πιο μικρο? παρε ενα μικρο να κανεις την δουλεια σου.
Κοίτα δεν διαφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορούσα να ξεφορτωθω το σμαρτ με τίποτα brabus exclusive για μήνες ήθελα ένα 116-120 για τα μωρά μου που μεταφέρει η γυναίκα και αυτόματο εεε 6 μήνες έψαχνα για ανταλαγη είδα το χ1 με 530 χιλ στα 24500 μου πήρε και το σμαρτ 12500 και το έκανα αλλα την πατησα με το αυτόματο το ποσο πολυ καίει στην πόλη , είχα παλιότερα ένα κούπερ s αυτόματο τα ίδια τον απακο έπινε , απλα δεν υπήρχε diesel το περασμένο καλοκαίρι ,

Κατανάλωση με γκάζι 34 ευρω κάνω 250-260 χιλ στην πόλη δεξαμενη 40 λίτρα !!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 22-03-12, 10:27
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
σε καταλαβαινω αλλα πηγες και πηρες ενα αυτοκινητο για την πολη πολυ βαρυ και μεγαλο.αναμενομενο ηταν να καιει τοσο.επρεπε να κανεις καλυτερη ερευνα και να παρεις κατι μικροτερο.σου γυαλισε η τιμη αγορας και τη επαθες.
ψαξε μετα απο λιγο καιρο να το πουλησεις αν βρεις καλη τιμη και να παρεις κανενα μικροτερο να σε βολευει και ντιζελ αν κανεις πολλα χιλ.καλα θα ηταν αν θες να το πουλησεις να το κανεις και συντομα γιατι εχω πληροφοριες απο μεσα οτι στο τελος του χρονου θα βγει χ1 με 1600 κ.ε. και τοτε το δικο σου δεν θα φευγει με τιποτα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-03-12, 18:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από danos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα δεν διαφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορούσα να ξεφορτωθω το σμαρτ με τίποτα brabus exclusive για μήνες ήθελα ένα 116-120 για τα μωρά μου που μεταφέρει η γυναίκα και αυτόματο εεε 6 μήνες έψαχνα για ανταλαγη είδα το χ1 με 530 χιλ στα 24500 μου πήρε και το σμαρτ 12500 και το έκανα αλλα την πατησα με το αυτόματο το ποσο πολυ καίει στην πόλη , είχα παλιότερα ένα κούπερ s αυτόματο τα ίδια τον απακο έπινε , απλα δεν υπήρχε diesel το περασμένο καλοκαίρι ,

Κατανάλωση με γκάζι 34 ευρω κάνω 250-260 χιλ στην πόλη δεξαμενη 40 λίτρα !!
εγω με 34 ευρώ κάνω 472 εκτος πολης και εχω και ρεστα...
μέσα στην πόλη 240-270, αναλογα με την κινηση, η οποια ειναι μηδενικη στις μερες μας
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-03-12, 19:51
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
παιδιά εγώ ένα πράγμα ξέρω.Αν διανύει κάποιος 20-30 χιλιάδες χλμ το χρόνο(που υπάρχουν αρκετοι) η διαφορά τιμής με το αν εβαζε αμολυβδη με το αεριο είναι χαωτική!Κάντε εναν μαθηματικό υπολογισμό με καταναλωση 8 λίτρα/100χλμ σε αυτές τις 20-30 χιλιάδες χιλιόμετρα και θα το διαπιστώσετε!Εδώ βάζουν αέριο στα accent 1.3 τι να λέμε.....

Υ.Γ Επίσης αυτοί που έχουν χρήματα σκέπτονται κ το παραμικρο ευρώ που θα ξοδεψουν-κερδισουν(γιαυτο έκαναν κ χρηματα φυσικά!)..άρα δικαιολογημένα σκέπτονται την οικονομία που τους αποφερει η χρηση lpg..άσχετα αν η αξιοπιστια της εγκαταστασης αυτής ενδεχομένως τους στεναχωρεσει ψυχολογικα στο μελλον με ενδεχομενες δυσλειτουργίες...κ ελαφρωματα στην τσέπη απο τπτ επισκευες μοτερ......
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 10-06-12, 19:35
danos Ο χρήστης danos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Μηνύματα: 44
danos is on a distinguished road
Το αέριο σήμερα έχει απο 0,70 - 0,79 το λίτρο παρα. Το καρτέλ τιμών ( θα έπρεπε να έχει απο 0,65-0,69 )
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-06-12, 13:37
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα έχεις αύξηση επιδόσεων..
Και εγώ το σκέφτομαι, να το εγκαταστήσω για να έχω περισσότερα άλογα και ροπή..
Και μάλιστα ανώτερες επιδόσεις, αλλά και κρατήματα, γιατί η άυξηση του βάρους
(ειδικά στο χαμηλό σημείο όπου είναι ο εφεδρικός τροχός) βελτιώνει το κέντρο βάρους
του οχήματος, βελτιώνει το ζύγισμα του οχήματος και το κάνει 50-50, ενώ ως γνωστόν
το έξτρα βάρος βοηθάει στις καλύτερες επιδόσεις..
Για αυτό και στην φόρμουλα 1 περιορίζουν το βάρος, γιατί αν τα φόρτωναν και αυτά με
έξτρα βάρος, θα ήταν πολύ πιο γρήγορα και επικίνδυνα..
δεν υπάρχει ο rapid xaxaxaxa
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-06-12, 19:13
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από danos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αέριο σήμερα έχει απο 0,70 - 0,79 το λίτρο παρα. Το καρτέλ τιμών ( θα έπρεπε να έχει απο 0,65-0,69 )
Αυτό από που προκύπτει(το ότι θα έπρεπε να έχει 0,65-0,69)?
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.