Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-11-08, 22:43
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Question Μπαρα θολων για 318is E36???

Γεια σας παιδια θελω να βαλω μπαρα στο is μου , εχει καμια διαφορα πχ ακαμψια αισθηση στο πατημα του στο δρομο?? η δεν αξιζει τον κοπο??
θα ηθελα να πω ακομα οτι αμαξι εχω την αισθηση πως διαβαζει αρκετα τον δρομο πχ
στην ευθεια διορθωνω ειδικα οταν ο δρομος δεν ειναι εντελως ισιος, υπ οψιν"σε ιδιες διαδρομες με αλλο αυτοκινητο δεν το κανει".
Καπου ειχα διαβασει οτι τα 36αρια ειχαν το ιδιωμα να ψιλοδιορθωνεις στην ευθεια, ειναι οντως ετσι?? το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος??
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-11-08, 00:52
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
όντως έτσι είναι φίλε μου. Με τη θολόμπαρα μη νομίζεις ότι θα δεις τεράστια διαφορά. Εγώ έβαλα μπροστά και πίσω γιατί έτσι μου ήρθε. Η μπροστά μετρίασε λίγο τα διαβάσματα σε μεγάλες ανωμαλίες αλλά στην ευθεία οι διορθώσεις συνεχίζονται. Για την πίσω δεν έχω σιγουρευτεί ότι κάνει δουλειά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-11-08, 03:06
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Mπροστά όλα τα 36άρια πρέπει να φορέσουν μπάρα θόλων!
Η διαφορά είναι σημαντικότατη!
Ως πρόταση εγώ θα επιμείνω στην ΟΜP αλουμινίου, κατά την άποψή μου είναι μακράν σε πάτημα φινίρισμα και αντοχή
Λυπάμαι, που δεν μπορώ να σου δείξω φωτογραφία από τη δική μου....λείπω εδώ και μήνες στο εξωτερικό και το αυτοκίνητο είναι αποθηκευμενο σε κλειστό χώρο στην Ελλάδα
Εναλλακτικά Wiechers, σοβαρότατη εταιρεία, που ειδικεύεται σε κλωβούς και μπάρες

Πίσω τώρα, η διαφορά δεν είναι τόσο εμφανής, αλλά αν τύχει να στρίψεις σε καλό-κλειστό στροφιλίκι με απανωτά S, αμέσως αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά
Ακομη, η αντοχή των προβληματικων πίσω θόλων αυξάνεται κατακόρυφα!
Οι προτασή μου εδώ είναι η Wiechers αν μπορείς, ή racing24 αν δεν θέλεις να ξοδέψεις πολλά χρήματα (προσωπικώς αυτή φορώ στη δική μου κα είμαι ευχαριστημένος...)

Ελπιζω να βοήθησα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-11-08, 08:35
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδια θελω να βαλω μπαρα στο is μου , εχει καμια διαφορα πχ ακαμψια αισθηση στο πατημα του στο δρομο?? η δεν αξιζει τον κοπο??
θα ηθελα να πω ακομα οτι αμαξι εχω την αισθηση πως διαβαζει αρκετα τον δρομο πχ
στην ευθεια διορθωνω ειδικα οταν ο δρομος δεν ειναι εντελως ισιος, υπ οψιν"σε ιδιες διαδρομες με αλλο αυτοκινητο δεν το κανει".
Καπου ειχα διαβασει οτι τα 36αρια ειχαν το ιδιωμα να ψιλοδιορθωνεις στην ευθεια, ειναι οντως ετσι?? το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος??
Βαλε μια μπαρα μπροστα και θα δεις διαφορα σιγουρα.Ειδικα στο φαινομενο που διαβαζει το δρομο θα δεις βελτιωση.Οσο για μαρκες βαλε οποια σου αρεσει πιο πολυ.Ολες την ιδια δουλεια κανουν στο φιναλε
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-11-08, 08:56
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
μια μπαρα θολων δεν εχει σημασια αν ειναι ΟΜΠ κλπ...το θεμα ειναι οτι μπροστα καλα ειναι να βαλετε επανω και απο κατω ειδικα για τους εξακυλινδρους ειναι μαστ! πισω μονο πανω απο τους θολους και προσεχετε μην τρακαρετε πλαγια διοτι ....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-11-08, 09:37
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
μια μπαρα θολων δεν εχει σημασια αν ειναι ΟΜΠ κλπ...το θεμα ειναι οτι μπροστα καλα ειναι να βαλετε επανω και απο κατω ειδικα για τους εξακυλινδρους ειναι μαστ! πισω μονο πανω απο τους θολους και προσεχετε μην τρακαρετε πλαγια διοτι ....
Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται!!!(χεχεχε)
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-11-08, 12:10
Το avatar του χρήστη bmwdakiaspower
bmwdakiaspower Ο χρήστης bmwdakiaspower δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-05-2005
Μηνύματα: 207
bmwdakiaspower is on a distinguished road
οταν λεμε απο κατω εννοουμε το κλασικο χ που υπαρχει η κατι αλλο???
__________________

