Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-09-10, 13:41
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Το diesel είναι μια χαρά, για οικογενειακό πολυτελές αυτοκίνητο με ωραίο χρώμα και τον ωραίο εξοπλισμό του m-sportpacket. Επίσης θα σου έλεγα να το αφήσεις χωρίς πρόγραμμα αφού είναι ήδη πολύ δυνατό.

Τα DVD πίσω τί τα θέλεις? Να κοιτάνε έξω τη φύση από τα παράθυρα

Κλιματισμός διζωνικός δεν είναι στανταρ? Αλλά και πάλι...και με απλό κλιματισμό δε καλύπτεται η ζέστη/κρύο? (Έχω γίνει πολύ δύστροπος με τις ...πολυτέλειες )
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-09-10, 14:24
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
κυριοι μιας και πουλησα το Χ3 μου βρισκομαι σε ενα ευχαριστο διλημμα...ποιο Χ5 να αγορασω
Εχω 2 προσφορες για καινουργια αυτοκινητα,η τιμη τους ειναι γυρω στις 20,000 κατω της αρχικης και η μεταξυ τους διαφορα γυρω στα 4,000 επιπλεον στο 35i facelift (χωρις αυτο να με προβληματιζει):

Μια αφορα Χ5 35d 286bhp carbon black με brown εσωτερικο
Το αυτοκινητο ειναι Μ-sportpacket,αρα 20'' ζαντες 227,panorama,navi ,xenon,active steering

To 35i ειναι το facelift με 306bhp,spankling bronze με μπεζ,19'' ζαντες,σκαλοποτια,αεραναρτηση,navi,rear camera,active steering,panorama,χenon...

Δυστυχως κανενα δεν διαθετει,2-ζωνικο ή 4-ζωνικο κλιματισμο(κατι που θα με ενδιεφερε δεδομενου οτι στην Λαρισα σκαει ο τζιτζικας το καλοκαιρι και το χειμωνα τον δαγκωνουμε)..οπως και adaptive drive..(εχω οδηγησει Χ6 με adaptive και νομιζω οτι μου αρεσε χωρις να ειμαι σιγουρος για το ποσο καλο ειναι μιας και συντομη επαφη ειχα και ΔΕΝ εχω οδηγησει ιδιο χωρις)

Σημειωτεον οτι σε οποιοδηποτε απο τα 2 θα μπει κατευθειαν "προγραμματακι"

Tι θα επιλεγατε και γιατι?
Μηπως τα θεωρειτε "φτωχα" απο πλευρας εξοπλισμου(καπως ετσι το βλεπω..)και θα επρεπε να αναζητησω ή "περιμενω" για κατι αλλο?
Οπως,γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει και ποσο δυσκολο ειναι να τοποθετηθει ΟΕΜ DVD για τους πισω επιβατες?και ποσο κοτσαδορος?
http://bmwhania-milonakis.car.gr/cars/view/929820/

δες και αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-09-10, 14:55
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Πατσίκας Βασίλειος Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει τη μικρη οθονη,τα απλα τελειως καθισματα,18αρες(ισως ειναι πλεονεκτιμα αυτο),δεν εχει σπορ πακετο,εχει αυτο το αθλιο πραγματικα τιμονι και πιθανοτατα ειναι εκτελωνισμενο πολυ καιρο.αλλιως πως γινεται τετοια εκπτωση?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-09-10, 05:36
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμ, δύσκολη επιλογή..
Και τα 2 ροπάτα είναι, απλά το πετρέλαιο "καίει" λιγότερο και έχει καλύτερο εξοπλισμό μιας και Μ πακέτο...
Από την άλλη το Χ5 είναι το facelift με τον ολοκαίνουριο κινητήρα για Χ5....
Εγώ μάλλον προς Χ5 35d θα έκλεινα εφόσον δεν θα με πείραζε που σε μερικούς μήνες θα παρουσιάσει η BMW αυτό...

