Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-05-11, 21:03
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
μια χαρα εκατσε!δν δειχνει να εχει μεγαλη διαφορα..αλλα στν ουσια οση ζητουσες για να εισαι ευχαριστημενος υποθετω..
συμφωνω με τν Dim οτι θα πρεπει να κανεις κ μια ευθυγραμμιση..καθως φαρδηνες τν πισω αξονα σου συνολικα κατα 14χιλ..δν ειναι μεγαλο σαν νουμερο αλλα καλο θα ηταν να το τσεκαρεις..
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-05-11, 02:18
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευθυγράμμιση έκανες μετά?
Δημητρακη δεν εκανα. Γιατι τις εβαλα το μεσημερι μετα τη δουλεια. Απ οτι δειχνει παντως μια πολυ ψιλη θελει. Αλλα οχι απο τους αποστατες αλλα επειδη σηκωσα το πισω μερος κατα δεκα χιλιοστα. Ηταν πολυ χαμηλο και δε μου αρεσε....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει, και πριν δεν είχες και ΤΟΣΟ κενό, έτσι που το είχες πει νόμιζα εγώ ότι ήταν ο τροχός 2 δάχτυλα μέσα από το φτερό.

Μία χαρά δείχνει. Στην θεωρία έχεις λίγο καλύτερο πάτημα επειδή μεγαλώνει ο άξονας μα στην πράξη πιθανότατα απλώς σου φαίνεται.
Μανο αμα το εβλεπες απο κοντα φαινοταν παρα πολυ ασχημο. Εσυ που δεν ειναι δικο σου,δε το καταλαβαινεις. Αλλα εμενα με ενοχλουσε αφανταστα. Ηταν ο μονος λογος που θα αλλαζα ζαντες...οσο για το πατημα.... Στα στροφιλικια ειναι καλυτερο....γυριζει πιο ευκολα το αμαξι δηλαδη, και στα σλαλομ ειναι πιο απολυτο απ οτι πριν....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-load Εμφάνιση μηνυμάτων
μια χαρα εκατσε!δν δειχνει να εχει μεγαλη διαφορα..αλλα στν ουσια οση ζητουσες για να εισαι ευχαριστημενος υποθετω..
συμφωνω με τν Dim οτι θα πρεπει να κανεις κ μια ευθυγραμμιση..καθως φαρδηνες τν πισω αξονα σου συνολικα κατα 14χιλ..δν ειναι μεγαλο σαν νουμερο αλλα καλο θα ηταν να το τσεκαρεις..
Ζυγοσταθμιση θα γινει τις επομενες ημερες μιας και δεν προλαβαινω λογω δουλειας. Μπορει να μην ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα σε θεμα χιλιοστων,αλλα παντως ηρθαν κι εκατσαν ακριβως... Θα βγαλω και φωτο απ το πισω μερος...πραγματικα γεμισε το αμαξι ρε παιδια....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-05-11, 08:47
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημητρακη δεν εκανα. Γιατι τις εβαλα το μεσημερι μετα τη δουλεια. Απ οτι δειχνει παντως μια πολυ ψιλη θελει. Αλλα οχι απο τους αποστατες αλλα επειδη σηκωσα το πισω μερος κατα δεκα χιλιοστα. Ηταν πολυ χαμηλο και δε μου αρεσε....


