Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-11-04, 12:21
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ray
Για τον πρώτο δεν γνωρίζω να πω, αλλά ο δεύτερος τις τσιμπάει λίγο τις τιμές του...Σημασία έχει να πέσεις σε καλό μάστορα πάντως.
Δεν αντιλέγω, γιατί εσύ γνωρίζεις άλλους βελτιωτές με επώνυμα προιόντα που στα "χαρίζουν¨" τα αξέσουάρ για την μπέμπα...?
Μην γελιόμαστε όλοι το ίδιο είναι
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-11-04, 12:40
Το avatar του χρήστη MICZ
MICZ Ο χρήστης MICZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2004
Μηνύματα: 254
MICZ is on a distinguished road
Red face

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef
Δεν αντιλέγω, γιατί εσύ γνωρίζεις άλλους βελτιωτές με επώνυμα προιόντα που στα "χαρίζουν¨" τα αξέσουάρ για την μπέμπα...?
Μην γελιόμαστε όλοι το ίδιο είναι

Διαφωνώ με εσένα stef γιατί πολύ απλά ότι πληρώνεις παιρνεις. Στην (Ελληνική) αγορά υπάρχουν πολλοί που κάνουν δουλειές άρπα-κόλα και στα παίρνουν όταν στη καλύτερη περίπτωση (αν δεν στο χαλάσουν) δεν σου κάνουν απολύτως τίποτα.Οι επήσιμοι βελτιωτές τουλάχιστον όταν εκποσωπούνται επίσημα είναι εγγύηση για αυτό που πληρώνεις. Aυτοί το έχουν κάνει άπειρες δοκιμές σε διάφορες πίστες της Ευρώπης (π.χ.ο Schnitzer στο Nirburing).Εξάλλου και οι ίδιες οι εταιρείες τους παρακολουθούν και όταν βλέπουν τη δουλειά τους κυρίως μέσα από τους αγώνες που παίρνουν μέρος, τους επιτρέπουν να πουλάνε τα προιόντα τους μέσα από τους επίσημους ντήλερ τους (π.χ. η AMG για την MB,η ABT για την Audi, η Alpina για την BMW και πάει λέγοντας). Συγνώμη για το μεγάλο post...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-11-04, 12:51
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Sorry ίσως δεν το διευκρίνησα σωστά!
Μιλάω για επώνυμους βελτιωτές
Schnitzer, Breyton, Alpina, Hartge κλπ
Όλοι αυτοι είναι ακριβοί
Αυτό εννοω
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-11-04, 12:52
Το avatar του χρήστη Ray
Ray Ο χρήστης Ray δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 121
Ray is on a distinguished road
Συμφωνώ ότι στην ελλάδα δεν ισχύει το "ότι πληρώνεις παίρνεις", τουλάχιστον όχι πάντα, και είναι ενας από τους λόγους που θα με κάνει να προτιμήσω επίσημο βελτιωτή από κάποιον άσχετο "χασάπη". Παρόλαυτα η καλύτερη λύση είναι να βρούμε έναν πολύ καλό μάστορα με χρυσά δάχτυλα, και τα υλικά να τα παραγγέλνουμε απέξω (βλέπε ΕΒΑΥ).
__________________
If you cant run fast with 100HP,
500HP wont make a difference...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-11-04, 16:14
Sras Ο χρήστης Sras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2004
Μηνύματα: 227
Sras is on a distinguished road
Smile

Καλημερα
Μιας και μιλατε για βελτιωτες θα σας πω το εξεις.Εγω στην μπεμπα μου εχω βαλει πολλα απο την Σνιτζερ δηλαδη¨,μπαρα θολων ,πενταλιερες,αεροτομες πισω (kapo+parmpriz),ζαντες 17"τype ΙΙΙ και τελικο καζανακι εξατμισης.Μαλιστα ετοιμαζομουν να βαλω και αναρτησεις με 1200000 δρχ τοτε(2001) ευτυχως ομως που σταματησα.Την πατησα ομως με το τελικο καζανακι.Οταν ανοιξαμε την συσκευασια και ειδα made by Remus επαθα την πλακα μου.Δηλαδη πληρωσα τα διπλα λεφτα μονο και μονο για να γραφει η εξατμηση μου AC-Snchnitzer.Και μη μου πειτε οτι ειναι κατασκευη με τις προδιαγραφες Σνιτζερ γιατι θα γελασω.Σε επικοινωνια μου με την Ρεμους στην Αυστρια μου ειπαν οτι το καζανακι ειναι ιδιο απλα αλλαζει η αποληξη της εξατμησης.(Το ιδιο μου ειπε και ο αντιπροσωπος Ελλαδος).
Το ιδιο συμβαινει με τις αναρτησεις.Τοτε η Σνιτζερ εβαζε Μπιλσταιν κιτρινα (ΣΠΡΙΝΤ)με ελατηρια ειμπαχ.Οταν ομως η μπιλσταιν εβγαλε τα PSS9 στην μιση τιμη περιπου το γυρισε στα Σακς και ζηταει και τα μαλλια της κεφαλης της.Δηλαδη πληρωνεις τα διπλα απλα για να γραφει την εκαστοτε μαρκα.Το ιδιο συμβαινει και με την Μπραιτον.Οταν εψαχνα για τις αναρτησεις και τις αντιστρεπτικες μπρος-πισω μου ειπαν οτι βαζουν Ειμπαχ 24 μμ μπροστα και 21μμ πισω και ζητουσαν σχεδον τα διπλα απ'οτι μου κοστισαν ταγνησια ειμπαχ με το ιδιο παχος.Μαλιστα μου ελεγαν οτι και καλα ειναι και ρυθμιζομενες σκληρη και πιο σκληρη με δυο θεσεις κλπ λες και δεν ηξερα οτι οι αντιστρεπτικες της Ειμπαχ εχουν δυο ρυθμισεις.Απλα δεν γραφουν πανω Μπραιτον αλλα Ειμπαχ.Η μεγαλη πλακα ειναι οτι σου πουλανε και μουρη και εαν αρχισεις τις ερωτησεις σε κοιτανε και σαν σκουπιδι επειδη αυτοι θελουν τους νεοπολουτους που τους τα ακουμπανε χωρις ερωτησεις και λενε και ευχαριστω.Και να μη αρχισω να σας λεω για τα σουπερτσαρτζερ των επωνυμων.Θελει προσοχη και ψαξιμο εκτος και δεν σε νοιαζει το κοστος.
Εχουν ομως ,για να λεμε και του στραβου το δικιο, ωραια και μελετιμενα πραγματα δηλ αεροτομες,προφυλακτηρες ,ζαντεςκλπ που κανουν τις μπεμπες κουκλες ειδικα τις Ε46.
Sras
__________________
Εαν με κρεμασουν με τους λογικους θα παω αδικα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.