Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-04-10, 21:49
mimisbmw Ο χρήστης mimisbmw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Μηνύματα: 19
mimisbmw is on a distinguished road
ΑΓΟΡΑ Μ3 Ε36.ΔΗΛΩΜΕΝΟ ή ΑΔΗΛΩΤΟ?

Είμαι σχεδόν έτοιμος να προβώ στην αγορά ενός μ3 ε36.
Ύστερα από έρευνα αγοράς κατέληξα στο να αγοράσω ένα μ3 ε36 μετατροπή το οποίο είναι αδήλωτο (στην άδεια είναι 1600).
Θέλω να υπογραμμίσω ότι τα περισσότερα μ3ε36 που είναι προς πώληση αυτή τη στιγμή στην αγορά είναι αδήλωτα.
Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν σε κατόχους μ3 οι οποίοι τα έχουν αδήλωτα τους πρόεκυψε πότε πρόβλημα από πλευράς αστυνομίας και αν ναι ποιες ήταν οι συνέπειες;
Γνωρίζοντας όλοι μας τα πάγια έξοδα ενός τέτοιου μοντέλου (τέλη κυκλοφορίας ,ασφάλεια, παλαιότητα ,τεκμήρια) πιστεύετε ότι αξίζει το ρίσκο να το αφήσω αδήλωτο ή να το δηλώσω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-04-10, 21:58
Το avatar του χρήστη stelioslf
stelioslf Ο χρήστης stelioslf δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Μηνύματα: 85
stelioslf is on a distinguished road
Ειναι πραγματι ενα προβλημα αυτο..Πραγματικα ειναι στην κριση του καθενος αυτο..Πολλοι εχουν αδηλωτα μοτερ στα αυτοκινητα τους, κυκλοφορουν κανονικα για χρονια το αυτοκινητο τους και δεν εχουν κανενα προβλημα απολυτος,βεβαια να εχεις και ενα γνωστο στο Κ.Τ.Ε.Ο ειναι καλα γιατι σε πολλα Κ.Τ.Ε.Ο ειναι καποιοι πολυ περιεργοι αλλα και αλλοι που δεν δινουν καν σημασια,ουτε καν ξερουν να δουν τον αριθμο του κινητηρα..Οποτε εσυ πως νιωθεις με τον εαυτο σου πραξε..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-04-10, 22:11
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
1.ΚΤΕΟ δεν περνας χωρις γνωστο η λαδωμα
2.Αν τρακαρεις θα εχεις προβλημα με τις ασφαλειες...αν χτυπησεις η σκοτωσεις ανθρωπο σε τροχαιο,μπαινεις φυλακη και στα περνουν ολα
3.Εξονυχιστικος ελεγχος πριν την αγορα γιατι τετοιες μετατροπες,ελαχιστες δουλευουν σωστα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-04-10, 00:42
borgiane Ο χρήστης borgiane δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-02-2010
Μηνύματα: 22
borgiane is on a distinguished road
το δικο μου ειναι 325 μετατροπη απο 316,δηλωμενο 1600 δλδ.μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα με στρουμφακια,εκτος αν χτυπα ξυλο,γινει καμμια στραβη.σκεψου ομως ποσα γλιτωνω σε ασφαλειες κ τελη κυκλοφοριας....οποτε ψηφιζω αδηλωτο!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-04-10, 01:06
Το avatar του χρήστη Kostas Christ
Kostas Christ Ο χρήστης Kostas Christ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2005
Μηνύματα: 1.140
Kostas Christ has a spectacular aura aboutKostas Christ has a spectacular aura about
αν σε σταματησουν οι μπατσοι εχουμε κατασχεση, το ρισκαρεις?

αν γινει καμια στραβη την εβαψες το ρισκαρεις να χτυπησεις κανεναν και να μην πληρωνει η ασφαλιστικη?
__________________
A Rhttp://www.gallery.super3.gr/public_html/yabbfiles/Smilies/bulldog.gifI S
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-04-10, 01:17
MILTOS M3 E46 Ο χρήστης MILTOS M3 E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-11-2009
Μηνύματα: 51
MILTOS M3 E46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas Christ Εμφάνιση μηνυμάτων
αν σε σταματησουν οι μπατσοι εχουμε κατασχεση, το ρισκαρεις?

