Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-10-15, 13:41
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Εμένα με ενδιαφέρει πιο πολύ η πτώση της απόδοσης παρά η αύξηση της κατανάλωσης και ναι όντως κάθε 40 με 50 χρειάζονται αλλαγή.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-10-15, 16:42
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Με 24 ευρώ την εξάδα τα NGK, δεν έχει νόημα να μη τα αλλάζεις συχνότερα. Και όντως, ακόμα και με λιγότερα χιλιόμετρα, όταν αλλάξει κανείς μπουζί, βλέπει μια μικρή διαφορά στην απόδοση στις υψηλές στροφές.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-10-15, 23:59
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Εγώ πάντως πάνω από 15000 χλμ δεν τα κράτησα ποτέ σε αμάξι ότι και να βάζΑ πες το για απόδοση η για κατανάλωση.
Αυτό το κωδικό NGk πλατινας που γράφει ο φίλος στο 1ο ποστ τα πήρα 6αδα 33ε στο eBay όταν εδώ ζήτηγαν 60....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-10-15, 08:48
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Όταν κρατάνε 60000χλμ, το να τα αλλάζεις στα 15000, είναι σαν να βγάζεις 20 ευρα και να τα πετάς στα σκουπίδια...

Καλύτερα να έδινες 60 ευρώ στην αντιπροσωπεία κάθε 45000-60000χλμ παρά 33 (επί 3 φορές = 99 ευρώ δηλαδή) στον εβαυερ που δεν πληρώνει ούτε υπαλλήλους, ούτε τεβε, ούτε φπα......

Δεν κέρδισες τίποτα (στο αμάξι σου) και έχασες 36 ευρώ χώρια τα δευτερογενή...

Μη το πάρεις στραβά, αν το καλοσκεφτείς, βλέπεις τι χάνεις με τη λάθος νοοτροπία (που υπήρχε παλιά σε όλους μας λίγο πολύ).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 23-10-15 στις 08:56
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-10-15, 10:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν κρατάνε 60000χλμ, το να τα αλλάζεις στα 15000, είναι σαν να βγάζεις 20 ευρα και να τα πετάς στα σκουπίδια...

Καλύτερα να έδινες 60 ευρώ στην αντιπροσωπεία κάθε 45000-60000χλμ παρά 33 (επί 3 φορές = 99 ευρώ δηλαδή) στον εβαυερ που δεν πληρώνει ούτε υπαλλήλους, ούτε τεβε, ούτε φπα......

Δεν κέρδισες τίποτα (στο αμάξι σου) και έχασες 36 ευρώ χώρια τα δευτερογενή...