http://www.bmwblog.com/2010/01/13/ru...45d-next-year/
σιγουρα δεν με πειραζει που θα βγει 45d..μιας και το μπατζετ μου δεν φτανει καν το 40d...απλως να ανφερω οτι το 40d..με καποιον "καλο" εξοπλισμο ξεπερνα ανετα τα 130χιλ.....αυτην την στιγμη η BMW hellas δεν διαθετει ΟΥΤΕ 1 για test drive....στην γερμανια φυσικα ηδη πουλουνται μτχ....
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-09-10, 05:38
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Πατσίκας Βασίλειος Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω δει και εχω μιλησει μαζι τους..το αφηνουνε γυρω στα 65...και αυτο και αρκετα αλλα σε παρομοια τιμη..το αυτοκινητο απλως ΔΕΝ εχει τιποτα απο εξτρα...αμφιβαλλω εαν πουληθει....
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-09-10, 05:46
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το diesel είναι μια χαρά, για οικογενειακό πολυτελές αυτοκίνητο με ωραίο χρώμα και τον ωραίο εξοπλισμό του m-sportpacket. Επίσης θα σου έλεγα να το αφήσεις χωρίς πρόγραμμα αφού είναι ήδη πολύ δυνατό.

Τα DVD πίσω τί τα θέλεις? Να κοιτάνε έξω τη φύση από τα παράθυρα

Κλιματισμός διζωνικός δεν είναι στανταρ? Αλλά και πάλι...και με απλό κλιματισμό δε καλύπτεται η ζέστη/κρύο? (Έχω γίνει πολύ δύστροπος με τις ...πολυτέλειες )

εαν εχεις διδυμα ,συνομηλικα,αγορια..η φυση θα τους απασχολησει κανα 10λεπτο..μετα τους απασχολουνε ..οι πολεμικες τεχνες
δυστυχως ο διζωνικος ΔΕΝ ειναι στανταρ...ο απλος κλιματισμος ΔΕΝ καλυπτει....το εχω τσεκαρει ..στο Χ3 τουλαχιστον..το χειμωνα ,οδηγος ,συνοδηγος ,"καιγονται" και οι πισω χαμπαρι..αντιστοιχα και με την ψυξη.....
Το περιεργο ειναι οτι οσο αυτοκινητα εχουνε ετοιμοπαραδοτα κανενα δεν εχει 4-ζωνικο(εκτος του δημοσιογραφικου,)..και οι παραγγελιες τους το ιδιο..δεν το καταλαβαινω..δινεις 100+ χιλ για αυτοκινητο πολυτελες και δεν βαζουνε 4-ζωνικο κλιματισμο....
Μιας και ανεφερα παραπανω το δημοσιογραφικο...ειναι full extra και τους ειπα οτι ενδιαφερομαι...μου απαντησανε οτι ΔΕΝ πωλειται..λες και ειναι δυσκολο να το πουλησουνε και να ξαναπαραγγειλουνε αλλο
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-09-10, 09:36
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν εχεις διδυμα ,συνομηλικα,αγορια..η φυση θα τους απασχολησει κανα 10λεπτο..μετα τους απασχολουνε ..οι πολεμικες τεχνες
δυστυχως ο διζωνικος ΔΕΝ ειναι στανταρ...ο απλος κλιματισμος ΔΕΝ καλυπτει....το εχω τσεκαρει ..στο Χ3 τουλαχιστον..το χειμωνα ,οδηγος ,συνοδηγος ,"καιγονται" και οι πισω χαμπαρι..αντιστοιχα και με την ψυξη.....
Το περιεργο ειναι οτι οσο αυτοκινητα εχουνε ετοιμοπαραδοτα κανενα δεν εχει 4-ζωνικο(εκτος του δημοσιογραφικου,)..και οι παραγγελιες τους το ιδιο..δεν το καταλαβαινω..δινεις 100+ χιλ για αυτοκινητο πολυτελες και δεν βαζουνε 4-ζωνικο κλιματισμο....
Μιας και ανεφερα παραπανω το δημοσιογραφικο...ειναι full extra και τους ειπα οτι ενδιαφερομαι...μου απαντησανε οτι ΔΕΝ πωλειται..λες και ειναι δυσκολο να το πουλησουνε και να ξαναπαραγγειλουνε αλλο
Λογικα καποια στιγμη θα το πουλησουν. Οταν περασει απο ολον τον ειδικο τυπο και γινουν τα reviews για ποιο λογο να το κρατησουν?.. Μεχρι τοτε ισως περασει αρκετος καιρος ομως.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 30-09-10 στις 10:07
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-09-10, 09:42
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων

