Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-11-09, 19:10
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Ανάρτηση Μ3

Επειδή έχει έρθει η ώρα για καινούργια αμορτισέρ στο M3, θα ήθελα τις απόψεις σας σχετικά για τη βέλτιστη λύση. Oι εκδοχές είναι οι εξης: εργοστασιακά sachs, εργοστασιακά sachs με ελατήρια για ελαφρύ χαμήλωμα ή bilstein pss10. Γενικά θέλω το αμάξι να έχει το δυνατόν καλύτερη ποιότητα κύλισης γιατί έτσι επιβάλουν οι ελληνικοί δρόμοι. Ξέρω ότι οι τρεις λύσεις που προαναφέρω διαφέρουν αρκετά από οικονομικής άποψης αλλά δεν θα με πειράξει εάν τα pss10 είναι τόσο καλά όσο πολλοί λένε.
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-11-09, 19:14
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Μαμα και ξερο ψωμι στο Μ3!!!!

Ισως η καλυτερη αναρτηση ever!!!!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-11-09, 19:55
Το avatar του χρήστη 5555
5555 Ο χρήστης 5555 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-10-2004
Μηνύματα: 407
5555 is on a distinguished road
Οπως ειπε ο GEO μαμα .

Στο λεω απο το δικο μου για εναν παραπανω λογο που ειναι vert. Δεν το ηθελα κουδουνηστρα και για την Ελλαδα ειναι αρκετο.
Εαν το θες για αλλη χρηση πας σε κατι πιο απολυτο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-11-09, 20:19
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 5555 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως ειπε ο GEO μαμα .

Στο λεω απο το δικο μου για εναν παραπανω λογο που ειναι vert. Δεν το ηθελα κουδουνηστρα και για την Ελλαδα ειναι αρκετο.
Εαν το θες για αλλη χρηση πας σε κατι πιο απολυτο.
Εγώ προσωπικά πάω για Η&R με μαμά αμορτισέρ μέχρι να 'τελειώσουν'. H διαφορά στη τιμή είναι απλά χαοτική.

Sorry για το off topic, αλλα το το Μ3 σου αγαπητέ '5555' φαίνεται πίτα στο γκαράζ σου για να είναι μαμά η ανάρτηση.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-11-09, 20:55
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
Αδερφε οι PSS10 απλα ειναι ΚΟΡΥΦΗ!
ΟΜΩΣ
Για το ελλαντα (πρωταθλητες στην λακουβα και στην ανωμαλια δρομου ) βαλε την μαμα αναρτηση που ειναι πιο πολιτισμενη...



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή έχει έρθει η ώρα για καινούργια αμορτισέρ στο M3, θα ήθελα τις απόψεις σας σχετικά για τη βέλτιστη λύση. Oι εκδοχές είναι οι εξης: εργοστασιακά sachs, εργοστασιακά sachs με ελατήρια για ελαφρύ χαμήλωμα ή bilstein pss10. Γενικά θέλω το αμάξι να έχει το δυνατόν καλύτερη ποιότητα κύλισης γιατί έτσι επιβάλουν οι ελληνικοί δρόμοι. Ξέρω ότι οι τρεις λύσεις που προαναφέρω διαφέρουν αρκετά από οικονομικής άποψης αλλά δεν θα με πειράξει εάν τα pss10 είναι τόσο καλά όσο πολλοί λένε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-11-09, 21:41
NIKOS_HAL Ο χρήστης NIKOS_HAL δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-02-2009
Μηνύματα: 15
NIKOS_HAL is on a distinguished road
το csl φοραει αλλες αναρτησεις αν δεν κανω λαθος.αυτες μπαινουν σε απλο μ3 46αρι??τις εχει δοκιμασει κανεις?ευχαριστω..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-11-09, 22:49
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
γνωμη μου μην βαλεις τα sachs με ελατηρια χαμηλωματος εκει ειναι που θα κοπαναει το αυτοκινητο τερμα,δεν θα εχεις κρατημα καλο και σε λιγο καιρο θα κανει σαν κουδουνιστρα τα πλαστικα σου μεσα,την ειχα ψαξει αρκετα με την αναρτηση στο m3 μου και ηθελα στην αρχη να βαλω ελατηρια και χαμηλωματος μονο για να δειξει το αμαξι αλλα με επιασαν πολλοι και μου ειπαν ΟΧΙ για πολλους λογους,αργοτερα ειπα να βαλω την μαμα αλλα οταν εμαθα την τιμη κοιταξα και για ρυθμιζομενη,ειχα μια διαφορα στην τιμη αλλα τελικα αξιζε τον κοπο εβαλα την pss10 και ειδα ΑΛΛΟ αυτοκινητο,πραγματικα το αυτοκινητο δεν ξερει τι κανει στις στροφες μπαινει με οσα εχεις και απλα μπαινει τρενο βεβαια με antispin ενργοποιημενο γιατι αλλιως θα πας απεναντι,το κακο ειναι οτι πρεπει να προσεχεις πολυ τις λακουβες προσπαθησε να τις αποφευγεις οσο μπορεις...παρολα αυτα ΤΑ ΣΠΑΕΙ Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ αξιζει τα λεφτα της!γνωμη μου...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-11-09, 23:08
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή έχει έρθει η ώρα για καινούργια αμορτισέρ στο M3, θα ήθελα τις απόψεις σας σχετικά για τη βέλτιστη λύση. Oι εκδοχές είναι οι εξης: εργοστασιακά sachs, εργοστασιακά sachs με ελατήρια για ελαφρύ χαμήλωμα ή bilstein pss10. Γενικά θέλω το αμάξι να έχει το δυνατόν καλύτερη ποιότητα κύλισης γιατί έτσι επιβάλουν οι ελληνικοί δρόμοι. Ξέρω ότι οι τρεις λύσεις που προαναφέρω διαφέρουν αρκετά από οικονομικής άποψης αλλά δεν θα με πειράξει εάν τα pss10 είναι τόσο καλά όσο πολλοί λένε.
Στα σιγουρα οχι hr++ με μαμα αμορτισερ!!! Κατι αλλο ....οτι σου αρεσει! Αλλα οχι χαμηλωμα με μαμα αμορτισερ.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-11-09, 23:50
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
αν και εχω pps9 ειμαι ευχαριστημενος βεββαια αυτες η γαμολακουβες!
αλλα τι να κανουμε GREECE FOR EVER!
so pss10 γιατι οχι?
__________________
Tα παντα ολα και σε καλες τιμες λεμε
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-11-09, 23:57
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
tein με edfc ώστε να το έχεις στο soft στην πόλη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.