Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 09-07-11, 14:20
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Q5 αν ζοριστει όμως σκωτωνει . 200 άλογα έναντι 150 του χ3 . Σε ήπια οδήγηση έχει και αυτο 9 τα 100 . Ας μην πούμε για ροπή που είναι το πιο βασικό και ας μην πούμε αν μπει και ένα προγραμα 1 στάδιο έχουμε 250 άλογα 34 κιλά ροπή . Το χ3 ήταν κορυφή πριν έρθει το Q 5 .
Το καινούριο χ 3 μπορει να ξεναειναι κορυφή μχρι να βγει το επόμενο Q5 και παει εναλαξ η δουλεια χαχαχα. Πάντως ανάλογος και τα θέλω του καθενός το χ3 είναι πολυ ωραίο και καλο αμάξι τι να λέμε τώρα . Και με την κρίση βρίσκεις χοντρές ευκαιρίες .Γερμανικά αμάξια ίσον κορυφή και ας μας απογοήτευσαν οι Γερμανοί στα εθνικά θεματαμας .
Το μόνο ανώτερο που έχει το q5 έναντι της Χ3 είναι ο κινητήρας κι αυτό από άποψη επιδόσεων γιατί από αξιοπιστία, κατανάλωση, συντήρηση κλπ ο δίλιτρος της Χ3 είναι ανώτερος, όπως και γενικά ένας αξιόπιστος ατμοσφαιρικός από οποιονδήποτε τούρμπο.
Αν κάποιος θέλει επιδόσεις τότε ναι, καλύτερα να πάει σε q5.
Αλλά ούτε το δίλιτρο Χ3 σέρνεται, αξιοπρεπέστατα κινείται.

Όσον αφορά τη νέα Χ3, πολύ δύσκολα θα έρθει δεύτερη από το επόμενο q5 μιας και θα έχει και αυτή τούρμπο εκδόσεις, οπότε το πλεονέκτημα του audi θα παέι περίπατο.
Μόνο μειονέκτημά της είναι όμως η ακριβή τιμή οπότε γι'αυτό και μόνο θα έχει χαμηλές πωλήσεις στη χώρα μας έναντι του πιο οικονομικού λογικά q5 (τωρινού αλλά και επόμενου όταν βγει).
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 09-07-11, 14:35
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Stef ποσο εχουν διαφορα στην τιμη μεταχειρο Χ3 Και Q5?Δεν το εχω κοιταξει γι αυτο και ρωταω?
Δεν θα το ελεγα Driver M για την αξιοπισια γιατι τα προβληματα ειναι απειρα οπως ολοι ξερουμε με τα μικρα μοτερ της BMW.Μεχρι και τωρα το Q5 ειναι μπροστα σχδον παντου γι αυτο και πουλαει τρελα απο τοτε που βγηκε.Τωρα η επομενη γενια Χ3 με τουρμπο συγουρα θα παρει κεφαλι.Απο οτι διαβασα στο πρωτο θεμα οι βαβαροι σκεφτοντε για 2 και 3 τουρμποΤι γινετε ρε σεις τα πηραν στο κρανιο και θα βγαλουν τερατα???ωραια κινηση.Θα δουμε τρομερο ανταγωνισμο τα επομενα χρονια.Αποψημου και οι δυο εταιριες ειναι κορυφη στον κοσμο σε ολα τα σημεια.:
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 09-07-11, 14:38
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Τα μικρά μοτέρ της Χ3 (2.0) δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα αξιοπιστίας
Τώρα το πού άκουσες εσύ ότι το μοτέρ της Χ3 2.0 δεν είναι αξιόπιστο είναι άλλο θέμα
Μην βγάζουμε συμπεράσματα μόνοι μας, ειδικά εαν δεν έχουμε εμπειρία από αυτά τα αυτοκίνητα!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 09-07-11, 14:44
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Stef τρεις που ξερω που εχουν Χ3 ειχαν πολλα προβληματα με κομπιαζματα,διαφορικο,μπεκ,πολλαπλασιαστες κτλπ κτλπ.και στο φορουμ αναφερονται μερικα.Τελος παντων ειναι υποκειμενικο και τα προβληματα γιατι ειναι πως το βλεπει ο καθενας.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 09-07-11, 15:21
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Συμφωνώ κι εγώ πως ο δίλιτρος των Χ3,Ε90-1,Ε87 Ν46Β20 δεν βγάζει κανένα απολύτως πρόβλημα μιας και έχω και προσωπική εμπειρία 4 ετών και 45.000χλμ και από άλλους 2 κατόχους που ξέρω με παραπάνω χιλιόμετρα μάλιστα, δεν αντιμετώπισαν ούτε αυτοί το παραμικρό.
Οι e.d. κινητήρες είχαν προβλήματα (πολλαπλασιαστές-μπεκ κυρίως) αλλά δεν φορέθηκαν ποτέ σε Χ3.