Λογικα καποια στιγμη θα το πουλησουν. Οταν περασει απο ολον τον ειδικο τυπο και γινουν τα reviews για ποιο λογο να το κρατησουν?.. Μεχρι τοτε ισως περασει αρκετος καιρος ομως.
αυτο ακριβως δεν μπορω να καταλαβω...σιγουρα καποια στιγμη θα το βγαλουνε για πουλημα..δεδομενου της καταστασης και του οτι εχουνε "ετοιμο" πελατη ..γιατι να μην το πουλησουνε τωρα και να φερουνε ενα αλλο παλι για την ιδια δουλεια..ετσι θα εχουνε μια πωληση παραπανω...ή κανω λαθος?
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-09-10, 09:45
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο ακριβως δεν μπορω να καταλαβω...σιγουρα καποια στιγμη θα το βγαλουνε για πουλημα..δεδομενου της καταστασης και του οτι εχουνε "ετοιμο" πελατη ..γιατι να μην το πουλησουνε τωρα και να φερουνε ενα αλλο παλι για την ιδια δουλεια..ετσι θα εχουνε μια πωληση παραπανω...ή κανω λαθος?
Θα πουλήσουν αυτό με το οποίο κάνουν (?) τη δουλειά τους σε τιμή μεταχειρισμένου και θα πάρουν καινούριο? Νομίζω ότι αυτή την εποχή δε μπορούν να κάνουν τέτοια.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-09-10, 09:55
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα πουλήσουν αυτό με το οποίο κάνουν (?) τη δουλειά τους σε τιμή μεταχειρισμένου και θα πάρουν καινούριο? Νομίζω ότι αυτή την εποχή δε μπορούν να κάνουν τέτοια.
μητσακο..ειναι απλο το θεμα...αγοραζουνε 1 αυτοκινητο(το συγκεκριμενο)προ μηνος(αφου μιλαμε για το facelift)..το οποιο αυτη την στιγμη ειναι ΗΔΗ μτχ..και το πουλανε ΤΩΡΑ με +/- 15%...και μετα φερνουνε ενα παλι καινουργιο..ξανακανουνε την δουλεια τους και το ξαναπουλανε καποια στιγμη...σε ποια περιπτωση κερδιζουνε?..τωρα ή εαν βγαλουνε μετα απο καιρο το συγκεκριμενο που ΔΕΝ ξερουνε τι θα επικρατει με την αγορα και ΕΑΝ ΤΟΤΕ υπαρξει αγοραστης για ενα αυτοκινητο που ΤΟΤΕ θα εχει καταταλαιπωρηθει?..ειναι απλα τα πραγματα νομιζω..στην πρωτη περιπτωση κανουνε 1 ΑΜΕΣΑ πωληση ενος ελαφρως μτχ(αρα υψηλωτερη μεταπωλητικη και στην συνεπεια θα ξακανουνε το ιδιο με το 2ο που θα παρουνε) και στην δευτερη ,που το κρατανε,θα κανουνε(και ΕΑΝ..)μονο μια και σιγουρα σε χαμηλωτερη μεταπωλητικη
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη greekm3 : 30-09-10 στις 09:59
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.