Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιά 11-12-09, 00:52
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ λέω πως
ο τύπος το αμάξι το παντρεύτηκε.
Ποιος θα δώσει τόσα λεφτά για το συγκεκριμένο
όταν με πολύ λιγότερα παίρνεις the reall thing ///M3.
Το αυτοκίνητο αυτό ένας στους 100 θα σκεφτεί να το
αγοράσει και πάλι θα γελάσει με το πόσο.
Μπορεί να είναι η καλύτερη μετατροπή μπορεί να είναι
φορτωμένο και εγώ δε ξέρω με τι... Δε παύει να είναι
μετατροπή. Τέλος από αυτό και μόνο δημιουργείτε λόγος να
πουληθεί φθηνότερα από κανονικό ///Μ3, είτε σας αρέσει
είτε όχι.
Επισεις όπως πόλοι ανέφεραν πιο πάνω και εγώ βρίσκω
τον ιδιοκτήτη του κακόγουστο και υπερβολικό..

Aυτή είναι η άποψή σου, αλλά μην είσαι απόλυτος. Εγώ θα έδινα πολύ πιο εύκολα χρήματα να αγοράσω τη συγκεκριμένη μετατροπή M3 cabrio (αν μου άρεσε και εμφανισιακά) από μια original M3 στην ίδια ακριβώς τιμή (όχι 50.000 ευρώ βέβαια αλλά το πολύ 43-45 χιλιάρικα και για τα δύο). Και ο λόγος είναι απλός. Παρότι είναι μετατροπή, έχει πάρα πολλά μηχανικά στοιχεία από CSL, κάτι που μια απλή Μ3 δεν τα έχει. Αν λοιπόν η μετατροπή είναι μελετημένη και επαγγελματική, τότε δεν βρίσκω λόγο γιατί με τα ίδια λεφτά να πάρω ένα γνήσιο μεν αυτοκίνητο, πολύ κατώτερο δε τεχνικά από ένα άλλο όπου παρότι δε βγήκε Μ3 από το εργοστάσιο, είναι σχεδόν ολόιδιο και σε μερικούς τομείς καλύτερο (ελέω csl). Ο κανόνας ότι το εργοστασιακό είναι και καλύτερο φυσικά και ισχύει, αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο (με βάση πάντα τα όσα λέει ο Νick, αφού εγώ το αυτοκίνητο αυτό δεν το ξέρω) που έχει πολύ περισσότερα από το εργοστασιακό και πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε μεν να έχει υψηλότερη τιμή από αυτό, αλλά παραπλήσια. Μην είμαστε απόλυτοι λοιπόν και δε χρειάζεται επειδή εμείς προτιμούμε (ή έχουμε) κάτι γνήσιο να απαξιώνουμε οτιδήποτε διαφορετικό κυκλοφορεί που ορισμένες φορές μπορεί να είναι και καλύτερο.

Monsta αυτά ακριβώς ήθελα να πω κι εγώ όταν έκανα λόγο για εμμονές με το στοκάρισμα, αλλά δεν ήθελα να συνεχίσω για να μη βγω offtopic. Πάντως αν ο στόκος έχει δουλευτεί σωστά, και με μικροσκόπιο να πας από πάνω δε φαίνεται τίποτα. Όποιος θέλει να αλλάξει φτερά, πόρτες κλπ. καλά κάνει, αλλά δε χρειάζεται να φοβάται και τόσο τον στόκο. Κατα κανόνα, αν γίνει σωστή δουλειά και το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο (βλέπε διχρωμίες που σωστά αναφέρθηκαν) και τα χρήματα πολύ λιγότερα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #172  
Παλιά 11-12-09, 01:14
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΗΤΣΟ εγω το εγραψα οχι "καποιος" να γραφεις το ονομα μου .
και φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα ,δεν εχεις δωσει τετοια δικαιωματα σε μενα,ενω αλλοι εχουν εκδηλωθει.
ομορφα και σταρατα φιλε μου,εκτος αν θελετε να γραφουμε με αλλους λογαριασμους σαν κατι "καλοπαιδα".
συγνωμη αν σε προσεβαλα.

στο στελνω και με πμ μην τυχον και σβηστει απο εδω .
Απαντησα και στο πμ,το λεω και εδω οτι αν ειχα δει οτι το ειχε γραψει ο Γιωργος θα καταλαβαινα οτι δεν αναφεροσουν σε μενα και δεν θα απαντουσα ετσ.Οποτε κανενα προβλημα
Απάντηση με παράθεση
  #173  
Παλιά 11-12-09, 01:21
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα μωρέ με τη μαϊμού και ζητάει 45000 στη Γερμανία.... 18000 έπρεπε να το δίνει ........
Καλά το δίνει, ποιος θα το παρει δεν ξέρω...
Παίδες, το ότι είναι 'γερμανός' δεν σημαίνει τίποτα.
Έχω δει εγώ ζώα και στην Γερμανία και στην Ελβετία...που δεν ξέρουν που πάνε τα πέντε.
Άσε που ο 'γερμανός' δεν θα κάνει συνήθως το αμάξι έτσι, κανένας Τούρκος, Αλβανός, Σέρβος κτλ.
Το επίπεδο γνώσεων στην Ελλάδα είναι πολύ καλό
Απάντηση με παράθεση
  #174  
Παλιά 11-12-09, 06:17
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Αν το θέμα είναι η χρησιμοποίηση του ονόματος Csl, ok μάλλον σκεφτόταν το Cabrio Sports Lightweight (για κάμπριο το ελαφρύ πάντα).

