Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 09-01-12, 18:26
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
καλυτερα να πας σε καποιο εξουσιοδοτημενο..να δωσεις ενα 20ρικο και να σου κανουν ενδελεχη ελενχο , σε αμαξωμα, μηχανη , σινεμπλοκ, αναρτησεις ,φρενα...καθως και μια συνδεση με το διαγνωστικο! σε αντιπροσωπεια...δυσκολα θα ασχοληθει αποκλειστικα μαζι σου ο υπευθυνος, που ειναι και ο μονος πραγματικος γνωστης...και πιθανοτατα θα στο εξετασει ο μαθητευομενος ''μαστορας''...υπο την εν μερη εποπτεια του υπευθυνου!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 09-01-12, 19:22
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
..........Άσχετο...αλλά επειδή αναφέρθηκε ότι τα φλασάκια χωρίς πλαστικό, έβγαιναν στα μετά 9/96' μοντέλα, τουλάχιστον στις αγγελίες 4 στα 5 36άρια που λένε ότι είναι μετά τον 9/96', έχουν φλασάκια με πλαστικό στις φωτό....Μπας και παίζει τίποτα άλλο?? Δεν είμαι γνώστης, αλλά λέω....Δεν θα φανεί με τη μία από την άδεια κυκλοφορίας????
Συνηθως γράφουν ό.τι θελουν! Στην αδεια κυκλοφοριας αν εισήχθη απ'εξω δεν νομιζω να αναφερεται ποτε πρωτοκυκλοφορησε! Δεν ξερω κ ολας απο αδειες

Ο πιο ευκολος τροπος να δεις ημερομηνια παραγωγης (ΟΧΙ κυκλοφοριας) ειναι στην ετικετα στις ζωνες ασφαλείας!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 09-01-12, 22:14
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
φιλαρακο το δεν προκειτε μν το λες ποτε.
μπορει να μν βρεις 2500 αλλα 3000 και να ειναι πενα.δεν νομιζω οτι για 500 θα το σκεφτεις να τα δωσεις.
τωρα ειδικα μπορεις να κανεις πολλα..και το 6000 δεν πεζει οταν βρισκεις ε46 με 7500 εως 8500.
τα κοιταω καθε μερα και καταλαβαινω οτι βλεπεις αυτες τις τιμες.αλλα αν προσεξεις καλα θα δεις πως τα πουλανε οι ιδιοι και οι ιδιοι.
και σ ξαναλεω ψαξε απο χρυση ευκαιρια γιατι οι παππουδες και οι ποιο μεγαλης ηλικιας θα τα βαλουν εκει και οχι στο internet.
επισης μν σε τρομαζουν οι τιμες.παρε τηλ ακομα και τα ποιο ακριβα και ακου τον αλλο πως θα σ μιλησει...το ε36 π ειχα παρει εγω το ειχε στην αγγελια 7500 πριν ενα χρονο και...και τον πειρα σε στυλ να ακουσω τι θα μ πει και μολις τ λεω τι τιμη μ λεει 5500(απο το τηλ)και τελικα το πειρα 5000 πρωτο χερι full extra οροφες,δερματα,clima με 90000χλμ..(1ο χερι)
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 10-01-12, 08:31
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλυτερα να πας σε καποιο εξουσιοδοτημενο..
Στο Σφακιανάκη θα το πάω σίγουρα, μου είπε 30€ κ θα το τσεκάρει όλο, μηχανή, αμάξωμα κ διαγνωνιστικό....Ο Σίττας είπε δεν θέλει λεφτά, αλλά θα το πάω κ σ' αυτόν, εξάλλου δίπλα είναι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parouskas Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλαρακο το δεν προκειτε μν το λες ποτε.
μπορει να μν βρεις 2500 αλλα 3000 και να ειναι πενα.δεν νομιζω οτι για 500 θα το σκεφτεις να τα δωσεις...............
Καλά και 3500€ να έχει το παίρνω αν είναι καλό, εξάλλου θα έβαζα κλίμα ~800€...


