Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-05-08, 20:18
GEORGE7GR Ο χρήστης GEORGE7GR δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 4
GEORGE7GR is on a distinguished road
Unhappy z3 roll bars

κατ αρχήν γεια σε όλους!!!!!
θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις που μπορώ να βρω τα roll bar?? είδα το ότι το ντουλαπάκι πίσω αλλάζει άρα χρειάζομαι όλο το set!!!!
ρώτησα να τα πάρω γνήσια καινούρια αλλα πάει πολύ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 04-05-08 στις 12:01 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-05-08, 10:17
Inferno Ο χρήστης Inferno δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2007
Μηνύματα: 240
Inferno will become famous soon enough
Φίλε μου, καλώς ήρθες στην παρέα μας! Ψάχνω κι εγώ ένα χρόνο για τα συγκεκριμένα, και δεν βρίσκω τίποτα πουθενά! Αν βρεις κάτι, στείλε pm! Για γνήσια καινούργια πόσο σου είπαν?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-05-08, 10:23
Το avatar του χρήστη stamos ci
stamos ci Ο χρήστης stamos ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 203
stamos ci is an unknown quantity at this point
φιλε ειχα βαλει και εγω οχι γνησια γυρο 180 ε απο ΘΑΣΣΑΛΟΝΙΚΙ moy ta esteilan και τα εβαλα μονος μου σε 10 λεπτα παρε τηλ πμ ςου στελνο
__________________
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ Μ3!!!!!!ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΛΟΥΚ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-05-08, 15:33
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGE7GR Εμφάνιση μηνυμάτων
κατ αρχήν γεια σε όλους!!!!!
θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις που μπορώ να βρω τα roll bar?? είδα το ότι το ντουλαπάκι πίσω αλλάζει άρα χρειάζομαι όλο το set!!!!
ρώτησα να τα πάρω γνήσια καινούρια αλλα πάει πολύ!!!!
Οπως τα λές, δεν χρειάζεσαι μόνο τα roll-over bars.
Παράλληλα χρειάζεσαι και το νέο ντουλάπι και τα διαφορετικά καπάκια αλλά και τις βάσεις για να στηριχθούν τα roll-over bars.

Για καινούργια, κοστίζουν αρκετά.
Σε μεταχειρισμένα εγώ τα βρήκα στην BMW-Παπαδόπουλος στη Θεσ/νίκη.
Αν θυμάμαι καλά, πέρυσι, όλα τα ανωτέρω μου κόστισαν γύρω στα 500 ευρώ (και πάλι δεν είναι λίγα τα χρήματα).

Να ξέρεις πάντως οτι δεν είναι μόνο αισθητική η βελτίωση με την προσθήλκη των roll-over bars. "Δένει" τ'αμάξι και αυξάνεται και η ασφάλειά σου σε περίπτωση ανατροπής ("κούφια" η ώρα...)

Αν δείς στο garage μου, θα δείς οτι έχω βάλει τα γνήσια και τα έχω ντύσει και με δέρμα ίδιο με το υπόλοιπο σαλόνι. Δεν έχω αλλάξει το ντουλάπι γιατί έχω κάνει μια μικρή "πατέντα" για να συνδιάσω και το custom subwoofer frame. Δες και τις σχετικές εικόνες στην 3η σελίδα στο alternative garage της υπογραφής μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VanVIC : 04-05-08 στις 15:38 Αιτία: επεξήγηση
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-05-08, 19:26
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως τα λές, δεν χρειάζεσαι μόνο τα roll-over bars.
Παράλληλα χρειάζεσαι και το νέο ντουλάπι και τα διαφορετικά καπάκια αλλά και τις βάσεις για να στηριχθούν τα roll-over bars.

Για καινούργια, κοστίζουν αρκετά.
Σε μεταχειρισμένα εγώ τα βρήκα στην BMW-Παπαδόπουλος στη Θεσ/νίκη.
Αν θυμάμαι καλά, πέρυσι, όλα τα ανωτέρω μου κόστισαν γύρω στα 500 ευρώ (και πάλι δεν είναι λίγα τα χρήματα).

Να ξέρεις πάντως οτι δεν είναι μόνο αισθητική η βελτίωση με την προσθήλκη των roll-over bars. "Δένει" τ'αμάξι και αυξάνεται και η ασφάλειά σου σε περίπτωση ανατροπής ("κούφια" η ώρα...)

