Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-09-11, 16:14
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Δεν καταλαβαινω δηλαδη ποσο γρηγορα μπορει να παει κανεις μεσα σε μια πολη; Πρεπει να πηγαινω με μπαντες σαν καγκουρι; Σοβαρο αμαξι εχω νορμαλ πηγαινω δεν καταλαβαινω προς τι το σχολιο... Οταν υπαρχει δρομος φυσηκα πηγαινω με 140.. Εθνικη και αττικη..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-09-11, 10:05
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Επίσης δεν είναι φυσικό κάποιος που έχει καμπριο αυτοκίνητο όσο τέλειο και αν είναι σαν το Ζ4 να θέλει καποια στιγμή να πάρει ένα αυτοκίνητο με χώρους και ανέσεις σαν το Χ3 αν έχει μόνο ένα αυτοκίνητο?
Απλά άλλο ένα αβανταζ της αλλαγής αυτής θέλω να είναι η καλύτερη οικονομία γιατί εγώ κανω πολλά χιλιόμετρα και πιο συγκεκριμένα ταξίδια.

Με λίγα λόγια τα σχόλια σας ήταν εντελώς άστοχα...!


Α και όσο για την αλλαγή αυτή... δεν είμαι τρελός... το πολύ να δώσω και 1000ευρω για μια τέτοια αλλαγή.. και έχω βρει.. και μάλιστα φουλ φουλ εξτρα... από γυάλλινη οροφή μέχρι ότιδήποτε...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-09-11, 10:10
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης δεν είναι φυσικό κάποιος που έχει καμπριο αυτοκίνητο όσο τέλειο και αν είναι σαν το Ζ4 να θέλει καποια στιγμή να πάρει ένα αυτοκίνητο με χώρους και ανέσεις σαν το Χ3 αν έχει μόνο ένα αυτοκίνητο?

Απλά άλλο ένα αβανταζ της αλλαγής αυτής θέλω να είναι η καλύτερη οικονομία γιατί εγώ κανω πολλά χιλιόμετρα και πιο συγκεκριμένα ταξίδια.

Με λίγα λόγια τα σχόλια σας ήταν εντελώς άστοχα...!
Προφανώς δεν διαβάζεις όλα τα σχόλια, άσε που δεν ήταν άστοχα τα σχόλια των υπολοίπων.
Δεν ανέφερες ότι θέλεις παραπάνω χώρους, είπες για οικονομία.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα χάσεις τόσο πολύ στη διαδικασία ανταλλαγής του 2.5λιτρων αυτοκινήτου σου, που με τα χρήματα θα βάζεις βενζίνη για 3 χρόνια (αν καταφέρεις να βρείς αγοραστή, ιδιωτη ή μαντρά που να το πάρει).

Άστο όπως είναι καλύτερα. Με το Χ3 ντιζελ, αν γίνει και καμμιά στραβή σε κανένα πρατήριο με περίεργο πετρέλαιο, κάηκες.
Δηλαδή, θα δώσεις τσάμπα πια αν το παρει κανείς το Ζ4, για να αγοράσεις με τουλάχιστον 4-5000 ευρώ παραπάνω Χ3 2.0d που θα καίει λίγο λιγότερο (6-7Lt/100km) αν δεν σου βγάλει καμμιά ωραία ζημιά τουρμπινο-πετρελαϊκή (δεν λέω περισσότερα).

Αν πιστεύεις ότι έτσι θα κάνεις οικονομία, δοκίμασε του.

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ρωτάς αν σου φαίνονται οι απαντήσεις ηλιθιες. Το έχεις ξανακάνει εντωμεταξύ από όσο θυμάμαι.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-09-11, 10:52
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαινω δηλαδη ποσο γρηγορα μπορει να παει κανεις μεσα σε μια πολη; Πρεπει να πηγαινω με μπαντες σαν καγκουρι; Σοβαρο αμαξι εχω νορμαλ πηγαινω δεν καταλαβαινω προς τι το σχολιο... Οταν υπαρχει δρομος φυσηκα πηγαινω με 140.. Εθνικη και αττικη..
οταν αγοραζεις 2.5 Ζ4 το παιρνεις γιατι θες δυναμη για να σπας την προσφυση.

Ειδαλως υπαρχουν και αλλα κυριλε αυτοκινητα με λιγοτερα κυβικα, πιο φτηνα κλπ κλπ. Καλα σου ειπε ο αλλος για το ΜΧ-5

Εκτος αν μερος του πρεστιζ ειναι να λες οτι εχεις ΔΥΟΜΙΣΙΧΙΛΙΑΔΕΣΚΥΒΙΚΑ τα οποια φυσικα δε χρησιμοποιεις.

Δεν υπαρχει αμαξι απο το 90 και μετα που να μην πηγαινει με 140 στην εθνικη.