Αν δεν ζούσαμε στην Ουγκάντα-Ελλάδα, θα θεωρούσα μια 6κύλινδρη Χ3 την ιδανική επιλογή και σε όλα ανώτερη από το q5.
Αλλά επειδή τέτοια αυτοκίνητα είναι ασύμφορα πλέον, τα γκάζια του q5 είναι καλό δέλεαρ για να το προτιμήσει κανείς από το bmw, αν και δε νομίζω πως σε ένα suv οι επιδόσεις αποτελούν προτεραιότητα.

Για να είμαστε οντοπικ ωστόσο, η Χ3 με τον δίλιτρο είναι αρκετά αξιόπσιτο αυτοκίνητο, τουλάχιστον μηχανικά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 09-07-11, 17:16
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Άρη!
Η αξιοπιστία της 2λιτρης Χ3 είναι πολύ μεγάλη
Μετά από 4μηνη συμβίωση μαζί της σε ένα αυτοκίνητο 5 ετών μπόρώ να πω και εγώ το ίδιο ακριβώς πράγμα.
Άλλος ο κινητήρας των e.d και άλλος ο Ν46Β20...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 09-07-11, 18:39
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
μερικοί κολλημένοι να ξεκολλήσουν, δεν έχουν όλα τα BMW την ίδια αξιοπιστία.
Το Χ3 είναι ΚΟΡΥΦΗ απο αξιοπιστία. Το λέω γιατί έχω...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 09-07-11, 23:53
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
μια χαρα ειναι το χ3 Ε83 σε αξιοπιστία, απο τα πιο τίμια αυτικίνητα της BMW αν ειναι στο ειδος που ψαχνει κανεις, και σε σχεση με το Q5 ναι μεν πιο παλιο και πιο αργό αλλα τεραστια διαφορα σε τιμες.. πχ. μοντελο του 2009 και των δυο (γιατι τότε ξεκινησε το Q5) βρισκεις 2 λιτρο χ3 με 25 χιλιαρικα , ενω το αντιστοιχο Q5 τουλαχιστον 10 χιλιαρικα πιο πανω (και λιγα λεω).. και επειδη ειναι δυσκολες οι εποχες για ανοιγματα αν καποιος βρει και θελει ενα καλο, οικογενειακο, premium SUV και αντεχει τα "κερατιατικα" του κρατους , το Χ3 ειναι μια αριστη επιλογη
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-07-11, 09:33
Dimitrisch Ο χρήστης Dimitrisch δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 13
Dimitrisch is on a distinguished road
Η δική μου άποψη είναι οτι είναι ενα πολυ ομορφο και καλο αυτοκινητο. εχω οδηγησει το 2.5 βεβαια και ηταν φοβερή εμπειρια. Οσο αφορά των κινητήρα που εχω και εγω στο z4 ειναι πολυ αξιόπιστος με τακτες αλλαγες λαδιων βέβαια και οικονομικός σε μενα τουλάχιστον που ειναι 1220 κιλα (δηλωμενα). οσο αφορα τα προβλήματα που λένε είναι στον καινούριο 2.0 με 170 αλογα λόγο άμεσου ψεκασμού.(πολλαπλασιαστές κυρίως). του x3 οπως και στη ζ4 που είναι έμμεσος ειναι πιο αξιοπιστος.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-07-11, 07:50
Το avatar του χρήστη kostasxan
kostasxan Ο χρήστης kostasxan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 85
kostasxan is on a distinguished road
Εγώ που έχω το Χ3 σε 2,0 diesel είμαι πολύ ευχαριστημένος και από επιδώσεις .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.