Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-04-09, 11:00
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Ελατηρια Ac Schnitzer E46

Καλημερα & καλη εβδομαδα...

Σκεφτομαι, λογο της εξωτερικης εμφανισης (αντε και κοντευουμε...), να "χαμηλωσω" λιγο ακομα, χωρις ομως να χασω σε ανεση... Ξερω οτι λιγο παραπανω θα "σφιξει",αλλα σε καμια περιπτωση δεν θελω να γινει κουτσουρο). Ακομα δεν εχω καταλαβει τι αναρτηση φοραει το αμαξι μου.. , (τα αμορτισερ γραφουν πανω sachs m techniks, κατι τετοιο)
Διαβαζω και ακουω οτι γενικα τα schnitzer ελατηρια ειναι μαλακά, ισχυει??
Υπαρχει καποιος που να τα χει φορεσε και να χει αποψη περι του θεματος?

Το αμαξι μου ειναι 318 coupe E46 (2lt valvetronic).

Ευχαριστω
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-04-09, 11:07
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα & καλη εβδομαδα...

Σκεφτομαι, λογο της εξωτερικης εμφανισης (αντε και κοντευουμε...), να "χαμηλωσω" λιγο ακομα, χωρις ομως να χασω σε ανεση... Ξερω οτι λιγο παραπανω θα "σφιξει",αλλα σε καμια περιπτωση δεν θελω να γινει κουτσουρο). Ακομα δεν εχω καταλαβει τι αναρτηση φοραει το αμαξι μου.. , (τα αμορτισερ γραφουν πανω sachs m techniks, κατι τετοιο)
Διαβαζω και ακουω οτι γενικα τα schnitzer ελατηρια ειναι μαλακά, ισχυει??
Υπαρχει καποιος που να τα χει φορεσε και να χει αποψη περι του θεματος?

Το αμαξι μου ειναι 318 coupe E46 (2lt valvetronic).

Ευχαριστω
Aπ'οτι ξερω Ζαχαρια εχει δυο τυπους . . .

Προοδευτικα (αυτα που λες εσυ) που αν τα βαλεις στα μαμα αμορτισερ θα δουλευουν μια χαρα και δεν θα εχεις προβλημα σε ανεση μιας και εχεις τα m techniks τα οποια παιρνουν ποιο χαμηλα ελατηρια. . .

Ο αλλος ο τυπος ειναι τα αγωνιστικα τα οποια καταλαβαινεις οτι το αυτοκινητο ειναι κουτσουρο και απο ανεση 0 γιατι ειναι μονο για αγωνιστικη χρηση . . .

Γιατι δεν βαζεις H&R ρε φιλε δεν εχουν προβλημα ουτε χανεις τοσο πολυ απο ανεση
και χαμηλωνει μια χαρουλα . . .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-04-09, 11:53
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπ'οτι ξερω Ζαχαρια εχει δυο τυπους . . .

Προοδευτικα (αυτα που λες εσυ) που αν τα βαλεις στα μαμα αμορτισερ θα δουλευουν μια χαρα και δεν θα εχεις προβλημα σε ανεση μιας και εχεις τα m techniks τα οποια παιρνουν ποιο χαμηλα ελατηρια. . .

Ο αλλος ο τυπος ειναι τα αγωνιστικα τα οποια καταλαβαινεις οτι το αυτοκινητο ειναι κουτσουρο και απο ανεση 0 γιατι ειναι μονο για αγωνιστικη χρηση . . .

Γιατι δεν βαζεις H&R ρε φιλε δεν εχουν προβλημα ουτε χανεις τοσο πολυ απο ανεση
και χαμηλωνει μια χαρουλα . . .
Μαλιστα... Το οτι εχει 2 τυπους δεν το ηξερα...

Χρηστακο, επειδη ειχα δοκιμασει τα eibach στο προηγουμενο Ε46, δεν θελω να μπω σε πειραματα με H&R κτλ (ασε που εκει που ακουω για τα Χ ελατηρια καλα λογια, μετα ακουω παραπονα κτλ και εχω μπερδευτει), σκεφτομουν να παω σε schnitzer που ειναι δοκιμασμενα οτι ειναι μαλακά και επειδη τα βρισκω καινουργια, σε καλη τιμη...

