Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-01-10, 14:04
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Δεν είναι λύση να περνάμε παράνομα τα διόδια με κίνδυνο, δικό μας και των άλλων οδηγών. Κανείς δε θα σωθεί αν στο ταξίδι του γλιτώσει 5-10 euro απο διόδια και με κίνδυνο να βρεθεί στα δικαστήρια.
Το θέμα είναι οι αρμόδιοι να ευαισθητοποιηθούν και να κοιτάξουν με τα χρήματα που εισπράτουν να φτιάξουν άμεσα τους δρόμους.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-01-10, 14:08
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
o ιδιώτης όμως είναι παράνομος

Τέσπα, το μόνο καλό είναι ότι τις περισσότερες φορές είναι φθηνά. Το Μάρτιο απο Ιταλία Ανκόνα στα σύνορα με Γαλλία (κάπου 500 χιλιόμετρα) πλήρωσα 41,20 Ευρώ. Τρομερός δρόμος αλλά και τσουχτερός
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 07-01-10, 16:12
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ermis1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανείς δε θα σωθεί αν στο ταξίδι του γλιτώσει 5-10 euro απο διόδια
Πιστευεις οτι το έκανα για να σωθώ?
Και αν είναι έτσι ποσα 5-10€ και ίσως και παραπάνω φεύγουν απο την τσεπη μας ετσι γιατι κάποιοι έχουν μάθει αυτό τον τρόπο?
Γιατί δεν βάζουν διόδια και έξω απο το σπίτι μας?
Τόσα χρόνια πληρώνω χωρίς να εχω πει κουβέντα αλλα έχω φτάσει στο αλλο άκρο γιατί μας έχουν Γ...... κανονικά.
Όλα τα κόβουν και όλα ανεβαίνουν! που θα πάει αυτό?
Πληρώνουμε γιατι ρυπαινουμε,πληρώνουμε για να περπατάμε κατι που αυτοί το λένε δρόμο,πληρώνουμε για να παρκάρουμε παντού,πληρώνουμε γιατι τους τελειωσαν τα χρήματα!
Εμένα ποιος θα με πληρώσει για τις ζημιές του αυτοκινήτου μου?
Μάλλον και αυτά εγω θα τα πληρώσω...
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-01-10, 07:50
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
o ιδιώτης όμως είναι παράνομος

Τέσπα, το μόνο καλό είναι ότι τις περισσότερες φορές είναι φθηνά. Το Μάρτιο απο Ιταλία Ανκόνα στα σύνορα με Γαλλία (κάπου 500 χιλιόμετρα) πλήρωσα 41,20 Ευρώ. Τρομερός δρόμος αλλά και τσουχτερός
το ζητημα δεν ειναι αν ηταν τσουχτερη η τιμη των διοδιων.οδηγησες σε εναν πολυ ασφαλη δρομο,που εδω δεν υσχυει ακομα και σε καινουριες ε.ο. βλεπε εγνατια σε καποια σημεια(οι οδηγοι που οδηγουν συχνα εγνατια ας το επιβεβαιωσουν).επιπροσθετως,οταν ο γερμανος παιρνει βασικο μισθα απο τη δουλεια του 1200 ευρω....και μην ακουω χαζομαρες για ακριβεια στα αλλα ειδη.....πιο ακριβα απο την ελλαδα πουθενα ....αντε βαλε νεα υορκη.
το ζητημα ειναι πολυ πιο σοβαρο.ανοιγουν παρανομα διοδια με την προστασια του κρατους.αυτο τα καθιστα αυτοματα νομιμα.
παρομοιωση..να μπω εγω στο σπιτι καποιου απο εσας για να παρω χρηματα και ο αστυνομος να ερθει και να μου πει..γιωργαρα?τι εγινε ρε ψυχη?που χαθηκες?ολα καλα?παμε για μπυριτσα να τα πουμε?
και εσυ λες....συγνωμη......ηρθε να μου παρει χρηματα..
και ο αστυνομος..ελα ενταξει.ας ριξουμε νερο στο κρασι μας και ολα καλα......
αυτο συμβαινει κυριοι..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-01-10, 08:06
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
η Εγνατία έχω ξαναπεί ότι έχει πολλές παγίδες. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί δρόμο με ατυχήματα ΚΑΘΕ φορά που θα περάσω και θα βρέχει. Ειδικά απο Ιωάννινα Ηγουμενίτσα κρατάει πολλά νερά σε μερικά σημεία ο δρόμος και δεν μπορείς να τρέξεις εκτός και θες να δεις τι σημαίνει τετ α κε
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-03-10, 21:50
Το avatar του χρήστη Leonidas_Thess
Leonidas_Thess Ο χρήστης Leonidas_Thess δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2008
Μηνύματα: 558
Leonidas_Thess will become famous soon enough
Η συνέχεια επι της οθόνης http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=111990&cid=12
__________________

Οι βλάκες και οι ηλίθιοι είναι ανίκητοι
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 10-03-10, 01:02
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
η Εγνατία έχω ξαναπεί ότι έχει πολλές παγίδες. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί δρόμο με ατυχήματα ΚΑΘΕ φορά που θα περάσω και θα βρέχει. Ειδικά απο Ιωάννινα Ηγουμενίτσα κρατάει πολλά νερά σε μερικά σημεία ο δρόμος και δεν μπορείς να τρέξεις εκτός και θες να δεις τι σημαίνει τετ α κε
Ελα να δείς και τον περιφερειακό της Θεσσαλονικης.. Βρέξει, δε βρέξει, κάθε μέρα και ενα τροχαίο σε κάθε ρεύμα (το αρχικό ατύχημα και μετά το απένατι απο τους περίργους που κοιτάνε).
Αν βρέχει ειναι και θανατηφόρο...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 11-03-10, 13:25
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα να δείς και τον περιφερειακό της Θεσσαλονικης.. Βρέξει, δε βρέξει, κάθε μέρα και ενα τροχαίο σε κάθε ρεύμα (το αρχικό ατύχημα και μετά το απένατι απο τους περίργους που κοιτάνε).
Αν βρέχει ειναι και θανατηφόρο...
Το επιβεβαιώνω και εφιστώ την προσοχή στους διερχόμενους οδηγούς.-
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.