Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-12-13, 21:18
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν καταλήξεις σε 36άρι,δεν βλέπω κανένα απολύτως λόγο να πάρεις compact αντί για coupe ή sedan. Tα coupe/sedan έχουν πιο σύγχρονο εσωτερικό και καλύτερη πίσω ανάρτηση.

Προσωπικά τα θεωρώ κ πιο όμορφα.
+1

Όσον αφορά το ιστορικό, κερδίζεις σε χρήματα αλλά θα έχεις πρόβλημα. Η κυκλοφορία του ιστορικού έχει συγκεκριμένους περιορισμούς, απαγορεύεται να το πάρεις για να κάνεις π.χ. μία απλή βόλτα. Κανονικά μπορείς να το κινήσεις μόνο τις ημέρες που έχει event o σύλλογος και θέλει και έγγραφη πρόσκληση. Το 99% των αστυφυλάκων θα το παραβλέψουν, αν τους πεις απλά πως πας π.χ. για σέρβις. Αν το πάρεις όμως και βγεις εθνική ή βρεθείς 12 το βράδυ στο Σύνταγμα, άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας. Αναλόγως τα κέφια του οργάνου, ό,τι σου παίξει θα χορέψεις.

Α ναι, πρέπει να είναι και 30 ετών minimum, με πλήρως γνήσια εργοστασιακά ανταλλακτικά και σε πολύ καλή κατάσταση.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-12-13, 21:28
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
παρε ενα Ε30 σωστο και πιστεψε με θα τα ξεχασεις τα 36αρια
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-12-13, 21:51
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ffzs99 Εμφάνιση μηνυμάτων
επομενη επιλογη ειναι ε36 compact 1600 παντα γιατι δεν ειμαστε για παραπανω...
το 36άρη κόμπακτ δεν ήταν καν όμορφο...το 46άρι τρώγεται.Κοίτα για ε36 κουπέ.Αν βρεις και mpack είναι και πολύ όμορφο αυτοκίνητο...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-12-13, 15:32
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Καλησπερα κι απο μενα.

Οτι σου ειπαν απο πανω ισχυει 100% συγκριτικα με την τεχνολογια-ασφαλεια υπερ του Ε36.


Ειμαι κολλημενος με το Ε30 , ομως εχω εγκαταλειψει την προσπαθεια να βρω σωστο Ε30 σε σωστη τιμη.


Για να βρεις κατα τη γνωμη μου Ε30 που θα ειναι σωστο, δηλαδη δε θα εχει σαπια, σοβαρα τρακαρισματα και μαϊμουδιες, θες 3000-5000€.

Το θεμα ειναι να βρεις καποιο που θα το χαρεις, και να εχει προοπτικες να κυκλοφορει για 5-10 χρονια ακομα χωρις να ξοδεψεις για επισκευες και συντηρηση ενα αμαξι ακομα.

Κοινως πρεπει να βρεις καποιο με οσο το δυνατον καθαροτερο και λιγοτερο ταλαιπωρημενο σασι. Τα ανταλλακτικα ειναι οντως παμφθηνα, ομως φασουλι το φασουλι μαζευει το σακουλι.΄Γι αυτο για να βρεις σωστο ειπα οτι θες 3000-5000€


Ετσι λοιπον παμε στο ευλογο ερωτημα, αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για Ε30 οταν με τα ιδια παιρνεις Ε36?? Και οχι κι οτι Ε36 αλλα 318is...