Ευχαριστω Χρηστο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-04-09, 12:13
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
ζαχαρια εχε το νου σου στο ποσο θα χαμηλωσεις το αυτοκινητο τα μ πακ αμορτισερ (αυτα που φορας δλδ)δεν ειναι για πολυ χαμηλωμα το πολυ 3 ποντους μετα παλι το αυτοκινητο σου θα κοπαναει οτι ελατηρια και να βαλεις!!γνωμη μου αυτο που ειπε ο χρηστος να βαλεις HR που ειναι λιγο πιο σκληρα ωστε να κρατανε λιγο και αυτα!!!!τα eibach ειναι τα πλεον κουτσουρα ελατηρια αποδεδηγμενα απο πολλες περιπτωσεις με τα ΗR δεν θα εχεις προβλημα κοπανηματος κλπ φαντασου οτι εγω που ειμαι ο πιο παραξενος (ξερει ο Χρηστος)στο θεμα αυτο και φοραω μπιλσταιν ΗΡ και ειμαι ευχαριστημενος δεν κοπαναει καν(με 18αρες)!αν εσυ τα βαλεις με τα μ πακ που ειναι και πιο μαλακα σαν αμορτισερ τοτε θα εισαι σουπερ!!!!!!!ολα αυτα προσωπικη μου αποψη βεβαια!!!
απο εκει και περα οτι αποφασισεις σου ευχομαι να εχει το αποτελεσμα που επιθυμεις!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-04-09, 12:23
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
ζαχαρια εχε το νου σου στο ποσο θα χαμηλωσεις το αυτοκινητο τα μ πακ αμορτισερ (αυτα που φορας δλδ)δεν ειναι για πολυ χαμηλωμα το πολυ 3 ποντους μετα παλι το αυτοκινητο σου θα κοπαναει οτι ελατηρια και να βαλεις!!γνωμη μου αυτο που ειπε ο χρηστος να βαλεις HR που ειναι λιγο πιο σκληρα ωστε να κρατανε λιγο και αυτα!!!!τα eibach ειναι τα πλεον κουτσουρα ελατηρια αποδεδηγμενα απο πολλες περιπτωσεις με τα ΗR δεν θα εχεις προβλημα κοπανηματος κλπ φαντασου οτι εγω που ειμαι ο πιο παραξενος (ξερει ο Χρηστος)στο θεμα αυτο και φοραω μπιλσταιν ΗΡ και ειμαι ευχαριστημενος δεν κοπαναει καν(με 18αρες)!αν εσυ τα βαλεις με τα μ πακ που ειναι και πιο μαλακα σαν αμορτισερ τοτε θα εισαι σουπερ!!!!!!!ολα αυτα προσωπικη μου αποψη βεβαια!!!
απο εκει και περα οτι αποφασισεις σου ευχομαι να εχει το αποτελεσμα που επιθυμεις!!!!!
Ευχαριστω gyiama...

Νομιζω οτι τα schnitzer δεν χαμηλωνουν παραπανω απο 2,5 ποντους (3 το πολυ).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-04-09, 12:32
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
ε τοτε μια χαρα θα εισαι πιστευω αντε οταν τα βαλεις πες μας τα αποτελεσματα
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-04-09, 18:48
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Υπαρχει καποιο site που μπορω να βρω τους κωδικους των ελατηριων?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-04-09, 20:35
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει καποιο site που μπορω να βρω τους κωδικους των ελατηριων?
Ζαχαρία για τα ac schnitzer λες??

Εάν ναι, εδώ:
http://preisliste.ac-schnitzer.de/ac...x_engl_op.html
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-04-09, 22:13
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζαχαρία για τα ac schnitzer λες??

Εάν ναι, εδώ:
http://preisliste.ac-schnitzer.de/ac...x_engl_op.html
Αψογος ο Βασιλης...

Eυχαριστω!


Λογικα ειναι αυτα εδω απ'οτι ειδα
spring kit 313046510
for 316i + 318i Sedan + Coupe
consisting of:
313346110 spring front axle x 2
335346110 spring rear axle x 2

Δεν βλεπω να δινει αλλο κωδικο, μαλλον μονο ενα δινει...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-04-09, 22:15
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Πόσο τα βρίσκεις σκέτα τα ελατήρια τα Schnitzer Ζαχαρία,αν επιτρέπεται...Γιατί κάτι είπες για καλή τιμή...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.