Αν δείς στο garage μου, θα δείς οτι έχω βάλει τα γνήσια και τα έχω ντύσει και με δέρμα ίδιο με το υπόλοιπο σαλόνι. Δεν έχω αλλάξει το ντουλάπι γιατί έχω κάνει μια μικρή "πατέντα" για να συνδιάσω και το custom subwoofer frame. Δες και τις σχετικές εικόνες στην 3η σελίδα στο alternative garage της υπογραφής μου
Παρα πολυ σωστα και εγω απο τον Παππαδοπουλο τα πηρα ολα !!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-05-08, 19:58
GEORGE7GR Ο χρήστης GEORGE7GR δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 4
GEORGE7GR is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inferno_lb Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου, καλώς ήρθες στην παρέα μας! Ψάχνω κι εγώ ένα χρόνο για τα συγκεκριμένα, και δεν βρίσκω τίποτα πουθενά! Αν βρεις κάτι, στείλε pm! Για γνήσια καινούργια πόσο σου είπαν?
epsaksa gia metaxirismena sti germania alla den vrika tpt isws na min epsaksa sto swsto simio. Piga k rwtisa stin antiproswpia tis bmw sto velgio kai mou eipan 1200 euro xwris tin topothetisi alla i timi einai idia k stin ellada! vrika vevea kati rollbar alla thelw na paw na ta dw apo konta!!
http://www.personal-dynamics.gr/inde...el5=0&Level6=0

alla den exoun kamia sxesi me ta gnisia!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-05-08, 20:06
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGE7GR Εμφάνιση μηνυμάτων
epsaksa gia metaxirismena sti germania alla den vrika tpt isws na min epsaksa sto swsto simio. Piga k rwtisa stin antiproswpia tis bmw sto velgio kai mou eipan 1200 euro xwris tin topothetisi alla i timi einai idia k stin ellada! vrika vevea kati rollbar alla thelw na paw na ta dw apo konta!!
http://www.personal-dynamics.gr/inde...el5=0&Level6=0

alla den exoun kamia sxesi me ta gnisia!!
Tη λυση στην ειπαμε κοιτα και εκει και θα δεις !!
Τσαμπα ταλαιπωρεια.
Στειλε πμ αν θες τηλεφωνο απο τον Παππαδοπουλο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-05-08, 20:26
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Μιλαμμε για γνησια .
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-05-08, 01:19
billkoubou Ο χρήστης billkoubou δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-04-2008
Μηνύματα: 9
billkoubou is on a distinguished road
γεια σε ολους και απο μενα

παιδια εκτος απο τα rollbar τις βασεις και τα πλαστικα χρειαζονται και οι αισθητηρες που κανουν τα rollbar να πεταγονται σε περιπτωση ανατροπης (τουλαχιστον για το cabrio για το hardtop του VanVic -που παρεπιτωντως ειναι κουκλι- δεν ξερω) και κοστιζουν απο οσο ρωτησα 500 euro αλλιως η αναβαθμηση ειναι μονο αισθητικη οποτε κομπλε και γνησια κοστιζουν πανω απο 1000 με τοποθετηση

εδω ειναι τα κομματια που χρειαζονται με τιμες χωρις τα πλαστικα (εχουν περιπου 100 ευρω) και τους αισθητηρες
http://bmwfans.info/original/Z3/roa/...4/ill-54_0200/

και εγω οταν το πηρα ελεγα να τα βαλω εξτρα αφου απο ebay τα βρισκεις με 100 ευρω αλλα τη πατησα (ασχετος γαρ) και τωρα ψαχνω για φθηνες λυσεις

stamos μηπως μπορεις να βοηθησεις και μένα?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-05-08, 12:40
Το avatar του χρήστη Perseas Z3
Perseas Z3 Ο χρήστης Perseas Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2006
Μηνύματα: 14
Perseas Z3 is on a distinguished road
Καλά εγώ διάβασα το thread μπας και μάθω 2 πράγματα κι αξιωθώ κάποτε να βάλω κι εγώ και τελικά μπερδεύτηκα χειρότερα!
1. Τι εννοείτε μεταχειρισμένα; Από κατάστημα; ή από ιδιώτη;
2. Αυτά δεν είναι σταθερά; οι αισθητήρες για να πετάγονται τί είναι;
3. (αυτό προς τον VanVic) Δηλαδή γίνεται να διατηρήσεις το υπάρχον ντουλπάκι με κάποια μετατροπή; Γιατί θέλω να βάλω κάποια προσθήκη γούφερ κάποια στιγμή, αν είναι να "χαλάσω" αυτό, μην αγοράσω άλλο και πάει άδικα.
4. Τα μη αυθεντικά (π.χ. από eBay) τί κακό έχουν; Είναι μόνο μόστρα και στην τούμπα... τα κλαις;

Πάντως VanVIC αυτό που λες για το "δέσιμο" νομίζω ότι αφορά αυτά που είναι ενιαία κι όχι 2 ξεχωριστά. Ή μήπως κάνω λάθος;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
roll bar z3 bmw rollbar

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.