Πάιδες να ρωτήσω και κάτι άλλο σε σχέση με γυρισμένα χιλιόμετρα κλπ. Αν κάποιο έχει 200.000km κ το γυρίσουν πχ στα 125.000, τί γίνεται με τα γλομπάκια του service??? Έστω δηλαδή ότι στα 200.000 ζητάει η BMW "μεγάλο" service (ιμάντες κλπ) και στα 125.000 ζητάει απλό (λάδια,φίλτρα κλπ), τα γλομπάκια προφανώς θα δείξουν ότι θέλει απλό service έτσι??? Εκεί τί κάνεις?????
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 10-01-12, 09:23
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parouskas Εμφάνιση μηνυμάτων
και σ ξαναλεω ψαξε απο χρυση ευκαιρια γιατι οι παππουδες και οι ποιο μεγαλης ηλικιας θα τα βαλουν εκει και οχι στο internet.
Κοιτάω κ από xe, αλλά δεν ξέρω αν όλες οι αγγελίες της εφημερίδας μπαίνουν και στο internet...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 10-01-12, 10:06
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Είναι άλλο η πρώτη άδεια κυκλοφορίας και άλλο η ημερομηνία κατασκευής του αυτοκινήτου.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 10-01-12, 10:36
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτάω κ από xe, αλλά δεν ξέρω αν όλες οι αγγελίες της εφημερίδας μπαίνουν και στο internet...
Για δες αυτό... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1991154/

Το κοιτάζω μέρες, φαίνεται καλό, έχει πολύ εξοπλισμό (ηλιοροφές κλπ) και λογικά χιλιόμετρα για τα χρόνια του σύν του ότι έχει και το DASC.

Άν δεν είναι διαλυμένο ή να παίζει κάτι άλλο, φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία γι'αυτή την τιμή.

(δεν είμαι ο πωλητής ούτε τον ξέρω, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων)


edit: άμα το πάρεις θέλω βόλτα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gsova : 10-01-12 στις 10:39
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 10-01-12, 10:52
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Το χω δει (όχι από κοντά), αλλά δεν ξέρω...δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες με κομπρέσορες-20ετίας αμάξι κλπ. Μπορεί όντως να είναι άψογο, δεν λέω. Πάντως τα ξύλα για μένα είναι λίγο άκυρα
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 10-01-12, 11:20
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χω δει (όχι από κοντά), αλλά δεν ξέρω...δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες με κομπρέσορες-20ετίας αμάξι κλπ. Μπορεί όντως να είναι άψογο, δεν λέω. Πάντως τα ξύλα για μένα είναι λίγο άκυρα
Νομίζω ότι ο κομπρέσσορας δεν είναι τόσο ευπαθής σε σχέση με την τουρμπίνα (ας διορθώσουν οι γνώστες). Άν δεν κάνω λάθος κι άλλα παιδιά από το φόρουμ είχαν το συγκεκριμένο κιτ και είχα διαβάσει καλά σχόλια. Το να έχεις τόση ιπποδύναμη και να πληρώνεις χαμηλά πάγια κόστη (τέλη/ασφάλειες) δεν είναι καθόλου αμελητέο πάντως. Εγώ θα το χτύπαγα αν δεν χρειαζόμουν έξτρα χώρους για το παιδί.

Τα ξύλα προσωπικά μου αρέσουν (είχα και στο δικό μου το 316 και ήταν καλής ποιότητας) αλλά λογικά δε θα είναι δύσκολο να τα αφαιρέσεις αν δε σου αρέσουν...
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 10-01-12, 11:26
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Και δουλεύει κ σε πολλή χαμηλή πίεση σίγουρα, μόνο +30hp...ξέρει κανείς τιποτα για το συγκεκριμένο κιτ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6ylinder : 10-01-12 στις 11:34
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
318is, αγορα ε36is, ε36is


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.