Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-11-09, 11:40
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Radio CD business update...???

Μιας και πέρασα από το Σπανό-βλέπε φρένα- ρώτησα για το θεματάκι που έχουν οι παλιότεροι άσσοι σχετικά με το Radio CD business που έχουν από μαμά...ο τεχνικός υπεύθυνος μου είπε πως υπάρχει πιθανότητα με αναβάθμιση λογισμικού το απλό Radio CD να παίζει και mp3... το έχουν κάνει,και όσα δεν έπαιζαν τώρα παίζουν mp3 κανονικά...μου διευκρίνησε πάντως πως υπάρχει και πιθανότητα να μην παίξει,αν είναι από τους πρώτους-πρώτους άσσους,αλλά δε χάνω και τπτ να κάνω μια βόλτα από βδομάδα...λέτε νάμαι τυχερός;
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-11-09, 11:46
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Κι αν σου κατσει???!!!Το προβλημα θα ειναι αν δεν παιζει απολυτως τπτ μετα,αυτο σου το διευκρινησε?!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-11-09, 11:56
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
nassos το ειχα ρωτησει κι εγω παλιοτερα αυτο σε αντιπροσωπειες εδω στην Ελλαδα αλλα και στη Γερμανια αλλα και σε μη εξουσιοδοτημενα εδω. Η απαντηση ηταν πως το μονο 'update' που μπορει να γινει ωστε να παιζει και MP3 ειναι η αντικατασταση του με αλλο, καλυτερο και φυσικα ακριβοτερο οπως πχ Professional...
Παντως ακουγεται ενδιαφερουσα αποψη. Αν εχεις κατι νεοτερο παρακαλω να μας ενημερωσεις.
Εγω παντως εχω βολευτει με συνδεση ipod στο βυσμα AUX.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-11-09, 17:39
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
nassos το ειχα ρωτησει κι εγω παλιοτερα αυτο σε αντιπροσωπειες εδω στην Ελλαδα αλλα και στη Γερμανια αλλα και σε μη εξουσιοδοτημενα εδω. Η απαντηση ηταν πως το μονο 'update' που μπορει να γινει ωστε να παιζει και MP3 ειναι η αντικατασταση του με αλλο, καλυτερο και φυσικα ακριβοτερο οπως πχ Professional...
Παντως ακουγεται ενδιαφερουσα αποψη. Αν εχεις κατι νεοτερο παρακαλω να μας ενημερωσεις.
Εγω παντως εχω βολευτει με συνδεση ipod στο βυσμα AUX.
οκ καλή η είσοδος aux αλλά έχω και τόσα mp3 και κάθονται...update ο τεχνικός μου είπε για το ίδιο το μηχάνημα και όχι για αντικατάσταση...αν μου αρχίσει τα περι αλλαγής δεν θα "κολατσίσει"που λεν και στο χωριό μου... θα ξέρουμε την Τρίτη...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-11-09, 10:30
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ καλή η είσοδος aux αλλά έχω και τόσα mp3 και κάθονται...update ο τεχνικός μου είπε για το ίδιο το μηχάνημα και όχι για αντικατάσταση...αν μου αρχίσει τα περι αλλαγής δεν θα "κολατσίσει"που λεν και στο χωριό μου... θα ξέρουμε την Τρίτη...