Αν πάλι με αυτό γίνεται η περιγραφή των μηχανικών μερών (που είναι από το Csl) πάλι είναι ok.

Δεν νομίζω ότι προσπαθεί κανείς να πείσει τον υποψήφιο αγοραστή ότι το αυτοκίνητο είναι κάποια εργοστασιακή εκδοχή.

Εδώ γίνονται swaps με μηχανικά μέρη άλλων σειρών (V8 & V10 engine swaps ας πούμε) ή ακόμα ακόμα και με άλλων εταιρειών, γιατί φαίνεται τόσο παράξενο το ότι ο ιδιοκτήτης έβαλε το δυνατότερο μοτέρ που μπήκε σε σασί Ε46;

Το θέμα της τιμής πώλησης είναι ένα θέμα που θα ρυθμίσει η αγορά και η πρόθεση/ανάγκη του πωλητή να πουλήσει.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #175  
Παλιά 11-12-09, 08:19
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Σωστός, απλά πράγματα!... Ποιος δεν ξέρει ότι ΔΕΝ υπάρχει CSL cabrio? Πόσο μάλλον κάποιος που ενδιαφέρεται να δώσει τα λεφτουδάκια του για να αγοράσει ένα τέτοιου επιπέδου, μοναδικό, επιμένω αυτοκίνητο, ή έστω ένα απλό Μ3 cabrio?
Απάντηση με παράθεση
  #176  
Παλιά 11-12-09, 09:45
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Άσε που ο 'γερμανός' δεν θα κάνει συνήθως το αμάξι έτσι, κανένας Τούρκος, Αλβανός, Σέρβος κτλ.
Το επίπεδο γνώσεων στην Ελλάδα είναι πολύ καλό
Επειδή το επίπεδο γνώσεων στην Ελλάδα είναι όντως πολύ καλό, σου λέω ότι κανένας Τούρκος, Αλβανός, Σέρβος, ....Έλληνας στη Γερμανία κτλ. δεν θα αγόραζε ένα αυτοκίνητο καινούριο (το αυτοκίνητο στην αγγελία είναι 1ο χέρι) και θα το φόρτωνε με πακέτα Schnitzer και Brembos ...και άλλα πανάκριβα έξτρα πράγματα, εμφανισιακά και μηχανικά... για να πάρει πολύ λιγότερα από τα μισά που του έχει στοιχίσει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 11-12-09 στις 09:48
Απάντηση με παράθεση
  #177  
Παλιά 11-12-09, 11:15
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Άρα οι ζημιές ΔΕΝ επισκευάζονται στο εργοστάσιο όπως λάθος μας πληροφορεί ο φίλος μας στο παραπάνω ποστ, αλλά στα PDI στο Ελλάντα. Οι εργασίες τους τις περισσότερες φορές είναι για κλάματα λόγω ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ όγκου εργασίας....οπότε για να είσαστε σίγουροι την ημέρα της παραλαβής, καλύτερα να έχετε και έναν άνθρωπο που γνωρίζει το αντικείμενο, ώστε να ελένξει διεξοδικά το αυτοκίνητο. Επίσης να ξέρετε ότι εάν βρείτε το παραμικρό βαμμένο κομμάτι δικαιούστε σημαντική έκπτωση ή σε περίπτωση που δείτε κάτι πολύ ύποπτο (όπως βαμμένος ουρανός) υποχρεούνται να σας φέρουν ΑΛΛΟ όχημ
ο συγκεκριμενος κυριος που αναφερομαι εχει χαρτια για το που δουλευε και πιστιποιησεις!!!εχει ερθει στην ελλαδα τα τελυταια χρονια και οταν αυτος ειχε τα εργαλεια για επαναφορα βαθουλωματων κλπο εδω στην ελλαδα δεν υπηρχαν καν τα μαγιαζια των δηθεν μικροεπισκευων κλπ κλπ !!!!!!τα υπολοιπα ειναι λογια δικα του (τα οποια δεν εχω και κανενα λογο να μη πιστεψω) οπως και να αμφισβητισω τη δουλεια του μιας και ειδα δουλεια του σε αλλο αυτοκινητο και πανω στο δικο μου που δεν το πιστευα!!!!!αν γινοταν εδω στην ελλαδα και να πω συγκεκριμενα για την ζημια που ειχα εγω δεν υπηρχε περιπτωση να μην βαφει και να μην στοκαριστει η ζημια!!ειτε στην αντιπροσωπεια ειτε και γω δεν ξερω που αλλου!!!τελος παντων το αποτελεσμα ειναι οτι ακομα και αυτοκινητο κουτα που λεμε εχει τις μικροεπιδιωρθωσεις του!!!!!!!!!
Τωρα ως προς τον στοκο κλπ κλπ θελω να ρωτησω καποια πραγματακια!!!!ΑΝ ενα Μ3 απλο κανει αλαγη ουρανου σε carbon csl γνησιο ειναι καγκουρια/κοψεραψε/καταστροφη κλπ η βελτιωση?μαλλον βελτιωση ε?τοτε θα ελεγα καποιος πωωωω τι ειναι ρε αυτο το Μ3 σακατεμενο δεν το αγοραζω παει αυτο χαλασε!!!!ακομα για την αλλαγη χτυπημενων μερων μικροζημων που πανε προς αντικατασταση για να μην υπαρχει αυτο το στοκαρισμα....αν ειναι πισω φτερο τι κανουμε?το αντικαθιστουμε η το στοκαρουμε?????και στις 2 περιπτωσεις θα στοκαρεις θες δνε θες σωστα?τι αλλαζει?ακοαμ και απο το εργοστασιο το αυτοκινητο εχει στοκο σε ορισμενα σημεια ρε παιδια!!!βλεπε πισω κολωνες κλπ!!!!!!ενταξει νομιζω οτι ωρες ωρες ειμαστε υπερβολικοι με κατι τετοια θεματα!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 11-12-09 στις 11:24
Απάντηση με παράθεση
  #178  
Παλιά 11-12-09, 11:28
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Ισως εαν χρησιμοποιουσε τη φραση CSL replica, να μπορουσε να σωσει λιγη απο την αξιοπιστια του. Δεν προκειται να πουληθει το αμαξι αυτο σε ανθρωπο που σεβεται τον εαυτο του σε αυτη τη προκλητικη τιμη. Μονο σε κανενα Ινδιανο, που θα δει τη φατσα του στον καθρεφτη...
Απάντηση με παράθεση
  #179  
Παλιά 11-12-09, 11:40
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Αν αυτο το Ε 46 το ειχε καποιος απο δω μεσα το γκαραζ του θα ηταν γεματο με σχολια
του τυπου :"Φοβερο !!!!!!!!!!!!" ,"Τερας !!!!!!!!!."Τουμπανο !!!!!!!","Μπραβο σου φιλε μου να το χερεσαι"
"Φερτο να το δουμε σε μια συναντηση"και αλλα τετοια γνωστα.

