Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-02-14, 18:12
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Κλειδί E36

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα κλειδί από eBay μιας κ έχω μόνο ένα κ σ αυτό έχουν φθαρει αρκετά τα 3 κουμπιά που εχει (να ξεκλειδώσει, να κλειδώσει και να ανάψουν τα φώτα από απόσταση) επειδή στην BMW ούτε απέξω δεν είναι να περνάς σκέφτηκα την λύση του ebay.. Μιας και με σχεδόν 10€ έρχεται το κλειδί μαζί με την πλακέτα τα κουμπιά κ φυσικά το κλειδί.. Οι απορίες μου είναι αν μπορώ σε κάποιον κλειδαρα πχ, από ένα απλό σίδερο να το κάνω ίδιο με το δικό μου ώστε να ξεκλειδώνει τις κλειδαριες κ την μίζα. Και η δεύτερη μ απορία είναι με την κωδικοποίηση του immobilizer τι γίνεται?? μπορώ να το κωδικοποίησω με τον ίδιο τροπο όπως πχ βγάλω την μπαταρία και απόπρογραμματιστεί.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-02-14, 19:54
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Αν το κλειδί είναι σε καλή κατάσταση θα μπορούσες να αλλάξεις μόνο τα κουμπιά. Είναι ένα ενιαίο λάστιχο το οποίο το βρίσκεις στο ebay.

Αν πάρεις το κλειδί που λες, χρησιμοποιείς το immobilizer του δικού σου και την πλακέτα, οπότε δε χρειάζεται προγραμματισμό, παρά μόνο να κοπεί το μέταλλο σε κλειδαρά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-02-14, 07:03
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Το κλειδί είναι καινούριο. Δεν εχει "κοπεί" το μέταλλο του κλειδιου. Απλά έλεγα να έχω ακόμα ένα κλειδί.. Να μην χαλασω το δικό μ δηλαδή.. Γίνεται η πρέπει να πάω στην αντιπροσωπεία?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-02-14, 11:27
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kapsourisz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα κλειδί από eBay μιας κ έχω μόνο ένα κ σ αυτό έχουν φθαρει αρκετά τα 3 κουμπιά που εχει (να ξεκλειδώσει, να κλειδώσει και να ανάψουν τα φώτα από απόσταση) επειδή στην BMW ούτε απέξω δεν είναι να περνάς σκέφτηκα την λύση του ebay.. Μιας και με σχεδόν 10€ έρχεται το κλειδί μαζί με την πλακέτα τα κουμπιά κ φυσικά το κλειδί.. Οι απορίες μου είναι αν μπορώ σε κάποιον κλειδαρα πχ, από ένα απλό σίδερο να το κάνω ίδιο με το δικό μου ώστε να ξεκλειδώνει τις κλειδαριες κ την μίζα. Και η δεύτερη μ απορία είναι με την κωδικοποίηση του immobilizer τι γίνεται?? μπορώ να το κωδικοποίησω με τον ίδιο τροπο όπως πχ βγάλω την μπαταρία και απόπρογραμματιστεί.
Πρεπει να έχεις αυθεντικό κλειδί με ιμομπιλάηζερ, για να προγραμματιστεί το καινούριο.
Πρέπει να έχεις αυθεντικό κλειδί, για να το βάλει ο κλειδαράς στο μηχάνημα και να κόψει
το σχήμα.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-02-14, 17:24
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Ναι εννοείται οτι έχω κ το γνήσιο το κλειδί.. Αυτό χρησιμοποιώ ούτως η άλλος..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-07-14, 17:10
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Καλησπέρα, από εχθές δεν μπορώ να κλειδώσω / ξεκλειδώσω το αυτοκίνητο με το κλειδί! παρόλο που το λαμπάκι ανάβει δεν λειτουργεί! δοκίμασα να αλλάξω μπαταριά τίποτα! πάλι τα ίδια! μήπως έχετε καμιά ιδέα??
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-07-14, 19:53
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρεπει να έχεις αυθεντικό κλειδί με ιμομπιλάηζερ, για να προγραμματιστεί το καινούριο.
Πρέπει να έχεις αυθεντικό κλειδί, για να το βάλει ο κλειδαράς στο μηχάνημα και να κόψει
το σχήμα.
αν παραγγειλει καινουριο κλειδι απο την BMW θα ερθει προγραμματισμενο για το αυτοκινητο του και ετοιμο για χρηση.
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-07-14, 02:20
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
οταν αλλαζεις μπαταρια θελει ξανα συνχρονισμα για να δουλεψει

το κανεις και μονος σου με οδηγιες απο το νετ αμα ψαξεις
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-07-14, 12:35
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
σε ένα Peugeot 307 που είχα όταν μου έσπασε το κουμπί του κλειδώματος το πήγα σε έναν κλειδαρά και μου άλλαξε όλο το κάλυμμα (το πλαστικό πάνω από το κλειδί μαζί με τα κουμπιά), κόστος αν θυμάμαι καλά 15 ή 20 ευρώ.
Για ρώτα πάντως κανέναν κλειδαρά.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-07-14, 13:21
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Δεν ειναι θεμα μπαταρίας γιατι το έπαθε εντελώς ξαφνικά! Μπαταρία άλλαξα γιανα δω μήπως κ φταίει αυτο! Ψάχνοντας λιγο στ google είδα κανα 2 τρόπους γιανα προγραμμάτισω τ κλειδί αλλα δυστυχώς κανένας δν λειτούργησε!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.