Μη το πάρεις στραβά, αν το καλοσκεφτείς, βλέπεις τι χάνεις με τη λάθος νοοτροπία (που υπήρχε παλιά σε όλους μας λίγο πολύ).
Δεν έχεις δίκιο..
αν στου Λεωνίδα το αυτοκίνητο τα μπουζί κάνουν ας πούμε 50 ευρώ, και η κατανάλωση του
μετά τα 15000χλμ τσιμπάει 0,1 λίτρο / 100 χιλιόμετρα, είναι 1,70 ευρώ σε κάθε 1000 χιλιόμετρα..
Στα πρώτα 5000 χλμ έχει πετάξει 10 ευρώ..
Στα δευτερα 5000 χλμ άλλα τόσα... (σύνολο 20 ευρώ)
Στα 25.000 χλμ η κατανάλωση είναι στάνταρ 0,5 λίτρα περισσότερη, άρα μετά για κάθε
5000 χλμ πετάει 50 ευρώ τα οποία δεν φαίνονται...
Σύνολο δηλαδή, χωρίς να είναι αισθητό, έχει πετάξει 70 ευρώ στα 30.000 χλμ και πάει λέγοντας...
ΜΟΝΟ ο Λεωνίδας μπορεί να ξέρει και να αντιληφθεί τις καταναλώσεις του στις διαδρομές του..
Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στα 7,1 μέση κατανάλωση απο τα 6,9 που ήμουν..
Πλησιάζω τα 23000 χιλιόμετρα στα μπουζί..
Δημήτρη, στο σέρβις των 25.000 θα τα αλλάξω...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-10-15, 11:57
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
εγω καλοι μου φιλοι δεν πατησα ποτε ποδι σε αντιπροσωπεια για σερβις ουτε γενικα για εργασια στο αυτοκινητο...
τωρα για τα μπουζι η απαντηση του παναγιωτη με καλυπτει....
οσο για το ebay καλα μην αρχισω για τα λαδια κ.λ.π.
εγω φιλτατε δημητρη εκανα γενικο σερβις τον ιουλιο με 145ε στο 6κυλινδρο.(45ε 4 φιλτρα mahle απο μαγαζι στην περιοχη μου με φ.π.α.+ 37ε 7 λιτρα λαδι bmw 5w40 απο τον γνωστο γερμανο που εχεις παρει και εσυ+ 33ε 6 μπουζι πλατινας ngk απο ebay+30e εργασια σε φιλο).
οταν κατι εχει την μιση τιμη γιατι να μην το προτιμησεις και με τα λεφτα που θα μεινουν να παρεις κατι στο παιδι σου?
η σκεψου και το αλλο.με 300ε εγω κανω 2 σερβις ενω ο αλλος στο εξειδικευμενο με bmw και καλα ανταλλακτικα 1....
την ιδια στιγμη το εξειδικευμενο συνεργειο με γνησια ανταλλακτικα (τα οποια ειναι ιδια ακριβως με αυτα που ψωνισα οχι κατωτερης ποιοτητας)+εργασια ζηταει 300ε.
ε δεν παω ρε φιλε καλυτερα να παρω ρουχα του παιδιου μου με τα 150ε?πλακα κανουμε?
νομιζω πως μονο καλο κανω ετσι και στο αμαξι μου αλλα και στην τσεπη μου...αυτα τα αλλαζω καθε 15.000 χλμ αυστηρα(το ιδιο και το toyota).
λαδια (και στα 2 αμαξια) 7.500χλμ η' 12 μηνες.(οτι ερθει πρωτο) παλι αυστηρα και εκει.
τωρα αυτα που λενε μπουζι για 60.000 χλμ η' λαδια για 15.000χλμ εγω τα ακουω βερεσε.τα μπουζι στο toyota μετα απο 15 χιλιαδες χλμ μην νομιζεις οτι βγαινουν και στην καλυτερη κατασταση και ας ειναι για Lpg και κουραφεξαλα..
δημοκρατια εχουμε και απλως λεω την αποψη μου.μπορει να ειμαι και λαθος..
γιαυτο εχουμε εδω το βημα να λεει ο καθενας την αποψη του και να τις ανταλλασουμε φιλικα και καλοπροαιρετα παντα μητσαρα..
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 23-10-15, 14:00
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω καλοι μου φιλοι δεν πατησα ποτε ποδι σε αντιπροσωπεια για σερβις ουτε γενικα για εργασια στο αυτοκινητο...
τωρα για τα μπουζι η απαντηση του παναγιωτη με καλυπτει....
οσο για το ebay καλα μην αρχισω για τα λαδια κ.λ.π.
εγω φιλτατε δημητρη εκανα γενικο σερβις τον ιουλιο με 145ε στο 6κυλινδρο.(45ε 4 φιλτρα mahle απο μαγαζι στην περιοχη μου με φ.π.α.+ 37ε 7 λιτρα λαδι bmw 5w40 απο τον γνωστο γερμανο που εχεις παρει και εσυ+ 33ε 6 μπουζι πλατινας ngk απο ebay+30e εργασια σε φιλο).
οταν κατι εχει την μιση τιμη γιατι να μην το προτιμησεις και με τα λεφτα που θα μεινουν να παρεις κατι στο παιδι σου?
η σκεψου και το αλλο.με 300ε εγω κανω 2 σερβις ενω ο αλλος στο εξειδικευμενο με bmw και καλα ανταλλακτικα 1....
την ιδια στιγμη το εξειδικευμενο συνεργειο με γνησια ανταλλακτικα (τα οποια ειναι ιδια ακριβως με αυτα που ψωνισα οχι κατωτερης ποιοτητας)+εργασια ζηταει 300ε.
ε δεν παω ρε φιλε καλυτερα να παρω ρουχα του παιδιου μου με τα 150ε?πλακα κανουμε?
νομιζω πως μονο καλο κανω ετσι και στο αμαξι μου αλλα και στην τσεπη μου...αυτα τα αλλαζω καθε 15.000 χλμ αυστηρα(το ιδιο και το toyota).
λαδια (και στα 2 αμαξια) 7.500χλμ η' 12 μηνες.(οτι ερθει πρωτο) παλι αυστηρα και εκει.
τωρα αυτα που λενε μπουζι για 60.000 χλμ η' λαδια για 15.000χλμ εγω τα ακουω βερεσε.τα μπουζι στο toyota μετα απο 15 χιλιαδες χλμ μην νομιζεις οτι βγαινουν και στην καλυτερη κατασταση και ας ειναι για Lpg και κουραφεξαλα..
δημοκρατια εχουμε και απλως λεω την αποψη μου.μπορει να ειμαι και λαθος..
γιαυτο εχουμε εδω το βημα να λεει ο καθενας την αποψη του και να τις ανταλλασουμε φιλικα και καλοπροαιρετα παντα μητσαρα..
Εχθρικά και κακοπροαίρετα πάντα. Αφού μου λές και τι αγορασα εγώ και πόσο κάνεις οικονομία για το παιδί σου (2 φορές), με ειρωνικό τρόπο.

