Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-07-09, 23:11
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε τι ειμαι λαθος ρε λευτερη????????????
στο οτι η Μ3 απο Ε30 μετεξελιχθηκε σε Ε92...?
πως μπορει αυτο να ειναι λαθος!!!!!!!!!!!!!

το οτι δεν ξερεις προσωπικα τον παντελη, τι σχεση εχει...?
ουτε εγω τον ξερω...
τι εχει να κανει η διαπιστωση αυτη με το θεμα?



δεν ρωταω εγω. ο γεωργιου...
προφανως γενικα εννοει...
Ναι μετεξελίχθηκε σε Ε92, αλλά μόνο τα σίδερα, σωστά;
Δε μπαίνω στη σύγκριση ποιο είναι καλύτερο καθώς δε χωρά αμφισβήτηση.
Το βλέπεις πολύ λογικά και εγώ πολύ ρομαντικά!

Είπες η αγαπημένη σου Ε30, και ελπίζω να ξέρεις καλά ότι οι αγάπες μένουν στο χρόνο και ότι πάντου και πάντα θα υπάρχουν 20χρονα πιπίνια(γυναίκες δλδ), τα δικά μας (και στην προκειμένη το Ε30 Μ3) 20 χρονα πιπίνια όσο και αν γεράσουν θα είναι τα δικά μας 20 χρονα πιπίνια. Καταλαβαίνεις;


Από την άλλη ναι συμφωνώ ότι το Μ3 Ε92 είναι από τα πιο ολοκληρωμένα οχήματα.

Και λέω από τα πιο και όχι ΤΟ πιο ολοκληρωμένο, γιατί σε μια χώρα με 1 πίστα (ουσιαστικά) ,στο δρόμο (τον ελληνικό)πιστεύω ότι υπάρχουν πολύ ισχυροί και άξιοι αντίπαλοι, και λόγω άλλης φιλοσοφίας μετάδοσης κίνησης και αντάξιοι σε ιπποδυνάμεις και στα ίδια χρήματα.

Σε μια χώρα με άσφαλτο που ουσιαστικά εκμηδενίζει το μειονέκτημα της << μονο >> - κίνησης (ας μου επιτραπεί ο όρος) τα πράγματα ίσως είναι διαφορετικά και υπέρ του Μ3.

Και πάλι το σκέφτομαι πολύ φιλοσοφικά γιατί δεν έχω ζήσει ούτε δεύτερο με τόσο γρήγορα και ακριβά οχήματα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 05-07-09, 13:09
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι ρε Στεφανε,λαθος καταλαβες!
Μια χαρα παει ταξιδι και το πορσε και μια χαρα χρονους κανει στην πιστα
Την οικογενεια την βαζεις μεσα??
Αποσκευες παιρνεις,περισσοτερες απο ενα βαλιτσακι???
Απλα ο Γεωργιου ειπε αυτο που λεμε και εμεις εδω και καποια χρονια.Η χρυση τομη.Τα κανει ολα και συμφερει!!!

Και πάλι υποκειμενικό είναι , γιατί ολοκληρωμένο εννοεί αυτός ότι πχ χωράει 4 άτομα και αποσκευές ενώ πχ εγώ μπορεί να εννοώ ολοκληρωμένο να χωράει εμένα την κοπέλα μου και αποσκευές!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-07-09, 13:43
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Μα σαφως και μπορει να εχεις αλλα στανταρ ως προς τα ατομα,αλλά τι στανταρ εχεις στις αποσκευες δεν ξερω!!Μαλλον για αυστηρως διημερο ταξιδακι...
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-07-09, 16:55
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις τι θα γίνει τώρα....σε κανα εξάμηνο θα έχει κανα Gtr....και θα λέει άλλα....σε κανα χρόνο κανα porschiko...θα μας τα ξαναλλάξει...(όπως και οι μλκιες που έλεγε για την Εθνική Ελλάδος το 2004....και μετά έψαχνε λαγούμι να κρυφτεί...)
Kαλά και σε αυτά που έλεγε για την Εθνική Ελλάδος δίκιο είχε.
Το ότι πήραμε το Euro και πανηγυρήσαμε δεν σημαίνει ότι η ομάδα σαν ποιότητα και στόφα πλησιάζει τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές δυνάμεις. Ούτε οι παίχτες ξαφνικά από εκεί που τους βρίζαμε 1-2 χρόνια πριν ξαφνικά είχανε γίνει παιχταράδες.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-07-09, 17:00
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Εγώ πάντως έμαθα ότι η BMW του πρότεινε να του κάνει δώρο 5 επισκέψεις στον καλύτερο οδοντογιατρό της Αθήνας και ο άνθρωπος αρνήθηκε! Κύριος ο τύπος, κύριος!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-07-09, 17:01
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλά και σε αυτά που έλεγε για την Εθνική Ελλάδος δίκιο είχε.
Το ότι πήραμε το Euro και πανηγυρήσαμε δεν σημαίνει ότι η ομάδα σαν ποιότητα και στόφα πλησιάζει τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές δυνάμεις. Ούτε οι παίχτες ξαφνικά από εκεί που τους βρίζαμε 1-2 χρόνια πριν ξαφνικά είχανε γίνει παιχταράδες.
Πάντως λαγούμι να κρυφτεί έψαχνε...
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 06-07-09, 15:55
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι μετεξελίχθηκε σε Ε92, αλλά μόνο τα σίδερα, σωστά;
Δε μπαίνω στη σύγκριση ποιο είναι καλύτερο καθώς δε χωρά αμφισβήτηση.
Το βλέπεις πολύ λογικά και εγώ πολύ ρομαντικά!