Θάνο, δεν είναι θέμα ''ψιλής''. Έχεις αλλάξει το μετατρόχιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-05-11, 10:18
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
ωραιο μια χαρα εκατσε
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-05-11, 11:15
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
πήρα απο ένα φίλο μου προσθήκες H&R ενός πόντου. ο μόνος λόγος που τις πήρα είναι οτι οι ζάντες μου είναι 8άρες και ο θόλος του 46αριού είναι αρκετά πιό έξω. ο μόνος τρόπος για να γεμίσω το κενό είναι να μπούνε προσθήκες.
Ναι ναι,,,το ξέρω δέν κάνει καλό, αλλα άμα δέν τις δοκιμάσω θα σκάσω... η ερώτησή μου...
έχω τέσσερις προσθήκες. να βάλω και στις μπροστινές? ή μόνο στις πίσω? και επίσης... άν βάλω δύο προσθήκες σε κάθε μία απο τις πίσω ρόδες?
οι προσθήκες έχουν κάτι εξογκώματα που μπαίνουν και η μία μέσα στην άλλη...τί προτείνετε?
Κατά τη γνώμη μου καλό είναι απο τη στιγμή που έβαλες πίσω προσθήκες να βάλεις και μπροστά..μόνο πίσω σίγουρα ο κώλος θα φεύγει πολύ πιο εύκολα οπότε χαίρεσαι και την "μπάντα" αλλά χαλάς την γεωμετρία του αυτοκινήτου.εάν δεν σε νοίαζει και δεν είσαι στροφάκιας το αφήνεις ως έχει.Πάντως το σωστό στήσιμο είναι να μπουν και στις τέσσερις ρόδες προσθήκες και να γίνει σωστή ευθυγράμιση.

με λακούβες κτλ έχεις θέμα ? βρίσκεις σε κανά θόλο..?(όταν είσαι γεμάτος από άτομα ή και μόνος) είσαι χαμηλωμένος..?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-05-11, 15:06
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SerafeimS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά τη γνώμη μου καλό είναι απο τη στιγμή που έβαλες πίσω προσθήκες να βάλεις και μπροστά..μόνο πίσω σίγουρα ο κώλος θα φεύγει πολύ πιο εύκολα οπότε χαίρεσαι και την "μπάντα" αλλά χαλάς την γεωμετρία του αυτοκινήτου.εάν δεν σε νοίαζει και δεν είσαι στροφάκιας το αφήνεις ως έχει.Πάντως το σωστό στήσιμο είναι να μπουν και στις τέσσερις ρόδες προσθήκες και να γίνει σωστή ευθυγράμιση.

με λακούβες κτλ έχεις θέμα ? βρίσκεις σε κανά θόλο..?(όταν είσαι γεμάτος από άτομα ή και μόνος) είσαι χαμηλωμένος..?
Σεραφείμ ,απο θέμα λακούβας είμαι οκ. μπορώ να πώ πάντως οτι είναι πιό αθόρυβο το αμάξι πλέον στις καλούβες απ ότι πρίν. δέν έχω γράψει και χιλιόμετρα βέβαια...μπροστά θελω να αποφύγω τις προσθήκες γιατί εκεί είναι το σύστημα διεύθυνσης και δέ θέλω να επέμβω αλλάζοντας κάτι....χαμηλωμένο είναι. αλλα δέν βρίσκει στους θόλους γιατι η ρόδα είναι λιγο πιό μέσα απο το φερό....πιό παλιά είχα τη ρόδα μέσα απ το φτερό. αλλα ήταν υπερβολικό το χαμήλωμα, και έτσι το σήκωσα τώρα και είμαι οκ , και απο άνεση και απο στήσιμο!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-05-11, 15:09
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
ok καλές πάντες...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-05-11, 15:12
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SerafeimS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
ok καλές πάντες...
ευχαριστώ φίλε!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-05-11, 18:01
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ πάλι με αύξηση του μετατροχίου πίσω θα έλεγα καλά ''μούτρα''.

Αφού έβαλες αποστάτες πίσω καλό θα ήταν (φαντάζομαι) να βάλεις και εμπρός. (Edit: αφού η λύση να βγάλεις τις προσθήκες δεν θα σε ενδιαφέρει )

Πήγαινε Θάνο τουλάχιστον για ευθυγράμμιση. Άλλαξες περισσότερο τη γεωμετρία από όσο νομίζεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 13-05-11 στις 18:35
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-05-11, 18:15
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Εγώ δεν λέω κουβέντα..
Γιατι αν πώ θα μαλώσουμε..
Βγάλτα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.