Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-03-10, 19:52
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΛΑΜΠΕΣ LOOK XENON (Philips Bue Vision)

Καλησπερα σε ολους .Σκεφτωμαι να αλλαξω τις συμβατικες λαμπες αλογονου τις μπουμπους (Ε 46 cabrio lifting 2004) με τύπου xenon όπως π.χ philips blue vision (τα μεσαια φαναρια οπως ολοι ξερεται εχουν κατοπτρο και μιαζουν με xenon).Φοβαμαι ομως μηπως λογο μικρου χωρου μασα στο φαναρι (ειδικα σε αυτο που εχει κατοπρο ,οπως εχει και το κανονικο XENON) αν σηκωσει μεγαλυτερη θερμοκρασια μου καταστρεψει το φαναρι ,κιτρινησει η χαλαση η στεγανοτητα και βαζει μετα υγρασια (Την εχω πατησει στο 36 που ειχα παλιωτερα ) Επισης ενδιαφερομαι να αλλαξω και τα μικρα τις πισω πινακιδας LED.Αν καποιος τα εχει κανει παρακαλω ας μας μεταφερει την εμπειρια του .Νομιζω οτι θα ενδιαφερει πολλους συμφορουμητες.
*Αναφερεται συγκεκριμενους τυπους μην την πατισουμε και τελικα κανουμε καμια ζημια.
Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-03-10, 20:41
Το avatar του χρήστη M3_GEO
M3_GEO Ο χρήστης M3_GEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 81
M3_GEO is on a distinguished road
φιλε μου να βαλεις τις philips crystal vision πλησιαζουν πιο πολυ σε xenon. οι blue vision δεν ειναι τοσο λευκες. πιστεψε με τις εχω δοκιμασει ολες
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-03-10, 20:42
djtasos1 Ο χρήστης djtasos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2008
Μηνύματα: 173
djtasos1 is on a distinguished road
εχω αλλαξει τα φωτα της πινακιδας με canbus led xenon look χωρις error στο καντραν και το αποτελεσμα ειναι τελειο!επισης και τα φωτα της οπισθεν με ειδικες λαμπες led xenon look εκει ηταν που επαθα πλακα,εγινε μερα πισω οταν εβαλα οπισθεν..αξιζει..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-03-10, 23:59
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
Ευχαριστω πολυ και τους δυο σας για τις απαντησεις . Η ανησιχια μου ομως ειναι σε βαθος χρονου αν σηκωνουν υψηλες θερμοκρασιες που κιτρινιζουν και καταστρεφουν τα φαναρια . Τα φαναρια μου οπως εχω αναφερη σε προηγουμενο post ειναι αυτα που μοιαζουν με xenon .
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-03-10, 17:30
Stamos08 Ο χρήστης Stamos08 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-02-2009
Μηνύματα: 27
Stamos08 is on a distinguished road
λοιπον αν θες κ τη δικη μου γνωμη..να βαλεις τις philips diamond vision.....το ξαναλεω DIAMOND VISION....ειναι καταπληκτικες πραγματικα....ειναι σχεδον σαν xenon κ ειναι οι καλυτερες που μπορεις να παρεις για να φαινονται τα φαναρια σ σαν xenon...εχω δοκιμασει κ εγω παααααρα πολες.....οι συγκεκριμενες δεν υπαρχουν....ειναι η καλυτερη επιλογη αν το αμαξι σ δεν εχει εργοστασιακο xenon....κ εγω αυτες εχω...σε ολες τις σκαλες των φαναριων μου....αυτα...σορρυ αν σε ζαλισα με τους επενους μ για τις λαμπες...αλλα το αξιζουν....ααααα κ μην ανησυχεις δεν θα παθουν τιποτα τα φαναρια σ.....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-03-10, 19:33
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Μια σημαντική ερώτηση που έχει σχέση με την τελική <απόχρωση> της λάμπας που θέλεις να βάλεις:

έχεις angel επάνω?

Αν έχεις ξέρω στα ιμιτασιόν φανάρια Angel ότι επηρεάζουν τα δακτυλίδια το φως της κεντρικής λάμπας.
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-03-10, 21:45
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
Παιδια καταρχην να ευχαριστισω.Δεν εχω βαλει angel και δεν ξερω αν θα το κανω στο μελλον γιατι θελω να εχω μαμισιο λοοκ . Αν βαλω θα ειναι angel κιτρινα οπως στα e-92.Θελω λαμπες με χρωμα περιπου μπλε.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-03-10, 22:28
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
οσο πιο μπλε τοσο χειροτερο θα ειναι το φως !!!!οι καλυτερες λαμπες με ακριβως τα ιδια kelvin με τα μαμα xenon ειναι οι crystal vision με 4200K ακριβως οπως τα μαμα!!!!!απλα δεν ξερω αν μπορεσεις να βρεις Η7 ειδικα εδω ελαφδα και αν βρεις θα στις φεσωσουν κανενα 40αρι!!!απο εξω αν τις βρεις να υπολογιζεις 25-35ε!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-03-10, 17:15
Το avatar του χρήστη M3_GEO
M3_GEO Ο χρήστης M3_GEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 81
M3_GEO is on a distinguished road
οποιος θελει crystal vision οποιοδηποτε τυπο h1-h3-h7 ας μου πει κοστος 30 ευρω
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-03-10, 22:10
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
Υπαρχει κανεις που να εχει βαλει καποιες απο ολες αυτες τις λαμπες τυπου xenon σε απλα φαναρια σαν τα δικα μου ( cabrio e46 facelift η coupe)γιατι τα φαναρια του σενταν τετραπορτου ειναι διαφορετικα .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.