Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #511  
Παλιά 04-02-10, 14:44
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
τυχαια το εβαλα αυτο..υπαρχουν δεκαδες που ειναι και προσφατα....


http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=127406

ρε κολλημα με τα κυβικα παλι.............αμαν δηλαδη!!!!!!!
ο υπολοιπος κοσμος παει μπροστα και εμεις πισω........
ολη αυτη η ιστορια μου θυμιζει δεκαετια 80,που κυκλοφορουσαν αυτοκινητα το πολυ μεχρι 1300 κυβικα.........και μονο τα καλοκαιρια,οταν ερχοταν καποιος φιλος η συγγενης απο γερμανια,σουηδια κλπ βλεπαμε καποιο διλιτρο οχημα και μας επιανε δεος........ασε που βρισκαμε τροπους (πιτσιρικαδες τοτε) για να ειμαστε κοντα σε τετοια αμαξια και παραμονευαμε ποτε θα βγει ο εν λογω ιδιοκτητης για να τον βομβαρδισουμε με ερωτησεις του τυπου....ποσο τρεχει?.....τι κοντερ εχει?......ποσα αλογα?....
καλα δεν το συζηταμε αν μας πηγαινε και βολτα......αστα να πανε.......μπορει η βολτα να ηταν 5 λεπτα,αλλα εμεις την περιγραφαμε για μια ωρα,για αρκετους μηνες.

παρασυρθηκα λιγο....εεεεε????
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #512  
Παλιά 04-02-10, 17:00
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 525d individual e39 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε κολλημα με τα κυβικα παλι.............αμαν δηλαδη!!!!!!!
ο υπολοιπος κοσμος παει μπροστα και εμεις πισω........
ολη αυτη η ιστορια μου θυμιζει δεκαετια 80,που κυκλοφορουσαν αυτοκινητα το πολυ μεχρι 1300 κυβικα.........και μονο τα καλοκαιρια,οταν ερχοταν καποιος φιλος η συγγενης απο γερμανια,σουηδια κλπ βλεπαμε καποιο διλιτρο οχημα και μας επιανε δεος........ασε που βρισκαμε τροπους (πιτσιρικαδες τοτε) για να ειμαστε κοντα σε τετοια αμαξια και παραμονευαμε ποτε θα βγει ο εν λογω ιδιοκτητης για να τον βομβαρδισουμε με ερωτησεις του τυπου....ποσο τρεχει?.....τι κοντερ εχει?......ποσα αλογα?....
καλα δεν το συζηταμε αν μας πηγαινε και βολτα......αστα να πανε.......μπορει η βολτα να ηταν 5 λεπτα,αλλα εμεις την περιγραφαμε για μια ωρα,για αρκετους μηνες.

παρασυρθηκα λιγο....εεεεε????
πω! ....τι μου θυμησες τωρα! ....κολλημα με κοντερ! ! ! ποσο κοντερ εχει!
...θυμαμαι πισω το 1988 οταν ειχε παρει new ο πατερας μου το Ε30 Μ40
που ειχε 240 κμ κοντερ! ...τοτε ολα τα αμαξια ειχαν ...200αρι αντε 220 κοντερ
και εγω καμαρωνα στα ξαδελφια μου που το δικο μας ειχε 240!

στο θεμα τωρα...οσο αφορα τα τεκμηρια.......δεν νομιζω να το επαναφερουν.......
οπως ειπε και ο DiMiTrIs_ εβαλαν που εβαλαν τα τελη...αν βαλουν και τεκμηρια......ειναι για σφαλιαρες.....ελεος δλδ...μια ζωη "εμεις" να πληρωνουμε τις κλεψιες των αλλων!
Απάντηση με παράθεση
  #513  
Παλιά 05-02-10, 20:01
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
..............
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #514  
Παλιά 05-02-10, 20:16
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 525d individual e39 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε κολλημα με τα κυβικα παλι.............αμαν δηλαδη!!!!!!!
ο υπολοιπος κοσμος παει μπροστα και εμεις πισω........
ολη αυτη η ιστορια μου θυμιζει δεκαετια 80,που κυκλοφορουσαν αυτοκινητα το πολυ μεχρι 1300 κυβικα.........και μονο τα καλοκαιρια,οταν ερχοταν καποιος φιλος η συγγενης απο γερμανια,σουηδια κλπ βλεπαμε καποιο διλιτρο οχημα και μας επιανε δεος........ασε που βρισκαμε τροπους (πιτσιρικαδες τοτε) για να ειμαστε κοντα σε τετοια αμαξια και παραμονευαμε ποτε θα βγει ο εν λογω ιδιοκτητης για να τον βομβαρδισουμε με ερωτησεις του τυπου....ποσο τρεχει?.....τι κοντερ εχει?......ποσα αλογα?....
καλα δεν το συζηταμε αν μας πηγαινε και βολτα......αστα να πανε.......μπορει η βολτα να ηταν 5 λεπτα,αλλα εμεις την περιγραφαμε για μια ωρα,για αρκετους μηνες.

