Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-05-09, 04:31
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
BMW M3 E46 3246cc 343ps vs AUDI S3 2.000cc 265ps+chip tuning=300ps

Παιδιά η ερώτηση είναι απλή και την κάνω με αφορμή το AUDI του κολλητού μου (μοντελο 2007) και της BMW M3 E46 που σκεφτομαι πολύ σοβαρά να αποκτήσω. Πιο απο τα δύο αυτοκίνητα είναι πιο γρήγορο; Δεν ξέρω αν είναι... "καγκουρίστικη" η ερώτηση και δε κοιτάω να πάρω Μ3 για να "νικήσω" τον κολλητό μου.. ελεος! χαχα απλά μια διαπίστωση θέλω απο τους.. ειδικούς. Ευχαριστώ πολύ
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 21-05-09 στις 09:00 Αιτία: Title
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-05-09, 09:37
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
άλλες συγκινίσεις προσφέρει το ένα αμάξι και άλλες το άλλο.
εγώ θα αναφερθω στο αυτοκίνητο που κολάει στο δικό μας forum και επειδή έχω και πιο τεκμηριωμένη άποψη επιτούτου.
///Μ3 : απίστευτη οδηγική εμπειρία με τον s54 να κροταλίζει σε απίστευτουσ ρυθμούς, σε όλα τα φάσματα των στροφών του, κάνοντας τον οδηγό να βρέχει τα παντελόνια του και τους συνεπιβάτες να ζηλέυουν που τα δικά τους είναι ημιβρεγμένα. κρατήματα που αντιγράφονται δύσκολα άπο άλλες εταιρείες πάνω σε ένα τόσο γρήγορο πισωκίνητο της κατηγορίας του κάνοντας τον οδηγό να καταλαβαίνει ότι πίσω άπο όλα αυτά τα δέρματα ,τα κουμπάκια και την πολυτέλεια, οδηγάει ένα καθαρόαιμο.
και να μή ξεχάσω το κυριότερο, το απίστευτο για την εποχή του smg ,όπου όταν πρωτοπαρουσιάστηκε τάπωσε όλα τα ήμιχειροκίνητα σαζμάν που υπήρχαν μέχρι τότε. με μοναδικό γνώμονα την οδηγική συγκίνηση, την αγωνιστική αίσθηση και τπτ μα τπτ άλλο, το smg κατορθώνει να κάνει αλαγές σε αστραπιαία ταχύτητα κάνοντας τον αδηγό να νομίζει ότι ένα ξωτικό πετάγεται μέσα άπο το κάθισμα και του δίνει μπουνιές στο σβέρκο.
όλα αυτά λοιπόν και το προσωπικό στύλ που δίνει, το οποίο έρχεται σε δέυτερη μοίρα, κάνουν το ///M3
να κατέχει το υψηλότερο βάθρο στη δική μου καρδιά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-05-09, 10:33
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
κάνοντας τον οδηγό να βρέχει τα παντελόνια του και τους συνεπιβάτες να ζηλέυουν που τα δικά τους είναι ημιβρεγμένα.
Απίστευτο
Πάντως, αυτοκίνητο είναι όχι μαχητικό.

Εγώ πιστεύω το S3 δεν πάει βήμα μπροστά στο Μ3.
Ο Ευάγγελος έχει σίγουρα άποψη και μπορεί να βοηθήσει.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-05-09, 10:37
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Απίστευτο
Πάντως, αυτοκίνητο είναι όχι μαχητικό.

Εγώ πιστεύω το S3 δεν πάει βήμα μπροστά στο Μ3.
Ο Ευάγγελος έχει σίγουρα άποψη και μπορεί να βοηθήσει.
τα βρέχει απο συγκίνιση όχι απο φόβο
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-05-09, 10:40
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
τα βρέχει απο συγκίνιση όχι απο φόβο
Eδω το εβρεξα εγω που με περασε και ημουν πανω στην μηχανη μου και οχι μεσα.......φαντασου πως εκαναν αυτοι που ηταν μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-05-09, 10:43
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Eδω το εβρεξα εγω που με περασε και ημουν πανω στην μηχανη μου και οχι μεσα.......φαντασου πως εκαναν αυτοι που ηταν μεσα
αυτα ειχα γραψει πριν λιγο καιρο.....http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=14045
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-05-09, 19:24
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
φιλαρακι-συμφωνω απόλυτα



