Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 21-02-10, 04:07
Το avatar του χρήστη pilot_1000RR
pilot_1000RR Ο χρήστης pilot_1000RR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2010
Μηνύματα: 137
pilot_1000RR is on a distinguished road
ας καταθεσω και εγω την ελαχιστη ομολογουμενος εμπειρια μου απο το Μ3. Οταν το εφερνα απο Αθηνα στην εθνικη ειμουν σταθερα με 160 και το BC ειχε ''κολησει'' στα 10,2 λιτρα,(φυσικα με εφερε με ενα τεποζιτο!). Μεσα στην Θεσσαλονικη βλεπω 12-18 λιτρα και μικτο κυκλο βλεπω 12-14..εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτα τα νουμερα απο ενα μοτερ 3.2 λιτρων! Ειδικα στο ταξιδι φυσικα εκαψε πολυ λιγοτερο απο το Μazda..
__________________
''we keep them up and safe!''
Association of Licensed Aircraft Engineers.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 18-10-10, 16:40
christoslazy Ο χρήστης christoslazy δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-10-2010
Μηνύματα: 2
christoslazy is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ΜΗΝ το κάνουμε ανατολικό ζήτημα !!!

Το θέμα με την κατανάλωση στον S54 είναι παλιά πονεμένη ιστορία !!

Κατ' εμέ

το μοτέρ ΚΑΕΙ ΤΡΕΛΑ σε κίνηση (στο κέντρο της Αθήνας π.χ. έχω δει και 16+)

είναι ΠΟΛΥ οικονομικό σε σταθερή (λογική) ταχύτητα (σε ταξίδι Ε.Ο. με 6η και 3500-4000 έχω δει και κάτω από 10)

είναι ΠΟΛΥ υψηλής κατανάλωσης σε συνεχόμενη οδήγηση σε ΥΨΗΛΕΣ στροφές (στροφιλίκι με γεμάτες 3ες ή 2ες για αρκετή ώρα) ή σε συνεχόμενα πατήματα με αλλαγές στον κόφτη ... εκεί βλέπεις και 17+

ΠΡΟΦΑΝΩΣ εμένα με τις μ@λακίες alpha-n κτλ ΔΕΝ είναι αντιπροσωπευτικό ... αλλά και πριν αναλογικά έτσι συμπεριφερότανε !!!

Το πρόβλημα είναι ότι ΑΝ ζεις στην Αθήνα και κάνεις καθημερινά ΜΙΚΤΟ ΚΥΚΛΟ (και κίνηση και ανοικτη διαδρομή) θα βλέπεις ΑΛΛΑ νούμερα από τον Αλέξη που στην Ελβετία έχει πιο μεγάλο ποσοστό ΑΝΟΙΚΤΗΣ διαδρομής ... λάβετε υπόψιν και το θέμα ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ (μπεκ , βαλβίδες , φίλτρο βενζίνης κτλ) και το θέμα ΒΑΡΟΥΣ και είναι λογικό να καίει λιγότερο σε μικτό κύκλο ο Άλεξ

Πάντως ας κρατήσουμε το ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 18 για πίστα !!!
Φιλε παρολο που έχει περασει καιρος, διαβαζοντας το post σου θα ηθελα να σε ρωτησω αν η καταναλωση σου αυξηθηκε μετα την καταργηση του MAF ή οχι! Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 19-10-10, 14:46
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
Smile

spam mode on/// e46 M3 csl :...(θα επρεπε να ειναι...)το ονειρο καθε BMWδακια που σεβεται τον εαυτο του...αντιπρωσοπευει επακριβως τις αξιες της φιρμας που μας εχει τρελανει...///spam mode off
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.