μόλις γύρισα από Σπανό....δεν έγινε τίποτα δυστυχώς...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-11-09, 14:16
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
μόλις γύρισα από Σπανό....δεν έγινε τίποτα δυστυχώς...
Δηλ προσπαθησατε αναβαθμηση και δεν δουλεψε;;
Κι εγω που εχω navi professional και παραδοξως δεν παιζει mp3 ρωτησα πριν λιγο στην metalaxis στη λαρισα και μου ειπαν πως με αναβαθμηση θα παιξει πλην ομως αναλαμβανω την ευθυνη σε περιπτωση που -ποσοστο 20%- καποια αλλη μοναδα απο αυτες που υποχρεωτικα θα αναβαθμιστουν δεν παρει την αναβαθμηση οποτε παει για αντικατασταση. Προς το παρον δεν αναλαμβανω αυτη την ευθυνη και να παω για 300+ σε περιπτωση στραβης...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-11-09, 15:42
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Έτσι και σε ένα Χ3 μοντέλο 2006 που είχε business CD που ''δεν έπαιζε'' mp3, και αγοράστηκε τότε το ipod kit της BMW (και ipod)...βάλαμε για δοκιμή ένα δισκάκι με mp3...και...έπαιζε.

Το ίδιο και σε ένα Ε46 compact του 2004...φίλου εδώ από το φόρουμ.

Χωρίς αναβαθμίσεις, χωρίς τίποτα.

Δοκιμάσατε να βάλετε ένα CD μέσα με mp3? Το πολύ πολύ να μη το διαβάζει.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-11-09, 08:28
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι και σε ένα Χ3 μοντέλο 2006 που είχε business CD που ''δεν έπαιζε'' mp3, και αγοράστηκε τότε το ipod kit της BMW (και ipod)...βάλαμε για δοκιμή ένα δισκάκι με mp3...και...έπαιζε.

Το ίδιο και σε ένα Ε46 compact του 2004...φίλου εδώ από το φόρουμ.

Χωρίς αναβαθμίσεις, χωρίς τίποτα.

Δοκιμάσατε να βάλετε ένα CD μέσα με mp3? Το πολύ πολύ να μη το διαβάζει.
εμένα πάντως το Χ3 που είναι 2006 με business παίζει mp3 ευτυχώς
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-11-09, 11:08
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλ προσπαθησατε αναβαθμηση και δεν δουλεψε;;
Κι εγω που εχω navi professional και παραδοξως δεν παιζει mp3 ρωτησα πριν λιγο στην metalaxis στη λαρισα και μου ειπαν πως με αναβαθμηση θα παιξει πλην ομως αναλαμβανω την ευθυνη σε περιπτωση που -ποσοστο 20%- καποια αλλη μοναδα απο αυτες που υποχρεωτικα θα αναβαθμιστουν δεν παρει την αναβαθμηση οποτε παει για αντικατασταση. Προς το παρον δεν αναλαμβανω αυτη την ευθυνη και να παω για 300+ σε περιπτωση στραβης...
Ακριβώς...δοκίμασε αναβάθμιση αλλά όπως τελικά μου είπε,δεν έχει επιλογή για mp3...kai συνεχίζει να παίζει τα απλά CD...τώρα όσον αφορά εσένα τι ευθύνη σου ζητάνε; αν δε παίξει απλά δεν παίζει!...τι πάει να πει πάει για αλλαγή;σε μένα δε μου είπε κάτι τέτοιο παρά μόνο αν "αναβαθμιστεί" θα παίζει ΟΧΙ πως θα νεκρωθεί!!
Δε ξέρουν τι γίνεται και μας δουλεύουν μου φαίνεται....
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-12-09, 08:02
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Μου ειπαν πως υποχρεωτικα θα αναβαθμιστουν κι αλλες μοναδες και υπαρχει περιπτωση καποια να μην μπορει να δεχτει αναβαθμηση οποτε και καταστρεφεται. μια τετοια μοναδα μπορει να ειναι των φωτων ας πουμε. επισης κατα την διαρκεια του update δεν μπορει να καταλαβει αν και ποια μοναδα θα δημιουργησει αυτο το προβλημα, ουτε μπορει να διακοψει την αναβαθμηση ή να επαναφερει το συστημα στην προτερη κατασταση. τωρα κατα ποσο εχουν βαση αυτα... γιατι ομως να μην θελουν να αρπαξουν τα 100 ξεκουραστα και να μου λενε ολα αυτα;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.