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
άλλες συγκινίσεις προσφέρει το ένα αμάξι και άλλες το άλλο.
εγώ θα αναφερθω στο αυτοκίνητο που κολάει στο δικό μας forum και επειδή έχω και πιο τεκμηριωμένη άποψη επιτούτου.
///Μ3 : απίστευτη οδηγική εμπειρία με τον s54 να κροταλίζει σε απίστευτουσ ρυθμούς, σε όλα τα φάσματα των στροφών του, κάνοντας τον οδηγό να βρέχει τα παντελόνια του και τους συνεπιβάτες να ζηλέυουν που τα δικά τους είναι ημιβρεγμένα. κρατήματα που αντιγράφονται δύσκολα άπο άλλες εταιρείες πάνω σε ένα τόσο γρήγορο πισωκίνητο της κατηγορίας του κάνοντας τον οδηγό να καταλαβαίνει ότι πίσω άπο όλα αυτά τα δέρματα ,τα κουμπάκια και την πολυτέλεια, οδηγάει ένα καθαρόαιμο.
και να μή ξεχάσω το κυριότερο, το απίστευτο για την εποχή του smg ,όπου όταν πρωτοπαρουσιάστηκε τάπωσε όλα τα ήμιχειροκίνητα σαζμάν που υπήρχαν μέχρι τότε. με μοναδικό γνώμονα την οδηγική συγκίνηση, την αγωνιστική αίσθηση και τπτ μα τπτ άλλο, το smg κατορθώνει να κάνει αλαγές σε αστραπιαία ταχύτητα κάνοντας τον αδηγό να νομίζει ότι ένα ξωτικό πετάγεται μέσα άπο το κάθισμα και του δίνει μπουνιές στο σβέρκο.
όλα αυτά λοιπόν και το προσωπικό στύλ που δίνει, το οποίο έρχεται σε δέυτερη μοίρα, κάνουν το ///M3
να κατέχει το υψηλότερο βάθρο στη δική μου καρδιά.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-05-09, 10:33
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
οντως το S3 ειναι πολυ γρηγορο γιατι εχει τυχει να το οδηγησω.Εχεις παντου ροπη λογω τουρμπο και ειδικα στις επιταχυνσεις εν κινησει σκοτωνει και εννοειται και στις εκκινησεις απο σταση λογω τετρακινησης.Το ζητημα ειναι οτι τωρα το καλοκαιρι λογω ζεστης η αποδοση του πεφτει.Η Μ3 ειναι σε αλλη κατηγορια,εχεις σταθερη αποδοση, σπορτιφ αισθηση που δεν την συναντας στο AUDI ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ σαν συνολο ειναι πολυ καλλιτερη.Ενταξει εαν βεβαια ψαχνεσαι με τα δεκατα των δευτερολεπτων δεν θα βρεις ακρη.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-05-09, 12:00
dim3 Ο χρήστης dim3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-06-2007
Μηνύματα: 188
dim3 is on a distinguished road
εισαι λαθος απο την αρχη!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pitbull Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά η ερώτηση είναι απλή και την κάνω με αφορμή το AUDI του κολλητού μου (μοντελο 2007) και της BMW M3 E46 που σκεφτομαι πολύ σοβαρά να αποκτήσω. Πιο απο τα δύο αυτοκίνητα είναι πιο γρήγορο; Δεν ξέρω αν είναι... "καγκουρίστικη" η ερώτηση και δε κοιτάω να πάρω Μ3 για να "νικήσω" τον κολλητό μου.. ελεος! χαχα απλά μια διαπίστωση θέλω απο τους.. ειδικούς. Ευχαριστώ πολύ
Kαταρχην πριν ξεκινησουμε την κουβεντα πρεπει να την τελειωσουμε κιολας γιατι εσυ

κατευθειαν συγκρινεις ανομοια πραγματα. Δηλαδη ενα Μ3 Ε46 μαμα με ενα ελαφρα

βελτιωμενο s3. Αν σε βασανιζει η βελτιωση στο Μ3 τοτε παρε s3 που το χεις σκεφτει

ηδη να το βελτιωσεις. Εγω παντως λεω να αλλαξουμε το thread και να βαλουμε

συγκριση μαμα s3 με Μ3 CSL .τι λες???
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-05-09, 18:09
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dim3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαταρχην πριν ξεκινησουμε την κουβεντα πρεπει να την τελειωσουμε κιολας γιατι εσυ

κατευθειαν συγκρινεις ανομοια πραγματα. Δηλαδη ενα Μ3 Ε46 μαμα με ενα ελαφρα

βελτιωμενο s3. Αν σε βασανιζει η βελτιωση στο Μ3 τοτε παρε s3 που το χεις σκεφτει

ηδη να το βελτιωσεις. Εγω παντως λεω να αλλαξουμε το thread και να βαλουμε

συγκριση μαμα s3 με Μ3 CSL .τι λες???
Εγω την σύγκριση την εκανα με αφορμή πραγματικά δεδομένα στη προσωπική μου ζωή όχι απλά σαν συγκριση και ηθελα τη γνώμη όλων σας με σκοπό όχι να πάρω το ένα η το άλλο αμάξι αφού έχω καταλήξει στο Μ. Απο μικρός ήμουνα BMWάκιας Και οπως είπα και εξ αρχης ουδέποτε έθεσα το θεμα της "κοντρας" μεταξύ εμου και του παιδιού. (όχι οτι δε θα γίνει και αυτο κάποια στιγμή).
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.