Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-10-09, 10:29
Το avatar του χρήστη GEORGEMM
GEORGEMM Ο χρήστης GEORGEMM δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-10-2009
Μηνύματα: 19
GEORGEMM is on a distinguished road
ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ BUSINESS ΣΕ PROFESSIONAL

Eπειδη ειδα οτι καποιους απασχολη το θεμα αλλαγης πριν απο ενα μηνα εκανα εγω την αλλαγη στο ηχοσυστημα μου.Εβγαλα την Display οθονη 6,5 που ειχα κ εβαλα την 8,8 κ το Professional συστημα πλοηγησης.Αλλαγη στον ηχο με το HiFi Professional LOGIC7 με ολα τα ηχεια κ τον TOP HIFI DSP Logic 7 Amplifier κ Συνδεση με οπτικη ινα.οταν πηγα στην ΒΜW k ειπα για την αλλαγη ποσο θα παει επαθα πλακα.Υστερα απο πολυ κοπο τα βρηκα ολα σχεδον στην μιση τιμη απο διαφορα μερη.Το αποτελεσμα ομως ειναι σκετο θαυμα κ οποιος θελει να κανει μια τετοια αλλαγη θα του ελεγα με χιλια αξιζει πραγματικα ο κοπος οταν δεις το αποτελεσμα.τελος εβαλα κ ενα MULTIMEDIA INTERFACE με εξοδο Audio Cable: AV 1, 2, V3 IN / AV OUT AV1
AV2 με CONTROLS MONITOR SIZE
UP (ON): FOR 8.8” MONITOR
DOWN (OFF): FOR 6.5” MONITOR για ολες τις οθονες, κ EXCLUSIVE FOR REAR VIEW CAMERA.κ ολα αυτα με ελενχο απο το I-DRIVE CONTROL UNIT.εγω ομως πισο στο πορτ παγκαζ εβαλα εναν MULTIMEDIA δισκο 1τερα κ βλεπω ταινιες μουσικη video clip στην οθονη μου απο εκει.οσο για τv το μονο μου αξιζει να βαλει οποιος θελει ειναι to BMW TV TUNER παιζει αψογα κ αναλογικη αλλα κ ψηφιακη TV ειδικα με την ψηφιακη που σε λιγους μηνες θα εχουμε δεν θα εχει κανεις προβλημα στην κινηση σχεδον πουθενα στο σημα,την κεραια την βαζουν σε ολο το πισω μερος του προφυλακτηρα.ελπιζω να απαντησα στις απορειες καποιον σε ενα θεμα το οποιο με απασχολισε 2 μηνες.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-10-09, 10:45
pantsi Ο χρήστης pantsi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-11-2008
Μηνύματα: 13
pantsi is on a distinguished road
Βαλε περισσότερες πληροφορίες please θέλω κι εγώ!
και Photos αν μπορείς...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-10-09, 12:37
Το avatar του χρήστη alekos_911
alekos_911 Ο χρήστης alekos_911 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-07-2008
Μηνύματα: 91
alekos_911 is an unknown quantity at this point
(Άσχετο) Επειδή και εμένα με ενδιαφέρει το ηχοσύστημα ξέρει κανείς αν μπαίνει σαν retrofit το professional σε z4? χωρίς τρελό κόψε ράψε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-10-09, 13:37
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGEMM Εμφάνιση μηνυμάτων
Eπειδη ειδα οτι καποιους απασχολη το θεμα αλλαγης πριν απο ενα μηνα εκανα εγω την αλλαγη στο ηχοσυστημα μου.Εβγαλα την Display οθονη 6,5 που ειχα κ εβαλα την 8,8 κ το Professional συστημα πλοηγησης.Αλλαγη στον ηχο με το HiFi Professional LOGIC7 με ολα τα ηχεια κ τον TOP HIFI DSP Logic 7 Amplifier κ Συνδεση με οπτικη ινα.οταν πηγα στην ΒΜW k ειπα για την αλλαγη ποσο θα παει επαθα πλακα.Υστερα απο πολυ κοπο τα βρηκα ολα σχεδον στην μιση τιμη απο διαφορα μερη.Το αποτελεσμα ομως ειναι σκετο θαυμα κ οποιος θελει να κανει μια τετοια αλλαγη θα του ελεγα με χιλια αξιζει πραγματικα ο κοπος οταν δεις το αποτελεσμα.τελος εβαλα κ ενα MULTIMEDIA INTERFACE με εξοδο Audio Cable: AV 1, 2, V3 IN / AV OUT AV1
AV2 με CONTROLS MONITOR SIZE
UP (ON): FOR 8.8” MONITOR
DOWN (OFF): FOR 6.5” MONITOR για ολες τις οθονες, κ EXCLUSIVE FOR REAR VIEW CAMERA.κ ολα αυτα με ελενχο απο το I-DRIVE CONTROL UNIT.εγω ομως πισο στο πορτ παγκαζ εβαλα εναν MULTIMEDIA δισκο 1τερα κ βλεπω ταινιες μουσικη video clip στην οθονη μου απο εκει.οσο για τv το μονο μου αξιζει να βαλει οποιος θελει ειναι to BMW TV TUNER παιζει αψογα κ αναλογικη αλλα κ ψηφιακη TV ειδικα με την ψηφιακη που σε λιγους μηνες θα εχουμε δεν θα εχει κανεις προβλημα στην κινηση σχεδον πουθενα στο σημα,την κεραια την βαζουν σε ολο το πισω μερος του προφυλακτηρα.ελπιζω να απαντησα στις απορειες καποιον σε ενα θεμα το οποιο με απασχολισε 2 μηνες.
Μπράβο Γιώργη....βάλε καμιά Photo να καμαρώσουμε μέσα και έξω το εργαλείο....Αναμένω και εγώ από ebay κομπλέ το professional navi, κομπλέ το τv analog - digital και τη κάμερα οπισθοπορείας της bmw...Ανυπομονώ να τα βάλω...Πόσο σου χρέωσαν εργασία - κωδικοποίηση και που τα τοποθέτησες φίλε μου αν επιστρέπεται (στείλε μου με private message)
__________________
If you are not sideways, you just don't try enough!