Τωρα που δεν το εχει κανενας απο μας ομως ειναι καγκουρια ειναι κακογουστο εναι πετσοκομμενο
ειναι μπασταρδεμενο και ειναι ντροπη να χρησημοποιει τα αρχικα CSL ε ?
Ο ανθρωπος γουσταρε να το κανει ετσι το αμαξι του, του εβαλε οτι του εβαλε
τα πληρωσε οσο τα πληρωσε τελος παντων τα επιπλεων εξαρτηματα και τωρα το πουλαει.
Τον υποψηφιο αγοραστη δεν πιστευω να τον σημαδεψει κανεις με κανενα οπλο για να το αγορασει.
Αν το θελει κι εκεινος θα το παρει.

ΦΥΣIΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CSL , ειναι μια αρκετα καλη μετατροπη και μια αρκετα καλη προσπαθεια ομως
και αυτο για μενα αξιζει τουλαχιστον αναγνωριση.

Τοσα και τοσα wana be Μ3 με φρερα τρυπημενα για να μπαινουν οι γριλιες της ///Μ, μπουκες και αλλες μ@λ@κιες βλεπουμε καθημερινα αυτο μας χαλασε δηλαδη που φοραει και ενα μοτερ ///Μ σε τελικη αναλυση ????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ///M_Spartan : 11-12-09 στις 11:43
Απάντηση με παράθεση
  #180  
Παλιά 11-12-09, 11:41
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zed Εμφάνιση μηνυμάτων
Ισως εαν χρησιμοποιουσε τη φραση CSL replica, να μπορουσε να σωσει λιγη απο την αξιοπιστια του. Δεν προκειται να πουληθει το αμαξι αυτο σε ανθρωπο που σεβεται τον εαυτο του σε αυτη τη προκλητικη τιμη. Μονο σε κανενα Ινδιανο, που θα δει τη φατσα του στον καθρεφτη...
Ρεπλικα σημαίνει ιμιτασιόν (απομίμηση) Το εργαλείο είναι cabrio, δεν είναι coupe ...και έχει όλα τα ζωτικά γνήσια μέρη του CSL επάνω του.

Ζωτικά: που δίνουν "ζωή", κίνηση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 11-12-09 στις 11:51
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.