Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-07-10, 09:20
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΧΕΡΟΥΛΙΩΝ

καλημέρα, λοιπόν θέλω τη γνώμη σας για κατι.Στο Ε46 που έχω ,πολλοί θα το εχετε ζησει, μου εχουν ξεφτισει τα πλαστικά στα πλαινα χερουλια της πορτας, ξερετε εχουν γδαρθει. Πήγα λοιπον σε ενα τπετσερη και μου ειπε να τα περασει με ασταρι 3 φορες και μετα με χρωμα-σπρευ και για τα 2 μπρατσα το κοστος ειναι 100 €, ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ή ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-07-10, 09:42
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα, λοιπόν θέλω τη γνώμη σας για κατι.Στο Ε46 που έχω ,πολλοί θα το εχετε ζησει, μου εχουν ξεφτισει τα πλαστικά στα πλαινα χερουλια της πορτας, ξερετε εχουν γδαρθει. Πήγα λοιπον σε ενα τπετσερη και μου ειπε να τα περασει με ασταρι 3 φορες και μετα με χρωμα-σπρευ και για τα 2 μπρατσα το κοστος ειναι 100 €, ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ή ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ?
σαν τιμη καλη ειναι με την εργασια του.
ξερεις μηπως αν το τελικο χρωμα ειναι βινυλιου-πλαστικου?
γιατι τετοιο πρεπει να ειναι για τα εσωτερικα πλαστικα μερη (ταμπλο-πορτες-κονσολα)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-07-10, 09:46
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
δεν το ξερω απλα μου ειπε ο μαστορας ότι θα παρει σπρευ που θα ειναι πολυ καλο, οποτε να προχωρησω, αλλα εχω και αλλη απορια, ποσο θα αντεξει?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-07-10, 10:54
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Δεν ξερω αν γινεται σε Ε46 αλλα αν αλλαζονται αυτα τα πλαστικα με κοστος λογικο γιατι να μην τα αλλαξεις με καινουρια πλαστικα αν θα σου παει οσο να στα βαψει;..
Κι εμενα στον ασσο ειχε γδαρθει της πορτας του οδηγου και το αλλαξα με καινουριο οπως και καποια αλλα πλαστικα διακοσμητικα στο εσωτερικο που ειχαν φθορες, γδαρσιματα κλπ και το κοστος ηταν μηδαμινο.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-07-10, 11:10
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
κοιτα εγω ρωτησα στη Bmw για αλλαγη όλου του μπρατσου, μου ειπαν οτι δεν αλλαζει το πλαστικο και μου ζητησανε 300 € και για τα δυο οπότε καταλαβαινεις ότι εφυγα όπως όπως...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-07-10, 14:21
Το avatar του χρήστη lawman.911
lawman.911 Ο χρήστης lawman.911 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 65
lawman.911 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα εγω ρωτησα στη Bmw για αλλαγη όλου του μπρατσου, μου ειπαν οτι δεν αλλαζει το πλαστικο και μου ζητησανε 300  και για τα δυο οπότε καταλαβαινεις ότι εφυγα όπως όπως...

Μαλλον δεν καταλαβαν τι τους ζητησες
Θα ζητησεις το ΝΟ.1 στο σχεδια παρακατω και να δεις τι θα σου πουνε...

http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...armrest_front/

Δεν αξιζει να τα βαψεις θα ξεφτισουν παλι πολυ ευκολα....Εδω ξεφτισε η μαμα βαφη....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lawman.911 : 01-07-10 στις 14:25
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-07-10, 15:09
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lawman.911 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον δεν καταλαβαν τι τους ζητησες
Θα ζητησεις το ΝΟ.1 στο σχεδια παρακατω και να δεις τι θα σου πουνε...