Ενδεικτικα πες μας τι οδηγας τωρα, και ποσα χρηματα υπολογιζεις το budget σου αν υποθεσεις οτι κανεις την κινηση αυτη
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-03-14, 18:48
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Τελικά αγόρασες;
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-06-14, 11:40
thanasis95 Ο χρήστης thanasis95 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 31-03-2013
Μηνύματα: 2
thanasis95 is on a distinguished road
Καλησπέρα, αν και λίγους μήνες πιο μετά θέλω να σου απαντήσω γιατί έχω εμπειρία στο θέμα.
Οι γονείς μου έχουν 316i e30 m40 του 89' και εγώ σαν κολλημένος ήθελα δικό μου. Πήρα τότε ένα e36 316i coupe και πίστεψε με καμία σχέση με το 30άρι. Μπορεί να έχει τεχνολογίες το 36αρι αλλά η οδική συμπεριφορά δεν θα έλεγα ότι είναι καλύτερη. Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι φταίει που είναι πιο βαρή με τα ίδια άλογα και το έκανα φουλ μετατροπή σε 318is(πεταμένα λεφτά). Λοιπόν σου λέω ότι δεν φταίει αυτό, το 30άρι ήταν πιο πετυχημένο αυτοκίνητο και ίσως και πιο μουράτο(λόγω της στρογγυλοφάναρης φινέτσας του). Εγώ ευτυχώς στάθηκα τυχερός που το έκανα τράμπα με ένα e46 2200cc εξακύλινδρο επειδή ένα παιδί δεν το σήκωνε λογιστικά. Άμα βρεις ένα καλό 30άρι μην το αφήσεις
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-06-14, 12:16
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis95 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, αν και λίγους μήνες πιο μετά θέλω να σου απαντήσω γιατί έχω εμπειρία στο θέμα.
Οι γονείς μου έχουν 316i e30 m40 του 89' και εγώ σαν κολλημένος ήθελα δικό μου. Πήρα τότε ένα e36 316i coupe και πίστεψε με καμία σχέση με το 30άρι. Μπορεί να έχει τεχνολογίες το 36αρι αλλά η οδική συμπεριφορά δεν θα έλεγα ότι είναι καλύτερη. Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι φταίει που είναι πιο βαρή με τα ίδια άλογα και το έκανα φουλ μετατροπή σε 318is(πεταμένα λεφτά). Λοιπόν σου λέω ότι δεν φταίει αυτό, το 30άρι ήταν πιο πετυχημένο αυτοκίνητο και ίσως και πιο μουράτο(λόγω της στρογγυλοφάναρης φινέτσας του). Εγώ ευτυχώς στάθηκα τυχερός που το έκανα τράμπα με ένα e46 2200cc εξακύλινδρο επειδή ένα παιδί δεν το σήκωνε λογιστικά. Άμα βρεις ένα καλό 30άρι μην το αφήσεις
Θανάση.. Οταν πρωτοκυκλοφόρησε το Ε36, ο ειδικός τύπος σε όλη την Ευρώπη έγραφε..
Οι Γερμανοί έλυσαν το πρόβλημα στον πίσω άξονα, αλλά ξέχασαν τον εμπρός..
Λιγότερο απο 8 μήνες μετά, και μετά την κατακραυγή, το εργοστάσιο προχώρησε σε αλλαγή
της εμπρός ανάρτησης χαμηλώνοντας την βάση απο τα εμπρός ψαλίδια κατά 2,6 εκατοστά.. (αν θυμάμαι καλά, περάσαν πάρα πολλά χρόνια απο τότε..)
Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-06-14, 16:19
Το avatar του χρήστη ffzs99
ffzs99 Ο χρήστης ffzs99 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-12-2013
Μηνύματα: 28
ffzs99 is on a distinguished road
καλησπερα και συγνωμη για την καθυστέρηση στο να απαντησω στα μηνυματα...

τελικα ειμαι πανευτυχής κάτοχος ενος Ε36 compact M-PACK

καλος σας βρήκα με λιγα λογια
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-07-14, 15:30
glaggas Ο χρήστης glaggas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-07-2014
Μηνύματα: 19
glaggas is on a distinguished road
Η εμφάνιση είναι καθαρά υποκειμενικο θέμα γι αυτό αντικειμενικα μιλώντας η Ε30 είναι πολύ ανώτερη.Πώς να το πω η 30 είναι κούκλα και ξέρει ότι δεν χρειάζεται να το φωνάζει ενώ η 36 κράζει για να πείσει.Ανασφαλής να με το δίκιο της.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-07-14, 15:41
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
πολυ αντικειμενικο ποστ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.