αν γινει καμια στραβη την εβαψες το ρισκαρεις να χτυπησεις κανεναν και να μην πληρωνει η ασφαλιστικη?
αν σου εχεις τα τιμιλογια απο τα πραγαματα που αγοραστηκαν για την μετατροπη,δηλαδη εχεις τιμολογιο αγορας για το μοτερ κλπ δεν σου κανουν τιποτα οι μπατσοι...εγω ειχα Μ3 Ε46 μετατροπη με ειχαν σταματισει 300 φορες εδειχνα τα τιμολογια(σπανια να κατσουν να σου ψαξουν μοτερ και τετοια σχεδον ποτε)και εφευγα σαν κυριος...τωρα αν θελουν σε τραβανε αλλα κατασχεση δεν υπαρχει...ετσι ξερω εγω τουλαχιστον...κατα πασα πιθανοτιτα να περασει το αμαξι απο ενα κλιμακιο ελενχου να βρεθει¨υπερκυβισμενο"πληρωνεις προστιμο και φευγεις..τωρα αν δεν εχει τιμολογια για τα πραγματα που εχει επανω μην το παρεις καθολου γιατι εκει θα εχεις κατασχεση...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-04-10, 08:27
Το avatar του χρήστη 318 big
318 big Ο χρήστης 318 big δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Μηνύματα: 24
318 big is on a distinguished road
κατασχεση και νομιζω κακουργημα υπαρχει ,αν εχεις αμαξι με ξενα νουμερα και του πεταξεις τις ελληνικες πινακιδες ,που σου εμειναν απο αυτο που εσπασες ας πουμε και κυκλοφορεις κανονικα.
Στην περιπτωση του αδηλωτου θα αναγκαστεις απλως να το δηλωσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-04-10, 08:58
Το avatar του χρήστη DASMANIA
DASMANIA Ο χρήστης DASMANIA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2007
Μηνύματα: 377
DASMANIA is on a distinguished road
εγω θα σου πω το κλασικο...
πας και το δηλωνεις 2000 κυβικα και εισαι καλυμενος γιατι δεν ξεχωριζει εμφανισιακα τα μοτερ απο 2000 μεχρι 2800, και το Μ3 εχει καποιες διαφορες..., αλλα την κανεισ γαργαρα...(6κυλινδρο...) και εισαι σε μια μεση κατασταση, ουτε 3000 ουτε 1600

για να ειμαστε σωστοι, πρεπει και το κρατος να ειναι σωστο με εμας...
__________________
αν νομιζεις οτι με νοιαζει τι νομιζεις... εισαι γελασμενος!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-04-10, 09:19
Mastoras Ο χρήστης Mastoras δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Μηνύματα: 13
Mastoras is on a distinguished road
Το αδίκημα εντάσεται σε αυτά του οικονομικόύ/φορολογικού δικαίου. Αν σε πιάσουνε για αυτά σε κυνηγάνε, δηλώνεις μικρότερο μοτέρ=φοροδιαφυγή .. δεν είναι απλό αδίκημα. Επίσης σε περίπτωση που γίνει κάτι κακό (θανατηφόρο ατύχημα) κινδυνεύεις να καταστραφείς αν δε σε καλύψει η ασφάλεια σου... Πλέον σήμερα τα πράματα δεν είναι τόσο δύσκολα φορολογικά όσο κάποια χρόνια πρίν.. καλύτερα σηλωμένο έστω και με συνδιοκτησία να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-04-10, 23:24
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool Χμμμμ....

Να πω και εγω τη γνωμη μου μιας και ειχα 4 σχεδον χρονια Μ3 Ε36 3.0 μετατροπη αλλα δηλωμενο νομιμα 2990cc στην αδεια,απο τα ελαχιστα δηλωμενα και τυπικα Μ3 Ε36.Ποτε δεν με σταματησανε,στο κτεο δεν ειχα το παραμικρο προβλημα βεβαια αλλα σε περιπτωση στραβης η ασφαλιστικη μπορει να μην σε καλυψει και να εχεις τραβηγματα απιστευτα με τον αντισυμβαλλομενο,μιλαμε για χοντρα προβληματα μεχρι και να καταστραφεις οικονομικα φιλε μου (εχω τετοιο παραδειγμα δυστυχως απο γνωστο).Για εμενα δεν αξιζει να εισαι τελειως ακαλυπτος και αδηλωτος....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δηλωσε το 2000cc με αντιστοιχα νουμερα στο μπλοκ ωστε να εισαι καπως ησυχος σε μπλοκα και στραβες.Μερικοι εχουνε σβησει απο το ψευτοκαπακο το BMW M POWER που γραφει ο κινητηρας επανω αλλα και παλι το 6-πεταλουδο φαινεται αλλα λεμε τωρα να μην κανεις και τελειως μπαμ-ελατε δεστε με χειροποδαρα!!!!Να ξερεις οτι τις μετατροπες δεν τις αποζημιωνουνε οι ασφαλιστικες σε περιπτωση κλοπης οσο κανει το αντιστοιχο γνησιο μοντελο...το ξερω απο αδελφικο ασφαλιστη.Βασει αδειας αποζημιωνεσαι κτλ.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 07-04-10 στις 23:27
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.