Έχεις κάθε δικαίωμα να υποστηρίζεις το δίκιο σου, δεν έχεις όμως κανένα δικαίωμα να το επιβάλλεις.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-11-08, 15:25
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Είχα ανοίξει ένα thread πριν από κάτι μήνες με το ίδιο θέμα -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=12549&highlight=%EC%F0%DC%F1%E1+% E8%FC%EB%F9%ED
Τελικά, δύο 'μέρες μετά, την έβαλα την ΟΜΡ και είμαι πολύ ευχαριστημένος από εμφάνιση, κατασκευή και (απόλυτη) εφαρμογή στους θόλους. Επιπλέον η τιμή της ήταν απολύτως λογική (λιγότερο από 200 €, αν θυμάμαι καλά).
Χρωστάω από τότε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον tsilis και στον babis compact που με είχαν παροτρύνει τότε να βάλω την ΟΜΡ και μου έγραψαν όλες τις σχετικές πληροφορίες. Είναι ακριβώς όπως τα γράφουν στα post τους.
Όσον αφορά τις διαφοροποιήσεις στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου πριν και μετά, δυστυχώς δεν μπορώ να σε διαφωτίσω με ακρίβεια, γιατί, στην περίπτωσή μου, ταυτόχρονα με την μπάρα, άλλαξα όλη την ανάρτηση (αμορτισέρ, ελατήρια, αντιστρεπτικές και σινεμπλόκ) με το πακέτο Motorsport, οπότε τίποτα πια δεν ήταν ίδιο και δεν μπορώ να γνωρίζω το κάθε επιμέρους εξάρτημα σε τι και πόσο έχει συμβάλλει στην... μεταμόρφωση της συμπεριφοράς!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-11-08, 21:35
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Ευχαριστω παιδια, μαλλον για ΟΜΡ θα παω τελικα, βρισκω ευκολα στην Καλαματα που ειμαι μιας και υπαρχει καταστημα με ΟΜΡ.
Κατι αλλο ακομα η μπαρα πρεπει να ειναι για 318is κουπε η για ολα τα 36αρια ειναι το ιδιο??
Ακομα οσοι εχουν βαλει εχουν δει καμια διαφορα στο πως "κοπαναει" το αμαξι σε καμια λακουβα λογω αυξημενης ακαμψιας? ειναι καλυτερα??
ευχαριστω! περιμενω νεα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-11-08, 21:46
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρωστάω από τότε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον tsilis και στον babis compact που με είχαν παροτρύνει τότε να βάλω την ΟΜΡ και μου έγραψαν όλες τις σχετικές πληροφορίες. Είναι ακριβώς όπως τα γράφουν στα post τους.

Αντώνη, σε ευχαριστώ πολύ για την ευγένειά σου, και χαίρομαι που βοήθησα
Ωστόσο,δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς ....
Kατά την άποψή μου, η πεμπτουσία των αυτοκινητιστικών Φόρουμ είναι η ανταλλαγή πληροφοριών και εμπειριών, κατά το δυνατόν αξιόπιστων, και εγώ δεν έκανα κάτι παραπάνω...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.