Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 23-11-12, 09:36
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ θα προτιμούσα 22000 καινούριο 320 παρά μεταχειρισμένο. Ο εξοπλισμός μπαίνει (τα πιο πολλά) και μετά.

Και αν πάει σοβαρά, ο έμπορος θα αρνηθεί τα 20.000 (π.χ)? Είναι καλύτερη αγορά από οποιοδήποτε μεταχειρισμένο όπως και να το κάνουμε.

Και αν ζητήσει και μια τροποποίηση της εγγύησης (στην ουσία να μετράει από τη μέρα που το παίρνει) μιλάμε για φοβερή αγορά.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jeetkunedo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια το παιδι ειπε οτι ηθελε να παρει 3αρα αλλα λογο του υψηλου κοστους κοιταει για τον ασσο μεταχειρισμενο. Απο το να τον πιασουν κοτσο με την ταλαιπωρημενη 118 που την ξεσκιζουν με καθε ευκαιρια, ας παρει την 320 με 0 χλμ που και τα ιδια αλογα εχει και αν και παλιοτερο μοντελο ειναι κατα την αποψη και πιο ομορφη και καλυτερη απο την f20.
Σχεδόν απόλυτα σωστός. Το μόνο που υποτίθεται υπερτερεί η 118 είναι το μοτέρ και οι επιδόσεις, καθώς παρά τον ίδιο αριθμό ονομαστικής ισχύος, υπερτερεί. Αλλά για το ξέσκισμα και την ταλαιπωρία (και την εμφάνιση)....συμφωνώ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 23-11-12 στις 09:42
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 23-11-12, 10:22
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
καταρχην ρε παιδια εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που ενδιαφερθηκε.και δεν ξερουμε τι εκανε τελικα.
παντως αν ακομα ειναι στο ψαξιμο να πω και εγω οτι η 3αρα αυτη ειναι κουκλα και το συγκεκριμενο μοντελο ειναι απο τις πιο ομορφες 3αρες που εχουν κυκλοφορησει και ιδιαιτερα σε λευκο.η τιμη της ακρως προκλητικη για καινουρια.

τωρα ναι μεν εχουμε κριση και ειναι το παλιο μοντελο και 2000 κ.ε αλλα ο συγκεκριμενος εμπορος δεν μας εχει συνηθισει σε τετοιες μειωσεις.
η' επιτελους λυγισε και αυτος στους χαλεπους καιρους η'........

το ζητουμενο ομως δεν νομιζω οτι ειναι αυτο.φανταζομαι οτι οταν ειπε οτι δεν μπορει να εχει 3αρα δεν ειναι μονο για το κοστος αγορας αλλα και τα εξοδα συντηρησης και ασφαλισης και τελων και τεκμηριων αν προκειται για 2000 κ.ε.και οτι μαλλον γιαυτο κοιταει για ασσο.

οποτε αν μονο αυτο μπορει να συντηρησει τοτε για μενα θα το επαναλαβω καλυτερα να περιμενει για λιγο καιρο ακομα που θα υπαρξουν καλες προσφορες απο ασσους μεταχειρισμενους που θα βγαινουν και μην πω και κανουριους με πολυ δελεαστικες προσφορες μιας και στον κλαδο θα υπαρξει μεγαλυτερη κριση.
οσο για το τελος της αποσυρσης,που δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα συνεχιστει αν και δεν ανακοινωθηκε τιποτα ακομα,να μην στεναχωριεται γιατι με τα χαλια των εταιρειων δεν θα χρειαζεται αποσυρση απο το κρατος αφου οι προσφορες θα γινονται σε αξια αποσυρσης και μπορει και μεγαλυτερες σε λιγο καιρο.υπομονη....
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 23-11-12, 10:59
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Νομίζω ότι με λιόγοτερα λεφτά μπορέι αν πάρει ελαφρώς μεταχειρσμένο με πιο πολύσιοο εξοπλισμό, επίσης ο εξοπλισμός δεν μπάνει πάντα μετά π.χ ηλιοροφή, ακόμη και αν μπάινουν καποια εξτρα δεν θα ειναι σαν τα μαμα, π.χ xenon και απο την άλλη θα τα πληρώσει πάλι δεν τα θα τα βάλει δωρεάν.
Τέλος όταν θα θέλλει να το πουλήσει θα του λέι ο υπόψηφιος αγοραστής ότι είναι γυμνό, τώρα ίσως είναι πάνω στην καυ.. και δεν το βλέπει αλλά μετά θα τα ψάχνει τα εξτρά.
Δύο αγγελίες που κατα την γνώμη μου σε πρωτη εικόνα είναι πολύ καλυτερες
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3050275/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1590954/
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 23-11-12, 14:01
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι με λιόγοτερα λεφτά μπορέι αν πάρει ελαφρώς μεταχειρσμένο με πιο πολύσιοο εξοπλισμό, επίσης ο εξοπλισμός δεν μπάνει πάντα μετά π.χ ηλιοροφή, ακόμη και αν μπάινουν καποια εξτρα δεν θα ειναι σαν τα μαμα, π.χ xenon και απο την άλλη θα τα πληρώσει πάλι δεν τα θα τα βάλει δωρεάν.
Τέλος όταν θα θέλλει να το πουλήσει θα του λέι ο υπόψηφιος αγοραστής ότι είναι γυμνό, τώρα ίσως είναι πάνω στην καυ.. και δεν το βλέπει αλλά μετά θα τα ψάχνει τα εξτρά.
Δύο αγγελίες που κατα την γνώμη μου σε πρωτη εικόνα είναι πολύ καλυτερες
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3050275/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1590954/
Το δεύτερο που έβαλες δεν έχει xenon.
Kανένα απ'τα 2 δεν έχει navi επίσης ούτε ηλιοροφή (ζάντες, σπορ τιμόνι έχει και το καινούριο) και γενικά οι διαφορές στον εξοπλισμό είναι πολύ μικρές ώστε να αξίζει να δώσει κάποιος 4 χιλιάρικα παραπάνω και να παρει καινούριο αμάξι.

Δεν έχω τίποτα με τα μεταχειρισμένα και πράγματι υπάρχουν απίστευτα προσεγμένα αυτοκίνητα (όπως είναι και η 320 μου άλλωστε που παρότι την έχω 5 χρόνια είναι σαν καινούρια) αλλά όπως και να'χει και 1000χλμ να κάνει ένα αυτοκίνητο χάνει αυτόματα τουλάχιστον ένα 20% σε αξία.
Κι εδώ έχουμε να κάνουμε με 0 χλμ απ'τη μια και 21-37.000 απ'την άλλη με 4 χιλιάρικα διαφορά.
Σίγουρα αξίζει το καινούριο.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 23-11-12, 15:44
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
κοίτα και τα 2 έχουν τα ατου τους, π.χ το 1ο ειναι mpacket, το 2ο εχει αισθητηρες φωτων και βροχης, αναδιπλούμενους καθρεπτες κ.α
Εντάξει το 0 χλμ είναι 0 χλμ αλλά π.χ το δικό σου όπως λες και εσύ που απο οτι ειδα ειναι πολύ προσεγμενο είναι πιο γεμάτο και καλο συντηρημνέο.
Στο δια ταύτα μετά απο έρευνα που έχω κάνει ότι για εμενα αν είναι να πάρεις bmw πρεπει να χώσεις λεφτα, το αμάξι που συζηταμε ειναι η έκδοση comfort που για την bmw είναι ότι πιο απλό
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 23-11-12, 15:46
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
λάθος το m packet είναι για αυτό
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2910499/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.