Όταν αλλάζεις μπουζί κάθε 15000χλμ αντί για 45-60 και μιλάς αποκλειστικά για οικονομία ξοδεύοντας 99 ευρώ στο ebay ενώ χρειάζεται μόνο να δώσεις 33 ή 60...

Τα λάδια που αγόρασα εγώ, 20 ευρώ το πεντόλιτρο, αντί για 80 ή 100 που χρεώνουν πρέπει να σου πώ, ότι δεν το έκανα για να αλλάζω 3 φορές νωρίτερα, αλλά πηγαίνοντας κάθε 1.5-2 χρόνια στο συνεργείο της BMW (που πάω το Toyota) και στης Mercedes για το Ε200, πληρώνοντας ΚΑΝΟΝΙΚΑ την εργασία στη Merc και δίνοντας και κάτι παραπάνω από ότι μου ζητάνε στο Toyota....

Η διαφορά στην οικονομία που αναφέρει ο rapid fast, θεωρώ ότι είναι υπερβολική όταν μιλάμε ότι στα 25000 χλμ το μπουζί δεν έχει φτάσει ούτε στο χρόνο ημίσειας ζωής του.

Ίσως στα τελευταία 10000χλμ να υπάρχει μια αύξηση.
Πως θα τη μετρήσεις ότι είναι 0.1lt/100km?
Μπορεί να είναι 0.038 και να είναι άκυρος ο συλλογισμός. Ειδικά στα 4κιδα μπουζί η ώρα που αρχίζει να μην είναι ''100%'' ο σπινθηρισμός, αργεί πάρα πολύ.

Η διαφορά στην κατανάλωση λόγω μη σωστού σπινθηρισμού, θα έχει διακυμάνσεις.
Άλλη στα πρώτα 10000χλμ, άλλη στα 10-20k km, στα 20-30, στα 50-60...
Εγώ σου λέω ότι ΦΤΑΝΕΙ κάποια στιγμή στα 60000χλμ στο 0.1.... Και ότι στα πρώτα 30000χλμ είναι σχεδόν 100% η απόδοση και ίσως αρχίζει μετά η πτώση.

