Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 24-11-05, 15:01
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NICK_M3
παιδιά ευχαριστώ πολυ για όλη την ενασχόληση σας με το μωράκι μου.απο ότι ψάχτηκα και γω λίγο παραπάνω σε αγγλία και σε us πολύ δύσκολα θα δουλέψει κάτι απο όλα αυτα που θέλω να κάνω...δυστυχώς στην ελλάδα είμαστε πολύ πίσω σε μηχανικούς και πολυ προηγμένοι σε κλέφτες. όπως είπαν και ορισμένα παιδία η εισαγωγή του csl μπαίνει αλλά με άλλον εγκέφαλο άγραφο και εντελλώς άλλα ηλεκτρικά αλλά και άλλη ανάφλεξη...
επίσης θα συμφωνήσω με τον greekM3 για τους εκκεντροφόρους των περισσότερων βελτιωτών...ένα μοτέρ Μ3 τελικά για να πάει ατμοσφαιρικά στα +/-400hp θέλει πολύ δουλεία και πολύ καλό μηχανικό για να κάνει το δέσιμο στα συστατικά...άρα ποιό είναι το αποτέλεσμα???
δυστυχώς εγκαταλειπω το σχεδιο ατμοσφαιρική βελτίωση κ προχωράω σε λύση compressor by active autowerke ή ESS ή λυση turbo kit by da-motorsport.
αυτά και παιδιά σόρρυ που σας κούρασα με τις δικές κ@υλες για το μπεμπε...


Υ.Γ. πολύ ξενέρωμα έχω φάει με τις δυσκολίες που έχει αυτό το μοτέρ για να φτιαχτεί..πραγματικά θα το ήθελα ατμόσφαιρα αλλά...
φιλε nick δεν πιστευω να κουρασες κανεναν μας ,ισα-ισα χαρα μας...εαν επιζητας τοσο πολυ ατμοσφαιρικη βελτιωση ο καλυτερος ειναι η kk-automobile και παρεχει ετοιμο κιτ στα 3.4 και 3.8 λιτρα...με τρομακτικο κοστος(ακολουθει ο delage,ποιο εξυπηρετικος. κια ποιο λογικο κοστος,με κιτ και εδω στα 3.4)...οσο για κομπρεσορα,επειδη την εχω "ψιλοψαξει" λιγακι μιας που σκεπτομουνα να στραφω προς τα εκει(και ακομη δεν τα εγκατελειψα εαν δεν βρω την πορσε που ψαχνω)το κιτ της active (εχω επικοινωνησει μαζι τους)ειναι θεωρω οτι καλυτερο(ενα bolt-on χωρις πολλα πολλα,απλως στελνεις τον εγκεφαλο για re-mapping,σου στελνουνε ολο το κιτ με οδηγιες και σε cd-ρομ παρακαλω)και της Εss ακολουθει....δεν θα πηγαινα στην λυση της da για πολλους και διαφορους λογους...οποια βοηθεια χαραμας
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-11-05, 20:10
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
"Όλα γίνονται και όλα δε γίνονται", όπως έχει πει και κάποιος μεγάλος φιλόσοφος. Φυσικά και γίνεται να μπει η εισαγωγή από CSL, αλλά χρειάζεται άλλο εγκέφαλο και τα ηλεκτρικά του. Δεν γίνεται να προσαρμόσεις τον MAF στην εισαγωγή του CSL γιατί δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να μετρήσει σωστά για αρκετούς λόγους. Η μετατροπή αυτή γίνεται ουσιαστικά απογορευτική λόγω του μεγάλου κόστους που εκτοξεύεται από την ανάγκη αλλαγής εγκεφάλου και των αισθητήρων του σε σχέση με τη μικρή αύξηση ιπποδύναμης. Η μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις του CSL γίνεται από το 180 κιλά που του λείπουν και όχι από τα 17 επιπλεόν άλογα.
Εγώ έχω βάλει εισαγωγή, εκκεντροφόρους και πρόγραμμα από τον Γάλλο με αποτελέσματα που ήταν κατώτερα των προσδοκιών μου, αλλά αντιμετώπισα και διάφορες ατυχίες. Σύντομα ελπίζω να έχω μια αντικειμενική μέτρηση! Γιατρέ θα βοηθήσεις???
Πάντα στη διάθεσή σου φίλε μου..... !
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 28-11-05, 12:14
Το avatar του χρήστη NotiS
NotiS Ο χρήστης NotiS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2005
Μηνύματα: 145
NotiS is on a distinguished road
Παιδια η ατμοσφαιρα παντως αξιζει κατ'εμε.
Μπορει να θελει ψαξιμο και γνωσεις για την βελτιωση του αλλα οταν προκειτε για μοτερ Μ τοτε αξιζει η θυσια...
__________________
Coventry University Mechanical Engineering student.
IMech Affiliate member.

''We spend the best years of our life to study in this cloudy, cold and miserable country...''

BMW E36 325i ///M Power
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-02-08, 19:58
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
τελικα φιλε που δεν σε ενδιαφερουν οι επιδοσεις τι εκανες με το αμαξι?εβαλες μονο προγραμμα??χαχαχαχαχαχα
Τι βρισκεις χαζευοντας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.