http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...armrest_front/

Δεν αξιζει να τα βαψεις θα ξεφτισουν παλι πολυ ευκολα....Εδω ξεφτισε η μαμα βαφη....
η μαμα βαφή ξεφτισε γιατι ειναι μουφα...δέν ειναι χρώμα ουτε κάν βερνικι δεν έχει αλλα ούτε κ προεργασία.. αστάρι δηλαδή.... είναι χρωμα βινιλίου όπως λέει κ ο Γιώργης ο πατρίδας (κατσαράιος) τα 100 ευρώ μου φαίνονται πολλά.κ μάλλιστα για ταπετσέρη...που να του λέγαμε να μας βάψει όλο το αμάξι...τα εξοδά του είναι: 10 ευρώ το χρώμα 5 ευρώ το αστάρι κ 1 ευρώ το νερόχαρτο...δηλαδή 84 ευρώ για μια ώρα δουλειάς...μιάς δουλειάς που μπορείς να την κάνεις μόνος σου... εγώ σε λίγες ημέρες τηα πάω τα δευτερα χερούλια που έχω θα τα λίσω στη μέση κ θα τα περασω ενα ανθρακόνημα πολύ πολύ τρέλα...θα ανεβάσω κ φωτο να δείτε το αποτέλεσμα...με κόστος λιγότερο απο 60 ευρώ...κ στα χερούλια κ στα τριμς κ στην κονσολίτσα με τα διακοπτάκια του παραθύρου...αν δέν βιάζεσαι περίμενε κ σε κανα μήνα η κ λιγότερο θα το έχω φταίξει....γιατι λόγω δουλειάς δέν προλαβαίνω να ασχοληθω...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 01-07-10 στις 15:13
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-07-10, 16:57
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Thanos E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
η μαμα βαφή ξεφτισε γιατι ειναι μουφα...δέν ειναι χρώμα ουτε κάν βερνικι δεν έχει αλλα ούτε κ προεργασία.. αστάρι δηλαδή.... είναι χρωμα βινιλίου όπως λέει κ ο Γιώργης ο πατρίδας (κατσαράιος) τα 100 ευρώ μου φαίνονται πολλά.κ μάλλιστα για ταπετσέρη...που να του λέγαμε να μας βάψει όλο το αμάξι...τα εξοδά του είναι: 10 ευρώ το χρώμα 5 ευρώ το αστάρι κ 1 ευρώ το νερόχαρτο...δηλαδή 84 ευρώ για μια ώρα δουλειάς...μιάς δουλειάς που μπορείς να την κάνεις μόνος σου... εγώ σε λίγες ημέρες τηα πάω τα δευτερα χερούλια που έχω θα τα λίσω στη μέση κ θα τα περασω ενα ανθρακόνημα πολύ πολύ τρέλα...θα ανεβάσω κ φωτο να δείτε το αποτέλεσμα...με κόστος λιγότερο απο 60 ευρώ...κ στα χερούλια κ στα τριμς κ στην κονσολίτσα με τα διακοπτάκια του παραθύρου...αν δέν βιάζεσαι περίμενε κ σε κανα μήνα η κ λιγότερο θα το έχω φταίξει....γιατι λόγω δουλειάς δέν προλαβαίνω να ασχοληθω...
Εδω κολαει ο Βεγγος με το εργο του θα σε κανω βασιλησσα....
Κατσε ρε φιλε, εσυ θελεις 84 ευρω για 1 ωρα , δλδ στο 8ωρο 8*84=672 . 672 την μερα. Δλδ τον μηνα 30*672=20,160.............
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-07-10, 21:01
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Φιλε Χρηστο εμενα μου ζητησε φανοποιος σε σενταν 60 ευρω για να τα βαψει ολα σε Ε46 σενταν(συμπεριλαμβανομενου του διχαλου στο τιμονι) σε χρωμα ασημι με πλαστικοποιηση,ασταρι και βαφη και διπλο βερνικι για να γινει ιδιο με το εξωτερικο χρωμα καθοτι ειχαν ξεφτυσει οπως τα δικα σου.Την ιδια τακτικη ακολουθησα και στο δικο μου κομπακτ,αλλα τα εβαψα μονος.Οποτε μαλλον ειναι πολλα τα 100 ευρω για 2 κομματια.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-07-10, 22:18
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Χρηστο εμενα μου ζητησε φανοποιος σε σενταν 60 ευρω για να τα βαψει ολα σε Ε46 σενταν(συμπεριλαμβανομενου του διχαλου στο τιμονι) σε χρωμα ασημι με πλαστικοποιηση,ασταρι και βαφη και διπλο βερνικι για να γινει ιδιο με το εξωτερικο χρωμα καθοτι ειχαν ξεφτυσει οπως τα δικα σου.Την ιδια τακτικη ακολουθησα και στο δικο μου κομπακτ,αλλα τα εβαψα μονος.Οποτε μαλλον ειναι πολλα τα 100 ευρω για 2 κομματια.
μαλλον φιλε εννοεις τα τριμς του ταμπλο και στις πορτες.
τα μπρατσα στις πορτες ειναι αλλο υλικο,θελουν αλλο ειδος βαφης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.