Είπες η αγαπημένη σου Ε30, και ελπίζω να ξέρεις καλά ότι οι αγάπες μένουν στο χρόνο και ότι πάντου και πάντα θα υπάρχουν 20χρονα πιπίνια(γυναίκες δλδ), τα δικά μας (και στην προκειμένη το Ε30 Μ3) 20 χρονα πιπίνια όσο και αν γεράσουν θα είναι τα δικά μας 20 χρονα πιπίνια. Καταλαβαίνεις;
ωραια ολα αυτα που λες λευτερη, κι εγω Ε30 θα επαιρνα. το εχω ξαναπει...

το οτι η Ε30 ειναι η αγαπημενη του παντελη (οπως και πολλων αλλων και δικη μου) ειναι γνωστο.

το λογο που τα γραφεις ολα αυτα δεν καταλαβαινω...
δεν υποστηριξα πουθενα το αντιθετο.
και επισης δεν καταλαβα που ημουν λαθος στο οτι η Ε30 εγινε Ε92... εγω μονο αυτο ειπα.
ουτε αν ειναι καλυτερο ειπα, ουτε σχολιασα, ουτε εβαλα τη λογικη εμπρος απ' το συναισθημα, ουτε τιποτε αλλο. απλο γεγονος εγραψα....

οσο για το γιωργο, ειναι τρελος φουντωτης...
σε λιγες μερες θα τριβετε τα ματια σας...
υπομονη!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-07-09, 16:58
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Koίτα,η Μ3 Ε30 είναι αιώνια και παντοτινή αγαπημένη και μερικοί λαλάκες σαν και μένα(όπως το δει κανείς) ξοδεύουν κάποια χρήματα μόνο και μόνο για να την έχουν στο γκαράζ....γνήσια αλλά στατική..
Όπως σου είπε και ο Λευτέρης μερικοί το βλέπουμε πολύ ρομαντικά..

Κακός ο Γεωργίου δεν είναι πλέον αυτός που ήταν κάποτε....ΑΝΕΤΑ θα μπορούσε να παρέμενε "απλός και αυθεντικός"....αλλά κατά την γνώμη μου έχει αλλάξει αρκετά.

Και κάτι άλλο Στάθη...αν πραγματικά σέβεσαι τον άνθρωπο που έχεις στο άβαταρ σου,καλύτερα θα ήταν να μην ταυτίζεσαι μαζί του....δεν υπάρχει επαφή..


Τεσπά,αυτά τα ολίγα.....προς το παρόν "την κάνω" για λίγο καιρό από το φόρουμ,γιατί μερικοί το κουράσατε(μη πω το γ@μησ@τε το θέμα)...και αν θυμάμαι καλά, παλιά μπαίναμε εδώ μέσα και περνάγαμε καλά,ξεχνάγαμε για λίγο τα τρεχάματα της δουλειάς,και συζητούσαμε γενικά για την αυτοκίνηση χωρίς παρωπίδες και σκαλώματα.
Συνεχίστε να κράζετε τον Λίλο επειδή είναι μικρός....και έχει άποψη! "Πώς είναι δυνατόν ένα μικρό μοντερατοράκι να σβήνει το πόστ μας?".....ε ναι παίδες...αν γράφετε μλκιες θα τα σβήνει και καλά κάνει!(ο Λίλος και ο κάθε μοντερέιτορ)
Επίσης μπράβο σε μερικούς από εσάς που δεν σεβαστήκατε αυτό τον ΔΩΡΕΑΝ χώρο...

"Καποιου του χάριζαν εναν γαιδαρο και τον κοίταζε στα δοντια"


Bye,μέχρι να πέσει η σκόνη
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-07-09, 18:45
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Γνώμη μου, πιο ολοκληρωμένο είναι μια 330.
Θα έλεγα 335 αλλά και η τιμή είναι μεγαλύτερη και δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνει ο twin turbo σε θέματα αξιοπιστίας (δεν ξέρω και τι κόστος service έχει).
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 21-08-09, 01:58
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τον ειδα νωριτερα το Γεωργιου στην παραλιακη. Απο Φαληρο μεχρι και Γλυφαδα που εστριψε πηγαιναμε μαζι. Του κορναρα, τον χαιρετησα, φαινεται πολυ ωραιος τυπος παντως. Μου κανε και το χατηρι να τ ανοιξει λιγο ν ακουσω τον κολασμενο ηχο του V8.
Τ αμαξι βελτιωμενο απ τη Schnitzer, μαυρες ζαντες Schnitzer, εξατμιση βελτιωμενη με τρελο ηχο .
Να λεμε ομως και τα στραβα, πινακιδα μπροστα δεν υπηρχε, και μιλαγε και στο κινητο για λιγη ωρα. (Δεν ειμαι ρουφιανος, η εκπαιδευση μου στη Γερμανια φταιει! )
Αλλα να μου πειτε, ποιος ειμαι εγω που θα ελεγξω το Γεωργιου (και καθε Γεωργιου), τροχονομος;...Ή αλλιως στην Ελλαδα ζουμε, ουτε εγω ειμαι αγιος οταν οδηγαω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.