Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-09-08, 14:24
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Ρε Λευτερη,δεν σου ειπα να παρεις Μ50.Την πλεξουδα του Μ50 θα βαλεις στο Μ52 για να μην εχεις το ΕWS.
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-12-08, 14:32
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
αγαπητε λευτερη αφου τοσοι εκφραστηκαν να πω κι εγω τη μ......α μου.
δεν ξερω βεβαια στο διαστημα που μεσολαβησε τι εκανες. ελπιζω ολα να πηγαν καλα.
με τις πτωχες μου γνωσεις και εμπειριες θα σου ελεγα να μην κανεις τιποτα απο ολα αυτα που λες και απλως να επισκευασεις το μοτερ σου. ή αντε να βαλεις ενα αλλο μοτερ απο Ε30 αυστηρα. και αυτο αν θελεις να παιδευτεις.
εχε επισης υπ' οψιν σου οτι αν τελικα προχωρησεις και καταφερεις τελικα να βρεις λυση στα δεκαδες μεγαλα και μικρα προβληματα που θα προκυψουν και κανεις το μοτερ να λειτουργησει, θα χαλασεις το υπολοιπο αυτοκινητο. ως μαιμου πλεον θα χασει και οτι αξια εχει αυτη τη στιγμη ενω θα αλλοιωσεις απαξ και δια παντος τα οδηγικα χαρακτηριστικα του. το περιφημο ζυγισμα που τοσο κουραστηκαν οι μηχανικοι της bmw να πετυχουν, εσυ θα το στειλεις ανεπιστρεπτι στην ιστορια. επειτα για να μη σκοτωθεις, θα χρειαστεις αναρτηση, φρενα, ζαντες, λαστιχα και αλλα διαφορα. αν ειναι το 8ο αυτοκινητο σου και εισαι ο ελληνας κροισος της διαφημισης, καντο. θα εχει πλακα και δεν θα βαρεθεις μεχρι να το κανεις να δουλεψει....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-12-08, 16:02
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
αγαπητε λευτερη αφου τοσοι εκφραστηκαν να πω κι εγω τη μ......α μου.
δεν ξερω βεβαια στο διαστημα που μεσολαβησε τι εκανες. ελπιζω ολα να πηγαν καλα.
με τις πτωχες μου γνωσεις και εμπειριες θα σου ελεγα να μην κανεις τιποτα απο ολα αυτα που λες και απλως να επισκευασεις το μοτερ σου. ή αντε να βαλεις ενα αλλο μοτερ απο Ε30 αυστηρα. και αυτο αν θελεις να παιδευτεις.
εχε επισης υπ' οψιν σου οτι αν τελικα προχωρησεις και καταφερεις τελικα να βρεις λυση στα δεκαδες μεγαλα και μικρα προβληματα που θα προκυψουν και κανεις το μοτερ να λειτουργησει, θα χαλασεις το υπολοιπο αυτοκινητο. ως μαιμου πλεον θα χασει και οτι αξια εχει αυτη τη στιγμη ενω θα αλλοιωσεις απαξ και δια παντος τα οδηγικα χαρακτηριστικα του. το περιφημο ζυγισμα που τοσο κουραστηκαν οι μηχανικοι της bmw να πετυχουν, εσυ θα το στειλεις ανεπιστρεπτι στην ιστορια. επειτα για να μη σκοτωθεις, θα χρειαστεις αναρτηση, φρενα, ζαντες, λαστιχα και αλλα διαφορα. αν ειναι το 8ο αυτοκινητο σου και εισαι ο ελληνας κροισος της διαφημισης, καντο. θα εχει πλακα και δεν θα βαρεθεις μεχρι να το κανεις να δουλεψει....
Στάθη το αμάξι φτιάχτηκε τελικά, βρήκα ένα Μ20Β25 και το πέρασα, ghetto style βέβαια αλλά δεν είχα χρήμα και ΚΥΡΙΩΣ χρόνο για παραπάνω.

Στο διάστημα που πέρασα με το μέχρι τώρα μοτέρ και στο ψάξιμο που έριξα και τα τηλ σε συνεργεία κατάλαβα ότι η ψωροκώσταινα είναι μεγάλη στα λόγια και μικρή στις πράξεις, δλδ πολλοί σου τάζουν ότι γίνεται αλλά μόλις πας από εκεί είναι άλλο θέμα...

Τελικά θα κρατήσω το Μ20 (το οποίο αν το οδηγήσεις με τον Μ20 είναι όντως αζύγιστο, μ@λ@κ@ς είναι στο ///M Division που το ///Μ3 το είχαν 4κύλινδρο; Πράγμα το οποίο ανακάλυψα μετά από μια ένσταση του Action Man) και θα γίνει μια περιφερειακή αναβάθμιση σε μοτέρ φρένα και ανάρτηση με σκοπό τα 200 με 210 ps. Όσο μπορούμε ώστε να μην ξεφύγουμε από θέμα κόστους.

Πάντως το ότι είναι εύκολο να μπει Μ50/Μ52 μοτέρ, είναι, το θέμα είναι ότι με τον << επαγγελματσιμό >> των μηχανικών που κυκλοφορούν δε νομίζω να έχω το αποτέλεσμα που θέλω, άσε που το ζύγισμα όντως πάει περίπατο.

Το ως μαϊμου δε με ενδιαφέρει για τον απλούστατο λόγο ότι ποτέ δε με ένοιαζε τι λένε οι υπόλοιποι για το όχημα μου (έπαθα ανοσία από αυτά που άκουγα από τις εκάστοτε γκόμενες μου), αυτό που σκεφτόμουν να πετύχω με το Μ52 είναι μια ολική αναβάθμιση και μάλιστα εργοστασιακή, μη ξεχνάς ότι Μ20 και Μ52 έχουν περίπου 25 χρόνια διαφορά σε θέματα τεχνολογίας (και πολυπλοκότητας, αυτό με έκαψε τελικά).

Επίσης η αγοραστική του αξία δε με ενδιαφέρει καθόλου από τη στιγμή που δεν προτίθεμαι να το πουλήσω σε καμία περίπτωση.

Μ52 ακύρωση πιθανότατα, γιατί στο διάστημα που πέρασε από τότε στεναχωρήθηκα που χάλασα τη γνησιότητα του οχήματος του οποίου μεγάλωσα (1ος κάτοχος ο πατέρας 316 καρμπυρατερ)(yiannis2002 ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ για τις τύψεις που με φόρτωσες!!!), ανεπιστρεπτί γιατί από ότι έμαθα το μοτέρ φορέθηκε σε άλλον και αγνοούνται τα ίχνη του. Οπότε τουλάχιστον θα το κρατήσω στην εποχή του και θα το κάνω τζιτζιλόνι!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-12-08, 16:20
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ωραιος, ελπιζω να το δω απο κοντα καποια στιγμη και να κανει παρεα με το Μ3 ε30 που σκοπευω να αποκτησω με καποιον τροπο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
e30 24v, e30 m50, kickass e30, orca, twincam e30


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.