παρασυρθηκα λιγο....εεεεε????
ετσι ακριβως...αν και ο φαδερ ειχε opel record 1900 πισωκουνα θυμαμαι να προσπαθω για μερες να δω το κοντερ απο το καμαρο ενος αμερικανου γειτονα...
Απάντηση με παράθεση
  #515  
Παλιά 05-02-10, 20:45
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
σήμερα κάπου άκουσα ότι η κλίμακα για τα κυβικά θα είναι απο 1100 μέχρι 1900 στα 15000 εισόδημα. Πολύ δίκαιο.χαχαχα. αν είναι δυνατόν. αλλά πέραν αυτού δεν νομίζω ότι θα μπουν τεκμήρια για το λόο π.χ ένας χαμηλοεισοδηματίας που πείρε πολλά κυβικά περασμένης γενιάς ή τωρινής μιας και τα δίνανε τζάμπα το καλοκαίρι και λέγανε ''πάρτε πάρτε'' θα έπρεπει να λένε ''φορτωθείτε φορτωθείτε'' . οι μισοί θα πρέπει να να πληρώσουν τα κε..τά τους ή θα μπουν φυλακή γιατί δεν θα μπορούν να δικαιολογήσουν τα κυβικά με βάση το εισόδημά τους. Επίσης έχω μάθει από διάφορυς λογιστές ότι κολάνε(οι άξιοι πολιτικοί μας) στα τεκμήρια γιατί πολλοι από μας έχουν κυβικά χωρίς το εισόδημα(που ίσχυε στα τότε τεκμήρια) ή χειρότερα έχουν αμάξια χωρίς καθόλου εισόδημα(π.χ φοιτητές), και φοβουνται ότι αν εφαρμόσουν τα τεκμήρια θα γίνει τεράστιο μπάχαλο στην αγορά και στης εφορίες. κατα την γνώμη μου αν βάλουν θα βάλουν πολύ μικρά τεκμήρια(π.χ max 6000 για του μεγάλου κυβισμού)
Απάντηση με παράθεση
  #516  
Παλιά 05-02-10, 20:52
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
και οι φοιτητες π τα εχουν στο ονομα τους χωρις εισοδημα τι θα κανουν?
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #517  
Παλιά 05-02-10, 22:19
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Βαλανε ολο τον κοσμο να αγορασει αυτοκινητα και τωρα θα παει να τα πουλησει..Αν ειναι δυνατον!
Απάντηση με παράθεση
  #518  
Παλιά 05-02-10, 23:02
manos---- Ο χρήστης manos---- δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-02-2009
Μηνύματα: 51
manos---- is on a distinguished road
η φοιτητες μαλον που 8α κλαινε την μοιρα τους αγοραζουν ενα ακρυβο αμαξη για να το δειχνουν,
αλλα τωρα που 8α ερ8η η ορα της αλη8ειας,περνουν κατη που μετα δεν μπωρουν να το πληροσουν,
Απάντηση με παράθεση
  #519  
Παλιά 05-02-10, 23:30
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
πιστεύω πως τον φοιτητή δεν θα τον ποληενοχλήσει. το πιο λογικό είναι οι περισσότεροι φοιτητές που έχουν αμάξια πιθανός τα χρησιμοποιεί και η οικογένειες τους οπότε θα κάνουν ένα ποσοστό του αυτοκινήτου τους μεταβίση σε κάποιο γονιό οπότε ο γονιός θα πάρει ένα ποσοστό πολύ μικρό του αμαξιού το οποίο δεν θα τον επιβαρίνει και ο φοιτητής με την σειρά του θα καλύπτει το υπόλοιπο που μένει με βάση το αφορολόγητο. Σιγά το πράγμα. Αυτό είναι το λιγότερο. Ε! Εντάξει υπάρχουν και φοιτητές με porsche και τέτοιας κλίμακας αυτοκίνητα όπου δεν πιστεύω να τους ενοχλήσει καθόλου...ούτε αυτούς ούτε τις οικογένειες τους. Το θέμα είναι το γιατί να βάλουν τεκμήρια σε αυτοκίνητα κάτω του 2,0cc τα οποία πλέον αγοράζεις και με 5-6000euros????
Απάντηση με παράθεση
  #520  
Παλιά 05-02-10, 23:42
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
αφορολογητο ποσο ειναι?δηλαδη εγω αν εχω ενα αμαξι αξιας 9000 θα πρεπει να πληρωνω φορο?(φοιτητης)
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
τελη, τεκμηρια, φοροι


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.