Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-06-11, 08:32
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑΣ ΠΟΡΤΑΣ

καλημερα συναδελφοι, στο Ε46 coupe μου απο χθες εχω το εξης προβλημα και δεν ξερω τι ειναι. Οταν πατάω το κουμπι στο κλειδι για να ανοιξουν οι ασφαλειες και κατα συνεπεια οι πορτες μου ανοιγει μονο του οδηγου, του συνοδηγου παραμενει βυθισμενη μεσα η ασφαλεια και ανοιγει μονο οταν την ανοιξω απο μεσα η βαλω το κλειδι στη πορτα. Επίσης το κουμπι που ειναι διπλά στα alarm δεν ανταποκρίνεται για την πορτα του συνοδηγου αλλα μονο για του οδηγου. Υποψιαζομαι :

προβλημα με τα ηλεκτρονικά?
προβλημα στο κλειδι, π.χ μπαταρια και δεν ξερω πως αλλαζει?

αυτο που με φοβιζει περισσοτερο (γιατί ξέρω ότι κάποιος συναδελφος bimmerakias απο εδω μεσα θα ξερει και θα μου λύσει την απορία) είναι το κόστος επισκευής που θα προκύψει και ήδη σκέφτομαι.... και εν μέσω κρίσης......

ευχαριστώ για το χρόνο σας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-06-11, 08:54
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα συναδελφοι, στο Ε46 coupe μου απο χθες εχω το εξης προβλημα και δεν ξερω τι ειναι. Οταν πατάω το κουμπι στο κλειδι για να ανοιξουν οι ασφαλειες και κατα συνεπεια οι πορτες μου ανοιγει μονο του οδηγου, του συνοδηγου παραμενει βυθισμενη μεσα η ασφαλεια και ανοιγει μονο οταν την ανοιξω απο μεσα η βαλω το κλειδι στη πορτα. Επίσης το κουμπι που ειναι διπλά στα alarm δεν ανταποκρίνεται για την πορτα του συνοδηγου αλλα μονο για του οδηγου. Υποψιαζομαι :

προβλημα με τα ηλεκτρονικά?
προβλημα στο κλειδι, π.χ μπαταρια και δεν ξερω πως αλλαζει?

αυτο που με φοβιζει περισσοτερο (γιατί ξέρω ότι κάποιος συναδελφος bimmerakias απο εδω μεσα θα ξερει και θα μου λύσει την απορία) είναι το κόστος επισκευής που θα προκύψει και ήδη σκέφτομαι.... και εν μέσω κρίσης......

ευχαριστώ για το χρόνο σας
Αγαπητέ φίλε κατα 99% έχεις πρόβλημα με τη μαγνητική της κλειδαριάς του συνοδηγού που βρίσκεται μέσα στην πόρτα!Είχα κ γω πρόβλημα με του οδηγού...μου έκανε ακριβώς τα ίδια που αναφέρεις!Κόστος καινούργιας μαγνητικής 150 ευρώ......+τοποθέτηση
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-06-11, 09:35
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
παθών στο 36άρι μου.

ένα εξάρτημα είναι που φυσώνει πάνω στην κλειδαριά και είναι λίγο μανίκι η τοποθέτηση του
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-06-11, 09:48
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
καταρχην σας ευχαριστω και τους δυο για την αμσεη απνατηση, δηλαδή θέλει ηλεκτρολογο η συνεργειο για την αλλαγη? τα 150 € αφορούν νεο ανταλλακτικό φίλε mako?

φίλε panos το έβαλες μόνος στο δικό σου? γαιτι αν ειναι μανικι και δεν σου παινουν τα χερια θα θελω σιγουρα σχετικό τεχνιτη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 22-06-11 στις 13:27
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-06-11, 10:31
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
όχι, μαζί με φανοποιό.
άλλοι το χουν βάλει και μόνοι τους

βέβαια τα €150 αν θέλεις μπορεί να τα γλυτώσεις ρισκάροντας με ένα μεταχείρο στο 1/3 ή στο 1/4 της τιμής του καινούργιου.
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-06-11, 11:08
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
φίλε panos τώρα κατάλαβα πάντως μου κάνει εντύπωση που θελει φανοποιο, βέβαια αν ειναι να βαλω μεταχειρισμενο με φοβιζει λιγι γιατί και το δικο μου μεταχειρισμενο ειναι. Να σου πω κάτι φίλε ώρες ώρες νευριάζω με το εργαλέιο μου παρότι το αγαπω πολύ και παλι bmw θα έπιαρνα όμως τα τελευταία χρόνια ακούω συνέχεια απο γνωστούς και φίλους για πολλές ζημιες και μάλιστα σε πιο νεα αυτοκίνητα π.χ στο 116 του αδερφου μου που ειναι 2 ετιας του έκαψε εγκέφαλο και πολλπλασιαστη, σε άλλο 320 Ε90 πρόβλημα με τα ηλεκτρονικα, φθορά πλαστικών στο Ε46 μου κ.α Κατανοώ βέβαα ότι η τεχνολόγια εξελίσσεται αλλά ξέρεις μετά βγαίνουν διάφοροι ιάπωνες και όχι μόνο- οι οποίοι έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ- και μας την λένε περί αξιπιστίας κλ.π
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-06-11, 11:44
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
χριστάρα τα 150 ευρώ είναι γ καινούργιο ανταλλακτικό!Μεταχειρισμένο είχα βρεί κ με 50 ευρώ!Αν θέλεις το ρισκάρεις...μπορεί κ να βγάλει πολλά χρόνια αλλα το ρίσκο σίγουρα ρίσκο.
Για την τοποθέτηση τοχα κανει με λαμαρινά..είναι μανίκι..αν δεν ξέρεις να το βγάλεις... εκεί πούναι τοποθετημένη η μαγνητική πρέπει θα βγάλεις το τζάμι γ να βγεί τρώγοντας άδικη ταλαιπωρία!Ξεβιδώνεις κ τον αερόσακο στην πόρτα...έχει ψιλομανούρα..
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-06-11, 11:46
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
εννοούσα στο προηγούμενο post ότι δεν είναι ανάγκη να βγεί το τζάμι γ να βγεί η μαγνητική!
Αν βγάλεις το τζαμι(μη ξεροντας το) τζαμπα εξτρα ταλαιπωρια θα φας...
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-06-11, 11:49
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
έτυχε και το έβαλα μαζί με φανοποιό


καλά .... μπες στα φόρα με τα ιαπωνικά και θα δεις ότι και αυτοί έχουν ουκ ολίγα...
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-06-11, 11:51
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
καταλαβα ειναι μπελαλιδικο, εν τω μεταξυ ρωτησα στην BMW και μου ειπαν κόστος ανταλλκατικου 180 € περίπου + εργασία =

Μας δουλεύουν? Απορώ έχουν δουλειά? Θα το ψάξω τότε, πόλύ χρήσιμες οι οδηγίες αν και στην αρχή μου φάνηκε απλό
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.