Παναγιώτη....μην αλλάζεις, κάνε μου μια τέτοια ανάλυση πρώτα
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-10-15, 15:13
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχθρικά και κακοπροαίρετα πάντα. Αφού μου λές και τι αγορασα εγώ και πόσο κάνεις οικονομία για το παιδί σου (2 φορές), με ειρωνικό τρόπο.

Όταν αλλάζεις μπουζί κάθε 15000χλμ αντί για 45-60 και μιλάς αποκλειστικά για οικονομία ξοδεύοντας 99 ευρώ στο ebay ενώ χρειάζεται μόνο να δώσεις 33 ή 60...

Τα λάδια που αγόρασα εγώ, 20 ευρώ το πεντόλιτρο, αντί για 80 ή 100 που χρεώνουν πρέπει να σου πώ, ότι δεν το έκανα για να αλλάζω 3 φορές νωρίτερα, αλλά πηγαίνοντας κάθε 1.5-2 χρόνια στο συνεργείο της BMW (που πάω το Toyota) και στης Mercedes για το Ε200, πληρώνοντας ΚΑΝΟΝΙΚΑ την εργασία στη Merc και δίνοντας και κάτι παραπάνω από ότι μου ζητάνε στο Toyota....

Η διαφορά στην οικονομία που αναφέρει ο rapid fast, θεωρώ ότι είναι υπερβολική όταν μιλάμε ότι στα 25000 χλμ το μπουζί δεν έχει φτάσει ούτε στο χρόνο ημίσειας ζωής του.

Ίσως στα τελευταία 10000χλμ να υπάρχει μια αύξηση.
Πως θα τη μετρήσεις ότι είναι 0.1lt/100km?
Μπορεί να είναι 0.038 και να είναι άκυρος ο συλλογισμός. Ειδικά στα 4κιδα μπουζί η ώρα που αρχίζει να μην είναι ''100%'' ο σπινθηρισμός, αργεί πάρα πολύ.

Η διαφορά στην κατανάλωση λόγω μη σωστού σπινθηρισμού, θα έχει διακυμάνσεις.
Άλλη στα πρώτα 10000χλμ, άλλη στα 10-20k km, στα 20-30, στα 50-60...
Εγώ σου λέω ότι ΦΤΑΝΕΙ κάποια στιγμή στα 60000χλμ στο 0.1.... Και ότι στα πρώτα 30000χλμ είναι σχεδόν 100% η απόδοση και ίσως αρχίζει μετά η πτώση.

Παναγιώτη....μην αλλάζεις, κάνε μου μια τέτοια ανάλυση πρώτα
ναι μητσο ειμαι ειρων οικογενειαρχης αν αυτο καταλαβες...
ναι μητσο ομως το αγορασες το λαδι απο κει που πηρα και γω οποτε μην αρχιζουμε να κρινουμε τον αλλον για φ.π.α. κ.λ.π.
τωρα το ποτε θα αλλαξεις λαδια προβλημα σου.δικο σου αμαξι ειναι οτι θελεις κανεις...
εγω εξεφρασα μια προσωπικη αποψη οχι ολο το φορουμ και ουτε χαρακτηρισα κανεναν ειρων κ.λ.π.
στο θεμα μας: οταν βγαλεις τα μπουζι μετα απο 60.000χλμ το ξανασυζηταμε ποιος εχει δικιο φιλε.....
το 25000 χλμ που λεει ο παναγιωτης ειναι δεκτο.τωρα το 60000 χλμ δεν το δεχομαι εγω προσωπικα.το θεωρω υπερβολη τελεια και παυλα..αυτη ειναι η γνωμη μου και θα συνεχισω να την υποστηριζω.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-10-15, 16:13
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αν ξαναδιαβάσεις πιο πάνω, θα δείς ότι τα άλλαζα στα 45000χλμ.

