Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW

Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε για μοντέλα αυτοκινήτων άλλων εταιρειών (Ναι, υπάρχουν και τέτοια)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 07-07-11, 14:52
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παντως οταν ηταν να διαλεξω εγω αυτοκινητο ημουν αναμεσα στο 528 που εχω τωρα και σε rx8...ο μηχανικος μου και φιλος μου ειχε rx8 οποτε το οδηγησα...ηταν πραγματικα fun to drive...αλλα μεσα στην εγγυηση ειχε σπασει 2 μοτερ(μηχανικος με εμπειρια σε αγωνες καρτ) και μετα το πουλησε οσο οσο...σε ανοιγματα σε ευθειες ηταν πισω απο το 528...σχετικα ανετα...βεβαια ηταν μαμα και εγω ειχα ελευθερους καταλυτες και προγραμμα...βεβαια τωρα χτυπαω το κεφαλι μου που δεν πηρα ενα s2000. γιατι καποιοι σεβονται το γεγονος οτι τα πισωκινητα πρεπει να εχουν μπλοκε...ενω η bmw η μονη 5αρα που βγαζει με μπλοκε ειναι η M...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 07-07-11, 15:01
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
εντελώς φιλικά, το να συγκρίνεις την σειρά 5 με s2000 είναι άτοπο. ακόμα 5άρα με rx δεν συγκρίνεται. είναι διαφορετικά αυτοκίνητα με διαφορετικούς προσανατολισμούς και διαφορετικούς σκοπούς.
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 07-07-11, 15:12
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
εντελώς φιλικά, το να συγκρίνεις την σειρά 5 με s2000 είναι άτοπο. ακόμα 5άρα με rx δεν συγκρίνεται. είναι διαφορετικά αυτοκίνητα με διαφορετικούς προσανατολισμούς και διαφορετικούς σκοπούς.
Συμφωνω απολυτα...δεν τα συγκρινω σε καμια περιπτωση...αλλο το ενα και αλλο το αλλο...απλα στην ηλικια και στον τροπο που οδηγαω θα μου ταιριαζε πιο πολυ ενα s2000...παντως και η 5αρα μια χαρα πλαγιαζει...εαν ειχε και ενα μπλοκε θα εκανε παπαδες... βγηκαμε λιγο εκτος θεματος...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 07-07-11, 15:14
rotaryPilot Ο χρήστης rotaryPilot δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2011
Μηνύματα: 44
rotaryPilot is on a distinguished road
Το μόνο κοινό που έχουν είναι οι 4 θέσεις

Βέβαια το RX-8 κατασκευάστηκε για πίστα και γενικά για στροφές. Όποιος το αγόρασε για αυτήν την χρήση σίγουρα βγήκε κερδισμένος
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 07-07-11, 15:30
Το avatar του χρήστη S14
S14 Ο χρήστης S14 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2007
Μηνύματα: 52
S14 is on a distinguished road
πρεπει να εισαι ερωτευμενος με τον wangel για να παρεις τετοιο αμαξι ναι δεν λεω απο γκαζι δεν εχει αλα ειναι ενα πολυ καλο αμαξι το 2007 επελεξα να το αγορασω παραληλα κοιταζα κ για M3 E30 ημουν πολυ κοντα στο να αγορασω το πρασινο του μακη με τον S38 φοβερο αμαξι,μετα απο 2 χρονια αποφασιζω να το δωσω γιατι μου φαινοταν οτι δεν πηγαινε βημα κ να παρω την παιδικη μου καψουρα M3 E30 η RX7 τελικα παλι δεν καταφερνω να αποκτησω παλι το Μ3 λογο του οτι θα εχανα πολλα χρηματα τελικα μετα απο πολυ σκεψη αποφασιζω να κανω το 8αρι κ πιστεψτε με δεν το εχω μετανιωσει καθολου ναι εαν το πατας καιει εαν πας χαλαρα 140-150 ειναι μια χαρα οσο για το λαδι ειναι ιστοριες για αγριους καμια σχεση με την πραγματικοτητα

συγνωμη εαν σας κουρασα αλα αυτη ειναι η εμπειρια ενος λατρει τον M3 E30
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 07-07-11, 15:43
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S14 Εμφάνιση μηνυμάτων
πρεπει να εισαι ερωτευμενος με τον wangel για να παρεις τετοιο αμαξι ναι δεν λεω απο γκαζι δεν εχει αλα ειναι ενα πολυ καλο αμαξι το 2007 επελεξα να το αγορασω παραληλα κοιταζα κ για M3 E30 ημουν πολυ κοντα στο να αγορασω το πρασινο του μακη με τον S38 φοβερο αμαξι,μετα απο 2 χρονια αποφασιζω να το δωσω γιατι μου φαινοταν οτι δεν πηγαινε βημα κ να παρω την παιδικη μου καψουρα M3 E30 η RX7 τελικα παλι δεν καταφερνω να αποκτησω παλι το Μ3 λογο του οτι θα εχανα πολλα χρηματα τελικα μετα απο πολυ σκεψη αποφασιζω να κανω το 8αρι κ πιστεψτε με δεν το εχω μετανιωσει καθολου ναι εαν το πατας καιει εαν πας χαλαρα 140-150 ειναι μια χαρα οσο για το λαδι ειναι ιστοριες για αγριους καμια σχεση με την πραγματικοτητα

συγνωμη εαν σας κουρασα αλα αυτη ειναι η εμπειρια ενος λατρει τον M3 E30
Δώστε λίγο παραπάνω info...δηλ. το χαλαρά σε lt/100km τι σημαίνει?
Θυμάμαι από το long fleet του EVO το RX8 cosmo που είχαν είχε καταναλώσεις από min 10λτ/100χλμ μέχρι ....17-20...
Αλλά το 10-11 ήταν για ήπιο ταξίδι από ότι θυμάμαι να γράφουν.

