Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 22-03-11, 23:43
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotirisl Εμφάνιση μηνυμάτων
@giannis_116 αν θες στείλε μου με p.m. που είχες πάει αρχικά για ευθυγράμμιση....
Εχεις πμ με ολο το ιστορικο...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-05-11, 15:58
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Σήμερα άλλαξα ελαστικά κι έκανα ζυγοστάθμιση-ευθυγράμμιση.
Είναι πολύ νωρίς ακόμα για εντυπώσεις, αλλά με μια πρώτη αίσθηση το τιμόνι μου φαίνεται πιο άμεσο και φυσικά είναι στην απόλυτη ευθεία, αν και μετά από 1000-1500 χλμ (όταν πατήσουν λίγο τα ελαστικά) μου είπε να το ξαναπάω μήπως χρειαστεί καμια μικροδιόρθωση.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-05-11, 00:23
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Αυτό για την απόλυτη ευθεία, πώς το τσέκαρες π.χ Αττική Οδό;

Δηλαδή δεν φεύγει καθόλου, τίποτα; Το αφήνεις δηλαδή και πάει καρφωτό; Δεν παει ούτε αριστερά ούτε δεξιά σε επαναλαμβανόμενες δοκιμές;

Το ρωτάω γιατί το δικό μου (μετά εννοείται από ευθυγράμμιση) σε κάποιες (όχι όλες) δοκιμές φεύγει ελάχιστα, αλλά άντε τώρα να είμαι σίγουρος ότι δεν είναι εκείνη τη στιγμή κάτι άλλο που δημιουργεί πρόβλημα (π.χ. άνεμος, κλίση οδοστρώματος κτλ).

Ευχαριστώ.

κ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-05-11, 01:31
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Στην Κύμης το δοκίμασα 2-3 φορές που δεν είχε κίνηση και ήταν μια χαρά απ'την άποψη της ευθείας.
Αλλά είναι νωρίς ακόμα για να είμαι σίγουρος αν όλα είναι οκ.

Αν δεν σου φεύγει συνέχεια, τότε λογικά είναι απο εξωτερικούς παράγοντες όπως είπες.
Αλλά και να φεύγει ελάχιστα δεν έγινε και τίποτα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-04-14, 16:23
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Ερωτηση σχετικη με το θεμα, για να μην ανοιγω αλλο..

Εκανα ευθυγραμμιση στο αμαξι οταν εβαλα πισω τη γεφυρα/διαφορικο Μ3 και τοτε φορουσα τις 17αρες Μ πακ..

Τωρα που εχω βαλει τις 18αρες παλι, πρεπει να ΞΑΝΑκανω ευθυγραμμιση..??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-04-14, 21:55
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Εγώ θα έλεγα όχι, αν οι διαστάσεις είναι στα οριζόμενα απο τον κατασκευαστή μεγέθη...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-04-14, 23:31
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα έλεγα όχι, αν οι διαστάσεις είναι στα οριζόμενα απο τον κατασκευαστή μεγέθη...
Δεν θα το λεγα οτι ειναι και πολυ..

9.5x18 ET35 με 255/35/18 εμπρος-πισω..!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-04-14, 07:58
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Κανονικά υποτίθεται ότι θέλει (για αυτό και τα μηχανήματα έχουν επιλογές 16-17-18κλπ), αλλά άστο βρε Ζαχαρία, μια χαρά θα είναι, αν ήταν άψογο με τα 17.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-04-14, 09:46
bmw 1600T Ο χρήστης bmw 1600T δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-07-2013
Μηνύματα: 41
bmw 1600T is on a distinguished road
καλημερα σε ολο το forum.παιδια θα ηθελα κ εγω την βοηθεια σας.μετα απο 2 ευθυγραμισεις-ζυγοσταθμισεις το τιμονι τρεμει στα 90-120.οι διαστασεις ειναι 225/45/17 με replica ζαντες που ενας μου ειπε για αυτο τον λογο τρεμει.ισχυει κατι τετοιο?κ ενα μικρο στραβωμα εχει η μια ζαντα που εχει μπει πισω αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτη η αιτια
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-04-14, 10:08
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Να κάνεις ζυγοστάθμιση με τους τροχούς πάνω στο αυτοκίνητο. Δεν τρέμει γιατί είναι replica οι ζάντες.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.