Επισης το χω τρελη απορια πως γινετια να καις 7.5 εντος πολης. Προφανως μιλας για ελαφρια κινηση με σταθερη πορεια 30-60χλμ/ωρα χωρις πολλα σταματα-ξεκινα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-09-11, 10:54
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Α και όσο για την αλλαγή αυτή... δεν είμαι τρελός... το πολύ να δώσω και 1000ευρω για μια τέτοια αλλαγή.. και έχω βρει.. και μάλιστα φουλ φουλ εξτρα... από γυάλλινη οροφή μέχρι ότιδήποτε...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-09-11, 11:07
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Dizman κανονική κυκλοφορία εντός Αθήνας... τι δεν καταλαβαίνεις? Δεν μίλησα για μια διαδρομη που μου βγήκε 7.5.... Μηδενίζω τον μετρητη μόνο όταν πάω ταξίδι... άρα μιλάμε για μέτριση βδομάδων εντός αττικής που μου βγαίνει 7.5! Δεν είναι δύσκολο αν ξέρεις να οδηγάς οικονομικά... και φυσικά κυκλοφορώ όπως πάει η ροη της κίνησης... φυσικά εθνική και αττική πάντα τέρμα αριστερα και ανάβω φώτα στους πάντες για να περάσω..

Δηλαδή επειδή έχω 2.5 πρέπει να ξεμπαζώσω την άσφαλτο... πρέπει να το πηγαίνω κόφτες.... πρέπει να ταξιδεύω με 240... πρέπει να κάνω μπαντιλίκια σαν έναν βλάκα που είδα με Ζ4 άντι για παντιλίκι να τον φέρνει τετακέ αμφιθέας με ποσειδώνος...
Στέκεις με τα καλά σου ρε άνθρωπε? Πολύ fast and the furious βλέπεις!!!

Η διαφορά ενός αυτοκινήτου 190 αλόγων με σχέση με τα 120 του mx5 είναι ότι κάνεις καλύτερα ταξίδια.. έχεις γκάζι όταν θες να προσπεράσεις... έχεις γκάζι όταν υπάρχει ανάγκη να τρέξεις... και πάει λέγοντας.

Για πες μου κανένα άλλο κυριλε καμπριο με την αίσθηση ενός Ζ4 εσύ που τα ξέρεις όλα? Το mx5 τον κουραμπιε? Μάλλον δεν έχεις ιδέα απο αυτοκίνητα.. Το Ζ4 είναι από τα καλύτερα κάμπριο και κάτι καλύτερο είναι το καινούργιο Ζ4 και κάτι καλύτερο όλων είναι το Boxter 05+ που πολύ θα θελα να πάρω.

Και βασικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου για το αν μου κάνει το 2,5 ή πρέπει να πάρω smart... κάνε δουλειά σου! Δεν ρώτησα αν πρέπει να πουλήσω το ζ4 για να πάρω smart..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-09-11, 11:10
bmwz3m44 Ο χρήστης bmwz3m44 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 152
bmwz3m44 will become famous soon enough
να μας το δειξεις και εμας το x3 να σου πουμε την γνωμη μας
αληθεια ποσο το πουλαει ο ιδιοκτητης το x3 το διλιτρο diesel?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-09-11, 11:15
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Dizman κανονική κυκλοφορία εντός Αθήνας... τι δεν καταλαβαίνεις? Δεν μίλησα για μια διαδρομη που μου βγήκε 7.5.... Μηδενίζω τον μετρητη μόνο όταν πάω ταξίδι... άρα μιλάμε για μέτριση βδομάδων εντός αττικής που μου βγαίνει 7.5! Δεν είναι δύσκολο αν ξέρεις να οδηγάς οικονομικά... και φυσικά κυκλοφορώ όπως πάει η ροη της κίνησης... φυσικά εθνική και αττική πάντα τέρμα αριστερα και ανάβω φώτα στους πάντες για να περάσω..

Δηλαδή επειδή έχω 2.5 πρέπει να ξεμπαζώσω την άσφαλτο... πρέπει να το πηγαίνω κόφτες.... πρέπει να ταξιδεύω με 240... πρέπει να κάνω μπαντιλίκια σαν έναν βλάκα που είδα με Ζ4 άντι για παντιλίκι να τον φέρνει τετακέ αμφιθέας με ποσειδώνος...
Στέκεις με τα καλά σου ρε άνθρωπε? Πολύ fast and the furious βλέπεις!!!

Η διαφορά ενός αυτοκινήτου 190 αλόγων με σχέση με τα 120 του mx5 είναι ότι κάνεις καλύτερα ταξίδια.. έχεις γκάζι όταν θες να προσπεράσεις... έχεις γκάζι όταν υπάρχει ανάγκη να τρέξεις... και πάει λέγοντας.

Για πες μου κανένα άλλο κυριλε καμπριο με την αίσθηση ενός Ζ4 εσύ που τα ξέρεις όλα? Το mx5 τον κουραμπιε? Μάλλον δεν έχεις ιδέα απο αυτοκίνητα.. Το Ζ4 είναι από τα καλύτερα κάμπριο και κάτι καλύτερο είναι το καινούργιο Ζ4 και κάτι καλύτερο όλων είναι το Boxter 05+ που πολύ θα θελα να πάρω.

