Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-06-08, 20:26
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Μιλάμε για Θεσσαλονίκη,Αθήνα ή γενικότερα?????
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-06-08, 20:39
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Κατα βάση μιλάμε για Αθήνα...Αν όμως κάποιος θέλει να έρθει απο επαρχία στην Αθήνα για να τα περάσει,καλώς ας ορίσει...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-06-08, 21:29
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Κ γώ μέσα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-06-08, 23:54
Το avatar του χρήστη john
john Ο χρήστης john δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 235
john is on a distinguished road
κ εγω,αν πετυχουμε καλη τιμη
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-06-08, 00:00
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Ωραία...ως τώρα έχουμε και λέμε...

Μέχρι τώρα είμαστε:
BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
KATSARAIOS
ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
billaros19
Stelmaniac
Tamtamcafe
Johnyb
Nick compact
sakkunen
john
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-06-08, 01:35
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Mεσα με το swift ομως.....για το 5αρι ειμαι σε σκεψη ακομα..!!!!!1
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-06-08, 07:49
billyse46 Ο χρήστης billyse46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-06-2007
Μηνύματα: 75
billyse46 is on a distinguished road
και εγω μεσα ειμαι παιδια.....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-06-08, 09:35
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Ωραία...ως τώρα έχουμε και λέμε... (UPDATE)

Μέχρι τώρα είμαστε:
1,2)BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
3)KATSARAIOS
4,5)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
6)billaros19
7)Stelmaniac
8)Tamtamcafe
9)Johnyb
10)Nick compact
11)sakkunen
12)john
13)SaikoE39
14)billyse46

Καλά πάμε...αν θέσουμε τον παράγοντα +/- 5 είμαστε 10 σίγουροι...Να δούμε μέχρι τις 17 πόσοι θα μαζευτούμε...

Α,παιδιά,όποις έχει γνωστό μαγαζί ας κάνει μια ερώτηση αν μπορούν να μας κάνουν έκπτωση και πόσο ...Να αρχίσουμε σιγά σιγά να το ψάχνουμε κι αυτό,μιας που μαζευτήκαμε σχετικά γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-06-08, 10:29
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Βασιλάκη, αν δεν είχε το αμάξι μεμβράνες που το αγόρασα απο την αντιπροσωπεία, θα ημουν μεσα σίγουρα !

Κάτι άλλο να σου πω, επειδή έχοντας οργανώσει ήδη ένα Group-buy από εδώ με επιτυχία, θα ήθελα να σου πω μερικά πραγματάκια, πες το φιλικές συμβουλές.

- Πρώτον, να καταλάβεις ότι επειδή είσαι ο leader (υπευθυνος) αυτης της ομαδικής παραγγελίας, έχεις και την ευθύνη της ολοκλήρωσης της κίνησης.

- Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει προσωπικά εσυ να βγεις και να κάνεις ένα έλεγχο αγοράς και να πάρεις προσφορές, γραπτές.

Αν δεν γινεται αυτό, θα πρέπει να επικοινωνησεις με τους εμπόρους μεσω φαξ ή μαιλ και να σου στειλουν προσφορές.

Μην επιφορτίζεις άλλα μέλη (εγώ δεν το έκανα) για έλεγχο αγοράς, πάρε το παιχνιδι στα χέρια σου.

- Θα πρέπει να έχεις επικοινωνησει με εναν διαχειριστή (administrator) του φόρουμ για να σου δωσει το "πρασινο φως" για την κίνηση αυτή επίσημα απο το φόρουμ, όπως έκανα και εγω.

- Να αποφασίσετε τελικα ποιος έμπορος θα επιλεχθεί έχοντας τις προσφορές τους μαζί με τις εγγυήσεις τους και τα νομιμα χαρτιά τους για το ΚΤΕΟ και μετά προβαίνεις εσύ προσωπικα στο μαγαζί για κανονισμό λεπτομερειών και δινοντας του την λιστα με τα αυτοκινητα και τα ονοματα των ενδιαφερομενων του group-buy.

- Υπόψιν ότι όλοι περιμενουν απο σενα να κανεις τις απαραιτητες ενεργειες καθως και επικοινωνια μαζι τους και την εξέλιξη των κινησεων σου , ενημερωνοντας αυτο το θρεντ, και φυσικα την επιτευξη μιας επιτυχημενης και οργανωμενης κινησης απο το φορουμ ΧΩΡΙΣ να εκθέσεις τους διαχειριστες στο μαγαζί από τυχον ανευθυνοτητα και ασυνεπεια.

Κλεινοντας, να σας ευχηθώ καλές αγορές στην οργανωμένη κινηση και καλά μπαξιματα !!!
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-06-08, 20:15
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Σε ευχαριστώ Δημήτρη για τις χρήσιμες συμβουλές σου που θα τις ζητούσα έτσι κι αλλιώς σε λίγο...χιχιχιχ! μιας και εσυ είχες διοργανώσει ένα επιτυχημένο group buy...

Όπως έγραψα και στην αρχή του thread είμαι πνιγμένος αυτόν τον καιρό (δυο βδομάδες που έρχονται ειδικά)...Γι αυτό ζήτησα βοήθεια ως προς τις προσφορές...

Άλλωστε νομίζω δεν είναι δύσκολο αν ο καθένας μας πάει σε ένα μαγαζί να πάρει μια έγγραφη προσφορά για 10-15 αμάξια που βλέπω να μαζευόμαστε...Όταν μαζέψουμε λοιπόν όλες τις προσφορές(έγγραφες) και εφόσον πρώτα έχουμε συζητήσει εδω τι μάρκα θέλουμε μεμβράνες και τα σχετικά τις βάζουμε κάτω και βλέπουμε την πιο συμφέρουσα...Εγω έτσι το σκέφτομαι κατα βάση.
Ξέρω δυο καταστήματα σχετικά γνωστά και εγώ μπορώ να μαζέψω μετά τις 20 του μήνα 2-3 προσφορές χαλαρά...Όποιος άλλος θα μπορέσει να βοηθήσει θα το εκτιμήσω...

Προς το παρόν πάντως ας δούμε πόσοι μαζευόμαστε και τα της διαδικασίας τα βλέπουμε αργότερα...

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
ηλιοπροστασία, μεμβράνες, φιμέ, φιμε

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.