Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-04-10, 23:21
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Συμπλέκτης και δόνηση

Παιδιά θα ήθελα να κάνω την ερώτηση του αρχάριου, οπότε μη πετάξετε ντομάτες. Μπορεί να μην είναι και τίποτα και να είναι φυσιολογικό στη σειρά 1, μπορεί και κάτι να συμβαίνει.

Όταν πατάτε τον συμπλέκτη για να βάλετε η να βγάλετε ταχύτητα, νιώθετε στο πόδι σας να σας δίνει μια ελαφριά δόνηση (με τη συχνότητα των στροφών που έχει ο κινητήρας μέσα, όταν είναι στο ρελαντί); Δε μου έχει συμβεί στο παρελθόν με άλλο αυτοκίνητο και θα ήθελα να μάθω αν είναι φυσιολογικό.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-04-10, 00:53
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
χωρίς να έχω σειρα 1...όχι δεν μου έχει συμβεί ποτε αυτο...κ μου φαίνεται εντελώς αφυσικο....έχει υγρά το παγουράκι γα τον υδραυλικό συμπλέκτη?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-04-10, 01:38
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Δεν το έχω κοιτάξει, δεν ξέρω και που είναι. Αν είναι σ αυτό που λέει "ATF oil" είναι γεμάτο μέχρι τη μέση. Λογικά δε θα μου έβγαζε στο ταμπλώ οτι λείπει κάτι ; αυτές τις μέρες μου ανάβει οτι ήρθε ο καιρός να αλλάξω υγρά φρένων. Το αυτοκίνητο έχει μέσα 30.000 χλμ. Στις αλλαγές στις ταχύτητες δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα πάντως.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Veldrin : 20-04-10 στις 01:40
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-04-10, 09:51
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Έχω 60000 κμ στον άσσο,και παρόλο που έχω βασανίσει αρκετά το συμπλέκτη δεν έχει παρουσιάσει ούτε κραδασμούς ούτε σημάδια πατιναρίσματος...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-04-10, 09:59
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Πόσα χιλιόμετρα έχει το αμάξι; Εμένα έκανε το ίδιο πρόσφατα στο Ε36 και γινόταν όλο και χειρότερο με τον καιρό και τελικά, τα χε παίξει το χτένι στο πλατό. Εύχομαι να μην είναι κάτι σημαντικό, αλλά αν είναι το ίδιο πας για σετ δίσκο πλατό.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-04-10, 11:07
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια, ελπίζω να μην είναι τίποτα. Το αυτοκίνητο έγραψα και πιο πάνω οτι έχει κάνει 30.000 χλμ

Αυτό το φαινόμενο γίνεται μόνο στο ρελαντί και βάζοντας πρώτη ή όπισθεν για να ξεκινήσω, ή γενικά όποτε είμαι με πολύ μικρή ταχύτητα και χαμηλές στροφές. Στις αλλαγές δεν έχει κανένα πρόβλημα, οπότε ελπίζω να είναι κάτι ασήμαντο γιατί είναι και καιρός του για αλλαγές υγρών.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
συμπλέκτης


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.