Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #471  
Παλιά 17-03-13, 13:39
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα τί κούκλα οδηγεί ο άνθρωπος! Και εγώ δεν το έχω ούτε σε μοντελάκι υπό κλίμακα...
Εδώ είσαι...
http://www.ebay.co.uk/itm/1-18-AUTOA...item27cdb95ce3
__________________
(OO==[][]==OO)
M3 E30
  #472  
Παλιά 17-03-13, 14:31
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alpaneras Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα και το μοντελάκι ακριβό είναι...
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
  #473  
Παλιά 17-03-13, 18:24
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zografias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα και το μοντελάκι ακριβό είναι...
Έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό η παραγωγή του
Λογικότατο..
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
  #474  
Παλιά 26-03-13, 11:24
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
...

Eμπαξα ΟΕΜ αντιστρεπτικες Μ3 Ε30 απο την Γερμανια με τα μπρατσακια τους και τα συνεμπλοκ τους (θα βαλω καινουργια γιατι λογικα θα ειναι φθαρμενα).

Τα αμορτισερ τα εργοστασιακα της Μ3 Ε30 ΟΕΜ απ την BMW εχουνε 773 ευρω κα με μια εκπτωση της ταξεως 15% ερχονται στα 657 ευρώ.Δεν τα εχω παραγγειλει ακομα,θα ψαχτω λιγο ακομα γιατι το νουμερακι ειναι υπολογισιμο (οσο κανει ενα PEUGEOT 106 XSI).
__________________
  #475  
Παλιά 26-03-13, 13:17
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Eμπαξα ΟΕΜ αντιστρεπτικες Μ3 Ε30 απο την Γερμανια με τα μπρατσακια τους και τα συνεμπλοκ τους (θα βαλω καινουργια γιατι λογικα θα ειναι φθαρμενα).

Τα αμορτισερ τα εργοστασιακα της Μ3 Ε30 ΟΕΜ απ την BMW εχουνε 773 ευρω κα με μια εκπτωση της ταξεως 15% ερχονται στα 657 ευρώ.Δεν τα εχω παραγγειλει ακομα,θα ψαχτω λιγο ακομα γιατι το νουμερακι ειναι υπολογισιμο (οσο κανει ενα PEUGEOT 106 XSI).
Όταν τα βάλεις πάνω στο αυτοκίνητο, θέλω βόλτα!! Είμαι σίγουρος ότι θα είναι πολύ άνετο!
__________________
(OO==[][]==OO)
M3 E30
  #476  
Παλιά 26-03-13, 13:22
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Εγώ θέλω βόλτα έτσι κι αλλιώς. Ποτέ δεν έχω πάει βόλτα με κανένα M3.
  #477  
Παλιά 26-03-13, 13:56
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θέλω βόλτα έτσι κι αλλιώς. Ποτέ δεν έχω πάει βόλτα με κανένα M3.
Δεν ήρθες στη συνάντηση...
__________________
(OO==[][]==OO)
M3 E30
  #478  
Παλιά 26-03-13, 13:59
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Στο κοπή τι πίτα
__________________


www.bmw-motorsport.gr
  #479  
Παλιά 07-06-13, 17:22
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
.......

Mια μικρη ενημέρωση στο thread το οποιο ητανε ανενεργο λογω και απουσιας μου στην επαρχια για δουλεια για 2 εβδομαδες.

Το αυτοκινητο το εχω ηδη 2 χρονια στην κατοχη μου και ηρθε η ωρα να περασει ΚΤΕΟ αυτη την εβδομαδα.Πηγα σε δημοσιο ΚΤΕΟ και περασε μετα απο ενδελεχη και αυστηροτατο (!!!!!!) ελεγχο.

Εκανα ευθυγραμμιση και το αυτοκινητο βρεθηκε ολοισιο εμπρος+πισω.

Μαζι με την ευθυγραμμιση μπηκανε και οι ΟΕΜ αντιστρεπτικες με μαμα συνεμπλοκ καινουργια και το αμαξι μεταμορφωθηκε σε ποιο ανετο και ησυχο αμεσως.Οπως ειχα παρατηρησει και στην Μ3 Ε36 3.0 οταν ειχα βαλει αντιστρεπτικες HARTGE το αυτοκινητο εγινε αμεσως ποιο προοδευτικο και εξαφανιστηκε και ο παραμικρος τριγμος και ηχος.

Φανταζομαι με ολοκαινουργια αμορτισερ ΟΕΜ και ολοφρεσκο ελαστικο θα ειναι ο παραδεισος στην ασφαλτο (για την ηλικια του).Οπως ειχα πει και πιο πανω τα αμορτισερ τα βρηκα στην αντιπροσωπεια εδω 773 ευρω και με εκπτωση στα 657 ευρω ενω απο το εξωτερικο που το εψαξα ακομα τα βρηκα στα 574 ευρω.

Εχω βαλει πλωρη για κρεμαγιερα Ζ3 1.9i αφου οδηγησα το αμαξι του Alpanera χθες και η διαφορα ειναι τεραστια.

Ειχα παρατηρησει οσμη στην καμπινα απο βενζινη οταν εβαζα καυσιμο στο ρεζερβουαρ και αποδειχθηκε οτι ηθελε αλλαγη ενα κολλαρο το οποιο το αλλαξα και αυτο.

Επιπλεον πηρα και φλατζες καρτερ για να σταματησει μια διαρροη που ειχε εξαρχης.

Σε ολα αυτα που θελω να κανω,προετοιμαζομαι για μια αναβαθμιση του κινητηρα ή rebuilt του ίδιου (το καπακι μονο το οποιο δεν εχει πειραχτει ποτε).Καθαρισμα,φρεζαρισμα,τριψιμο εδρες και μετρηση βαλβιδων κτλ.

Το ολο project προχωραει κανονικα οσο αναφορα τα μηχανικα του μερη μιας και στην καροτσα δεν υπαρχει λογος να επισκευαστει κατι αφου οπως φαινονται τα πραγματα θα μπουνε μελλοντικα ολα τα πραγματα απο αυτο το αμαξι σε αλλη καροτσα γνησια απο το εξωτερικο που δεν θα εχει τιποτα απο μηχανικα+σαλονι ωστε να την αγορασω και φθηνοτερα (γυρω στα 7-9χιλιαδες ολογυμνη βεβαια,ουτε βιδα πανω της).

Αυτος ο μηνας θα κλεισει με αντικατασταση του εμπρος τζαμιου (ειναι κολλητο στα Μ3 Ε30 για ακαμψια) με αλλο γνησιο BMW με πρασινη ριγα εμπρος αντιηλιακη λογω εποχης.

Τις 2-3 τελευταιες ημερες που πιεσα το αυτοκινητο σε πλαγιες καταστασεις ειδικα σε μια περιπτωση ξεκολλησε τοσο εντυπωσιακα και με τοση δυναμη που χαζογελαγα κοτζαμ γαιδαρος μονος μου μεσα στο αμαξι (κατεβασμα απο 3η σε 2η με τιμονια και τερμα γκαζι) στην Αργυρουπολη ενω το ιδιο επαναληφθηκε και σε μια απο τις αερογεφυρες του ΚΑΤ στην Κηφισσια οπου εκει ειχα και ενα 996 CARRERA απο πισω να σηκωνει χερια και επευφημει.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Picture 1046.jpg (294,0 KB, 92 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Picture 552.jpg (303,3 KB, 90 εμφανίσεις)
__________________
  #480  
Παλιά 07-06-13, 17:41
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Γεια σου Γιάννη, με τα ωραία σου!
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.