Πείτε παραπάνω πληροφορίες (από τις προσωπικές σας εμπειρίες) γιατί....το σκέφτομαι το RX8
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 07-07-11, 15:56
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παντως κι εμενα προσωπικα μ'αρεσε πολυ το RX8.Πηρε κι ενα Cosmo ο κολλητος μου και πορωθηκαμε!Τρομερο στησιμο,εμπαινε με οσα σε ορεινη διαδρομη που πηγαιναμε συνεχεια(δυσκολευομουν πολυ να τον ακολουθησω με το 328 μου).Το μονο του κακο η καταναλωση που κυμαινοταν απο 13-22lt/100km.Αυτα ομως μεχρι τα πρωτα 30.000χλμ....μετα εμεινε στο δρομο 2 φορες απο μπουζι μπουκωμενα,εσπασε σασμαν,εκαψε εγκεφαλο,ξαναεσπασε σασμαν,αρχισαν ν'αναβουν κατι λαμπακια στο ταμπλω συνεχως(ABS,αεροσακοι κτλ) ειχε κι 2 ατυχηματακια ο φιλος και το πουλησε οσο-οσο.....
απαιτητικο αμαξι παντως για τον μεσο χρηστη,σε συντηρηση και χρηση....μην πηγαινεις μικρες διαδρομες μπουκωνει,σβησε με γκαζι,προσεχε το λαδι,προσεχε τι βενζινη θα βαλεις κτλ κτλ......Δεν ειναι για ολους....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 07-07-11, 16:07
Το avatar του χρήστη S14
S14 Ο χρήστης S14 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2007
Μηνύματα: 52
S14 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δώστε λίγο παραπάνω info...δηλ. το χαλαρά σε lt/100km τι σημαίνει?
Θυμάμαι από το long fleet του EVO το RX8 cosmo που είχαν είχε καταναλώσεις από min 10λτ/100χλμ μέχρι ....17-20...
Αλλά το 10-11 ήταν για ήπιο ταξίδι από ότι θυμάμαι να γράφουν.

Πείτε παραπάνω πληροφορίες (από τις προσωπικές σας εμπειρίες) γιατί....το σκέφτομαι το RX8
περιπου 12-13
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 07-07-11, 16:10
Το avatar του χρήστη S14
S14 Ο χρήστης S14 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2007
Μηνύματα: 52
S14 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντως κι εμενα προσωπικα μ'αρεσε πολυ το RX8.Πηρε κι ενα Cosmo ο κολλητος μου και πορωθηκαμε!Τρομερο στησιμο,εμπαινε με οσα σε ορεινη διαδρομη που πηγαιναμε συνεχεια(δυσκολευομουν πολυ να τον ακολουθησω με το 328 μου).Το μονο του κακο η καταναλωση που κυμαινοταν απο 13-22lt/100km.Αυτα ομως μεχρι τα πρωτα 30.000χλμ....μετα εμεινε στο δρομο 2 φορες απο μπουζι μπουκωμενα,εσπασε σασμαν,εκαψε εγκεφαλο,ξαναεσπασε σασμαν,αρχισαν ν'αναβουν κατι λαμπακια στο ταμπλω συνεχως(ABS,αεροσακοι κτλ) ειχε κι 2 ατυχηματακια ο φιλος και το πουλησε οσο-οσο.....
απαιτητικο αμαξι παντως για τον μεσο χρηστη,σε συντηρηση και χρηση....μην πηγαινεις μικρες διαδρομες μπουκωνει,σβησε με γκαζι,προσεχε το λαδι,προσεχε τι βενζινη θα βαλεις κτλ κτλ......Δεν ειναι για ολους....

νομιζω κ τανκς να του δωσεις του φιλου σου την ιδια μοιρα θα εχει
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 07-07-11, 16:19
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Ο φιλος ηταν ο κλασικος οδηγος που ηθελε και ειχε τα σχεδον 40.000 τοτε να παρει ενα σπορ αμαξι να κανει την καυλα του.Δεν περιμενε οτι θα'θελε και οδηγιες χρησης μαζι.Και ναι φιλε μου το 90% αυτων που αγοραζουν σπορ αμαξι,ΔΕΝ θελει ν'ασχολειται συνεχεια μ'αυτο.Θελει να το σκιζει οποτε γουσταρει,να το συντηρει στην ωρα του(και οχι καθε ωρα!) επειδη εχει τα φραγκα να το κανει και να μην βγαζει 1000 προβληματα και να καιει σαν 5λιτρο(αλλιως θα'παιρνε 5λιτρο με τα ιδια λεφτα μτχ!).Στα χρηματα αυτα τοτε επαιρνε καινουριο 316-318 που δεν παει βημα ή το απολυτο σπορ αμαξι εκεινης της χρονιας(2004).Η Mazda υποσχοταν μια νεα γενια Βανκελ και οχι ακομη ενα RX7(δυστυχως μονο σε προβληματα γιατι απο γκαζι το RX7 ηταν αλλου!!).....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.