Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #501  
Παλιά 14-06-09, 18:12
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Ε92 316

Παιδιά φιλαράκι πήρε Ε92 316 χθες και πήγαμε βόλτα. Το αμάξι του το είχαν στην έκθεση απο πέρσι τον Σεπτέμβριο. Είναι δηλαδή ίδιας παραγωγής με το δικό μου Ε92 320 αλλά αυτός το αγόρασε χθες ενω το δικό μου εχει 15.000 χιλιόμετρα.

Πήγαμε βόλτα και παρατήρησα ότι αυτό ΔΕΝ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
Πρώτη σκέψη τα runflat. Αυτός έχει dunlop sp sport 01 runflat και εγώ runflat bridgestone κάτι...
Τα έχει συγκρίνει μήπως και κάποιος άλλος?

Όμως έχω την εντύπωση ότι και η ανάρτηση στο δικό μου είναι πιο σκληρή, σαν το ένα να φοράει M Pack και το άλλο όχι. Βλέπεις ότι το δικό μου αντιδράει σαν αμάξι με σκληρή ανάρτηση στις ανωμαλίες, δεν μπορει να τις ακολουθήσει και αναπηδάει ο τροχός...

Μήπως όμως και αυτο οφείλετε στα ελαστικά?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #502  
Παλιά 14-06-09, 18:48
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Όταν θα άλλαζα και εγώ τα 16αρια που είχε το αυτοκίνητο απο μαμά (Bridgestone) με 17αρια ζαντολάστιχα απο Ε92 που φορούσε απο την μάνα του τα Continental Sportcontact2 πιστευα οτι το αμάξι θα "κοπανάει" λίγο παραπάνω λόγω του μικρότερου προφίλ του ελαστικού...
Τα έβαλα απάνω και έπαθα την πλάκα μου, αφου στο επόμενο στενό σταμάτησα να δω αν είναι πράγματι RF! Έτσι μπορώ να πω με βεβαιότητα πως τα Bridgestone της μαμάς είναι όνομα και πράγμα... Stone!
Πάντως, τα επόμενα ελαστικά μου μετά και απο προτροπή του λαστιχά μου θα είναι τα TOYO, ή τα proxes T1-R, ή τα proxes 4 (οχι RF φυσικα)
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #503  
Παλιά 14-06-09, 19:21
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Skatzoxoiros τα bridgestone κοπανάνε στη περίπτωση που λέω και τα dunlop οχι
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #504  
Παλιά 14-06-09, 22:36
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Skatzoxoiros τα bridgestone κοπανάνε στη περίπτωση που λέω και τα dunlop οχι
Νομίζω δικαιολογημένα κοπανάει το αυτοκίνητο με τα Bridgestone (μιλάω από εμπειρία με άλλα αυτοκίνητα) γιατί είναι πολύ σκληρά λάστιχα Πέτρο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #505  
Παλιά 15-06-09, 00:27
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Skatzoxoiros τα bridgestone κοπανάνε στη περίπτωση που λέω και τα dunlop οχι
Αυτό λέω και εγώ φίλε μου....
Με τα Bridgestone είχα πιο πολύ κοπάνημα και ας ήταν 16αρια απο τα Continental τα οποία είναι 17αρια!
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #506  
Παλιά 15-06-09, 07:41
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Μάλιστα, τότε χειμώνα που θα έχω χρόνο θ βάλω πάνω τα ζαντολάστιχα του φίλου μου να το σιγουρέψω κιόλας
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #507  
Παλιά 15-06-09, 15:34
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tzimiani Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Alen77, σαν ομοιοπαθής (από τη συχνότητα επισκέψεων στα συνεργεία...) σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα! Έχε μας ενήμερους για το τι τελικά θα σου πουν...
Καλησπέρα σε όλα τα παιδία! Μια πρώτη τηλεφωνική ενημέρωση από το συνεργείο για το ρετάρισμα που κάνει η μπέμπα στην αποσύμπλεξη της πρώτης ταχύτητας! Αρχικά πρέπει να δουν αν μου έχουν αλλάξει όντως το σετ συμπλέκτη στην άλλη αντιπροσωπεία. Αν ναι κατά τα λεγόμενα τους θα έπρεπε να έχουν αλλάξει και το βολάν (αυτά μου λένε αυτά σας γράφω)…άρα συμπέρασμα: πρέπει να κατεβάσουν τον συμπλέκτη για να δουν το θέμα του βολάν! Το αν θα είναι στην εγγύηση θα μου το πουν αύριο γιατί λένε ότι τα 7000 χλμ (είχα 10000χλμ στην πρώτη αλλαγή και τώρα 17000χλμ) είναι πολλά για αυτή την ζημιά και μπορεί να μην την καλύπτει η εγγύηση! Πλάκα κάνουν έτσι!!!!! Αν έχει αλλαχτεί και το βολάν τότε αρχίζουν και ψάχνουν αλλού το πρόβλημα!! Αυτά για την ώρα....αύριο θα γίνει το show!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #508  
Παλιά 15-06-09, 15:48
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Δεν κάνουν πλάκα. Ότι έχει σχέση με συμπλέκτη συνήθως δεν το καλύπτουν οι εγγυήσεις
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #509  
Παλιά 15-06-09, 15:52
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κάνουν πλάκα. Ότι έχει σχέση με συμπλέκτη συνήθως δεν το καλύπτουν οι εγγυήσεις
Να υποθέσω οτι αυτό ισχύει μόνο για τα BMW γιατί στο AVENSIS που είχα μέσα σε 5000 χλμ μου άλλαξαν τα πάντα (συμπλέκτη-σαζμαν κλπ) 2 φόρες στην εγγύηση χωρίς να το αναφέρω κάν!! Και πραγματικά την μπέμπα ούτε την σπάω και την έχω στα ώπα ώπα!!
Απάντηση με παράθεση
  #510  
Παλιά 15-06-09, 16:03
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Οχι αυτό που σου λέω ισχύει για τις περισσότερες αντιπροσωπείες. Ίσα ίσα που η BMW έχει καλύψει πολλές περιπτώσεις αν και όχι όλες όσες ξέρω.
ΟΙ περισσότεροι λένε ότι αν πχ εσυ ξεχνάς το πόδι πάνω στο συμπλέκτη και πατινάρεις συνέχεια τότε στα 5.000 χιλιόμετρα θα θες καινούργιο σετ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.