Και βασικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου για το αν μου κάνει το 2,5 ή πρέπει να πάρω smart... κάνε δουλειά σου! Δεν ρώτησα αν πρέπει να πουλήσω το ζ4 για να πάρω smart..
Λυπάμαι, αλλά τα 2 τελευταία ποστ σου με κάνουν πρώτη φορά να πώ τα εξής:

Δεν έχεις ιδέα από αυτοκίνητα και δεν ξέρεις ούτε τί θέλεις, ούτε τι παίρνεις και για ποιό λόγο το παίρνεις. (Εύκολα συγκρίνεις εντωμεταξύ το MX5 1.8 με το Ζ4 2.5, καλύτερα ας έβαζες το 2.0 τουλάχιστον αλλά δε θα πετύχαινε το επιχείρημα σου)

Μην επιχειρήσεις να λοιδωρήσεις τα λεγόμενα κανενός από εδώ που προσπαθούν να πουν τη γνώμη τους για αυτά που ρωτάς κατά καιρούς... γιατί θα αναγκαστούμε να quote-άρουμε τα ''μαρούλια, και λοιπά χαριτωμένα'' για όσους θυμούνται.

Ο τρόπος που απαντάς, σε αυτούς που σου απαντούν και αναρωτιούνται τι αυτοκίνητο θέλεις-χρειάζεσαι για να σε βοηθήσουν, που ούτε ο ίδιος μπορείς να απαντήσεις, είναι απαράδεκτος.

Λοιπόν, με το Χ3 2.0 diesel θα καίς 5-7.5lt/100km πετρέλαιο. Αυτά αν δεν πάθεις ζημιά (πετρελαιοζημιά αν καταλαβαίνεις τι εννοώ που τσούζουν σε κόστος).

Από την άλλη στην καλύτερη περίπτωση η ανταλλαγή Ζ4 2.5 με Χ3 θα σου κοστίσει 3-5000 ευρώ. Αν σε καλύπτει η οικονομία...ιδού η Ρόδος, ιδού και ...

Η απόφαση δική σου και η γνώμη δική σου.

Καλή τύχη.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-09-11, 11:51
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
φυσικά εθνική και αττική πάντα τέρμα αριστερα και ανάβω φώτα στους πάντες για να περάσω..


Και βασικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου για το αν μου κάνει το 2,5 ή πρέπει να πάρω smart... κάνε δουλειά σου! Δεν ρώτησα αν πρέπει να πουλήσω το ζ4 για να πάρω smart..
-1 απο μενα.

αν εχεις μυαλο εχεις κι επιχειρηματα.

αν εχεις μυαλο τα λεγομενα σου θα κινουνταν σε γυρω απο μια αποψη και δε θα αλλαζες αποψη καθε τρεις και πεντε απλα για να την πεις σε οποιον διαφνωει μαζι σου.


προσωπικα ειμαι ευτυχισμενος με το αμαξι που εχω, καιω πραγματικα 8 εντος πολης και αμα λαχει στριβω και πιο γρηγορα απο καναν ασχετο με ζ4. Α! και δεν πληρωνω 1000€ σημα για να πηγαινω με μαξ 140 στην αριστερη λωριδα και να αναβω φωτα στους μπροστινους μου για να μην πανε πιο γρηγορα



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys;440962[B
Οταν υπαρχει δρομος φυσηκα πηγαινω με 140.. Εθνικη και αττικη..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
μιλάμε για μέτριση βδομάδων εντός αττικής που μου βγαίνει 7.5! Δεν είναι δύσκολο αν ξέρεις να οδηγάς οικονομικά...

ειναι πολυ δυσκολο για οσους εχουν ηδη ζ4 να πιασουν τετοια νουμερα


Η διαφορά ενός αυτοκινήτου 190 αλόγων με σχέση με τα 120 του mx5 είναι ότι κάνεις καλύτερα ταξίδια.. έχεις γκάζι όταν θες να προσπεράσεις... έχεις γκάζι όταν υπάρχει ανάγκη να τρέξεις... και πάει λέγοντας.

προφανως δεν εχεις οδηγησει ποτε σου ΜΧ-5


Και βασικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου για το αν μου κάνει το 2,5 ή πρέπει να πάρω smart... κάνε δουλειά σου! Δεν ρώτησα αν πρέπει να πουλήσω το ζ4 για να πάρω smart..
__________________
αλλαξα υπογραφη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimzan : 26-09-11 στις 11:59
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-09-11, 15:10
Το avatar του χρήστη antreas
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 114
antreas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων


Α και όσο για την αλλαγή αυτή... δεν είμαι τρελός... το πολύ να δώσω και 1000ευρω για μια τέτοια αλλαγή.. και έχω βρει.. και μάλιστα φουλ φουλ εξτρα... από γυάλλινη οροφή μέχρι ότιδήποτε...
μήπως κάνεις λάθος στο μηδενικό??
Ποιός δίνει τέτοια εποχή 2λιτρο πετραίλεο
για να πάρει βενζινοκαταπιόνα Ζ4???
__________________
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.