http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-10-09, 14:03
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Ωραίος φίλε μου...Την εγκατάσταση με την οπτική ίνα την έκανες κάπου εξιδικευμένα να φανταστώ?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-10-09, 14:33
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
τη κάμερα οπισθοπορείας της bmw.
Τι είναι αυτό? Μπορείς να μας δώσεις λίγες λεπτομέρειες? Γιατί αναφέρεις οτι είναι της BMW (και φαντάζομαι όχι aftermarket)
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-10-09, 14:42
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι είναι αυτό? Μπορείς να μας δώσεις λίγες λεπτομέρειες? Γιατί αναφέρεις οτι είναι της BMW (και φαντάζομαι όχι aftermarket)
Γεια σου φίλε Στράτο. Το δίνει η BMW σαν retrofit kit με αριθμό part number 66210412010+ Απλά χρειάζεσαι να έχει τη μεγάλη οθόνη 8.8 στο αμάξι σου... Δεν γνωρίζω και εγώ πολλά πράγματα, απλά ενεργοποιείται αυτόματα κάθε φορά που βάζεις reverse.. Έχει όλο το κιτ κάπου στα 770€ από όσο θυμάμαι. Τα αναμένω, όταν τα τοποθετήσω θα σου πω περισσότερες λεπτομέρειες φίλε
__________________
If you are not sideways, you just don't try enough!

http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-10-09, 14:44
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου φίλε Στράτο. Το δίνει η BMW σαν retrofit kit με αριθμό part number 66210412010+ Απλά χρειάζεσαι να έχει τη μεγάλη οθόνη 8.8 στο αμάξι σου... Δεν γνωρίζω και εγώ πολλά πράγματα, απλά ενεργοποιείται αυτόματα κάθε φορά που βάζεις reverse.. Έχει όλο το κιτ κάπου στα 770€ από όσο θυμάμαι. Τα αναμένω, όταν τα τοποθετήσω θα σου πω περισσότερες λεπτομέρειες φίλε
Έχω την μεγάλη οθόνη και κάτι τέτοιο θα ήταν αρκετά χρήσιμο αν και δεν μου αρέσουν τέτοιες επεμβάσεις μιας και θα πρέπει να τραβήξεις καλώδια μέσα απο την κονσόλα φαντάζομαι. ΘΑ περιμένω φίλε μου λεπτομέρειες και εντυπώσεις όταν το βάλεις.
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-10-09, 11:59
Το avatar του χρήστη GEORGEMM
GEORGEMM Ο χρήστης GEORGEMM δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-10-2009
Μηνύματα: 19
GEORGEMM is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alekos_911 Εμφάνιση μηνυμάτων
(Άσχετο) Επειδή και εμένα με ενδιαφέρει το ηχοσύστημα ξέρει κανείς αν μπαίνει σαν retrofit το professional σε z4? χωρίς τρελό κόψε ράψε
ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΑ Ζ4 ΕΧΕΙΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΜΕΣΑ,ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΙΣ ΒΜW ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ Κ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΗΧΕΙΑ ΕΤΣΙ??
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-10-09, 12:02
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
να ρωτησω και γω κατι?εχω ενα Χ5 2003 με οθονη(την μικρη).Πως γινεται να συνδεθει πισω σκληρος δισκος οπως το εκανες εσυ για να μπορει να αναπαραγεται οτι υπαρχει μεσα?(ταινιες,μουσικη κτλ)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.