Και ήταν μια χαρά ακόμα....

Ρώτησε πιο πάνω ο άνθρωπος αν όντως είναι για 60000χλμ τα μπουζί.
Του λέμε ναί. Εγώ τα άλλαζα ΝΩΡΙΣ, στα 45000χλμ....

Όταν λέμε όμως ότι τα αλλάζουμε στα 5-10-15000χλμ αλλά για να κάνω οικονομία.....τελοσπαντων....

Θυμάσαι στην κοπή της πίτας, που σου έλεγα εγώ ο ΜΗ οικογενειάρχης μην ξοδεύεις λεφτά για το αυτοκίνητο σου χωρίς λόγο, αλλά κράτα τα για την οικογένεια σου?

Τι μου λές τώρα ρε Λεωνίδα....

Λάδια κάθε 2.000χλμ και μπουζί κάθε 5 παιδιά, γιατί έτσι ήταν το 1960...έτσι θα είναι και τώρα...

Τα 4κιδα μπουζί αυτού του τύπου, στα 15000χλμ είναι ακόμα καινούρια.

Υ.Γ. Το ότι πήρα λάδι από εκεί κάποτε δε σημαίνει ότι συνεχίζω να επικροτώ αυτή την κίνηση.
Αν δεν μαθαίνεις συνέχεια κάτι καινούριο και δεν αναθεωρείς ποτέ, δεν παρατηρείς πράγματα και να συμπεραίνεις νέα, μένεις στάσιμος....

Περιμένω τον επόμενο που θα θεωρεί πολλά και τα 15000χλμ για μπουζί με ονομαστική αντοχή τα 60000χλμ... Ζούμε για να ταίζουμε το αμάξι...χωρίς να πεινάει κιόλας. Σαν Ελληνίδα γιαγιά στο εγγόνι.

Υ.Γ.2. Τα λέω γιατί το έκανα. Τακάκια όταν ακόμα ήταν στα μισά, δίσκοι όταν ακόμα είχαν πολύ ακόμα, σινεμπλόκ πριν της ώρας τους, όλα έτσι....Και μου έλεγαν στο συνεργείο...Έχει ακόμα. Εϊναι νωρίς. Τώρα μου λένε ''μεγάλωσες και έμαθες''....Τα κάναμε όλοι.

Σαν τον άλλο που παρεξηγήθηκε επειδή του είπαν 4-5 μην κάνει τουρμπο το αμάξι....Ε κάντο ρε μεγάλε....Όλοι δίνουν συμβουλές (ξενερωτικές) γιατί είναι κομπλεξικοί και ζηλιάρηδες. Όχι γιατί τα έκαναν και έμαθαν από τα λάθη....
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 23-10-15 στις 16:17
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-10-15, 20:07
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Φίλε τα ξέρω αυτά και κόπηκαν μαχαίρι γιατί έρχεται και 4ο μέλος..
Αλλά εδώ μιλάμε για μπουζιόχι για ζαντες.
Εγώ οπότε αγόρασα δεν είδα ποτέ να αναγράφετε πάνω χλμ αντοχής.
Μια φορά έκανα 2 χρόνια να
Αλλάξω μποΤζι στο τογιοτα και όταν τα βγάλαμε είχαν γίνεΙ για πέταμα...
Και μην ξεχνάς και από το χρόνο και από την ακινησία φθειρονται.
Εγώ φίλε που κάνω με το 328 5000χλμ χρόνο πρέπει να τα αφήσω 10 χρόνια πάνω ρε Μήτσο επειδή είναι ΠλάτΙΝΕ?
Δεν γίνονται αυτά ρε φίλε.θα γίνουν κάρβουνο.στα 3 χρόνια θα τα σούταρΩ παρέα με τα ΦΙΛΤΡΑ.(φίλτρο λαδιού κάθε χρόνο μαζί με τα λάδια πάντα ανεξαρτήτως χλμ).
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.