Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-09-04, 16:17
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Κάλυψη αριθμού πινακίδας

Μιλάμε τα χω πάρει άσχημα με μερικούς και αναρωτιέμαι τι κάνει η αστυνομία στις δήθεν περιπολίες της.

Κάποιοι λοιπόν την έχουν δει κάπως και συγκεκριμένα έχω δει δύο τυπάδες (μέχρι τώρα), ο ένας με VOLVO XC90 (τζιπ) και ο άλλος πάλι με τζιπ μάρκας Range Rover να έχουν σβήσει (σχεδόν ολόκληρο) το ένα από τα 4 ψηφία της ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑΣ πινακίδας τους.

Αυτοί λοιπόν οι δήθεν εξυπνάκιδες κάνουν τους μάγκες κυκλοφορώντας σε λεωφορειόδρομους, κάνοντας σφήνες και ότι άλλο τους καπνίσει, αφού ξέρουν ότι δύσκολα κάποιος θα τους εντοπίσει.

Όπως επίσης τα παίρνω στο κράνος απίστευτα, όταν βλέπω αυτοκίνητα που δεν κυκλοφορούν να κινούνται μέσα στο ΔΑΚΤΥΛΙΟ. Και βέβαια η αστυνόμευση εκεί που πρέπει να υπάρχει είναι ανύπαρκτη ή ελάχιστη!!! Είσαι τώρα στην αρχή της Πανεπιστημίου (απέναντι από τη Μ. Βρετανια) να περνάνε πρωι πρωι 5 συνεχόμενα αμάξια (ΟΛΟΙ παράνομοι) και ο μπάτσος που βαριέται που ζει, με τη τσίμπλα στο μάτι, σταματάει όποιον τον βολεύει, ενώ όλοι οι υπόλοιποι τη γλυτώνουν!!!! Αν βέβαια είσαι και λίγο παρατηρητικός και διαπιστώσεις ότι μετά τις 10:30-11:00 την έχουν κάνει για καφέ, δεν παίρνεις ποτέ κλήση. Για να μη πω για όλα τα βλαχο-μπατσάκια που μόλις βγήκαν από τη σχολή και ενώ εν ώρα υπηρεσίας, τους βλέπεις στη ΣΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΦΡΑΠΕΔΑΚΙ ΤΟΥΣ!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΣΧΗΜΑ!!!!!!

Ε ρε και να μουνα μπάτσος μιλάμε θα χα κάνει ΤΙΣ κατασχέσεις. Θα μουν ο μπάτσος του μήνα, ή μάλλον της χρονιάς για ΟΛΑ τα χρόνια που θα υπηρετούσα!
No exceptions mister!!

Άντε μετά να υπακούσει στο νόμο ο Έλληνας.

Τ' ακούτε κ. Διοικητά???
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S38B38 Monsta : 23-09-04 στις 18:11
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-09-04, 16:34
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Και εσυ στραβα ξυπνησες σημερα?????
χεχεχεχεχεχε
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-09-04, 16:36
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo_2_2003
Και εσυ στραβα ξυπνησες σημερα?????
χεχεχεχεχεχε
Όχι, ήθελα να το γράψω από καιρό και το θυμήθηκα τώρα! Αλλά είμαι και από το πρωί στη δουλειά και ακόμα έχω μέλλον...
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-09-04, 16:49
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Ε ρε και να μουνα μπάτσος μιλάμε θα χα κάνει ΤΙΣ κατασχέσεις. Θα μουν ο μπάτσος του μήνα, ή μάλλον της χρονιάς για ΟΛΑ τα χρόνια που θα υπηρετούσα! No exceptions mister!!
Τ ακούτε κ. Διοικητά???
Βέβαια θα σε καταριόταν η μισή αθήνα αλλά λέμε.... Και δεν πρέπει να ζητάμε αυστηρή αστυνόμευση για παραβάσεις που δεν κάνουμε εμείς και για τις δικές μας να μην λέμε τίποτα....!!!!
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-09-04, 18:05
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Black5
Βέβαια θα σε καταριόταν η μισή αθήνα αλλά λέμε.... Και δεν πρέπει να ζητάμε αυστηρή αστυνόμευση για παραβάσεις που δεν κάνουμε εμείς και για τις δικές μας να μην λέμε τίποτα....!!!!
Ας με καταριόταν. Είμαι της άποψης ότι αν είναι να γίνει μια δουλειά πρέπει να γίνει σωστά ή να μη γίνει καθόλου.

Και το θέμα δεν είναι να κατανομάσουμε εδώ τι παραβάσεις κάνει ο καθένας μας. Αν τηρούταν ο νόμος ΔΕΝ θα έκανε κανένας καμία παράβαση, όπως άλλωστε γίνεται στις περισσότερες ευρωπαικές χώρες.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-09-04, 18:13
Το avatar του χρήστη bmw316i
bmw316i Ο χρήστης bmw316i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 431
bmw316i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Ας με καταριόταν. Είμαι της άποψης ότι αν είναι να γίνει μια δουλειά πρέπει να γίνει σωστά ή να μη γίνει καθόλου.

Και το θέμα δεν είναι να κατανομάσουμε εδώ τι παραβάσεις κάνει ο καθένας μας. Αν τηρούταν ο νόμος ΔΕΝ θα έκανε κανένας καμία παράβαση, όπως άλλωστε γίνεται στις περισσότερες ευρωπαικές χώρες.
diladi esi den exeis kanei kammia paranomia?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-09-04, 18:28
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
σωστο αυτο που λες Κωστα αλλα παραβασεις κανουμε συνεχεια οπως οριο ταχυτητας,καμια σφηνα,κανα ανοιγμα,μονοδρομους(εγω μπαινω αρκετες φορες σε κατι κωλοστενα που μου την σπανε) και αλλα πολλα!Θα επρεπε σε εναν ιδανικο (για την γιαγια μου) κοσμο να μας γραφουν συνεχεια και γι αυτα.

P.S Εννοειται ομως οτι ποτε δεν κατεβαινω Αθηνα οταν εχει δακτυλιο και δεν κυκλοφορω!!Και εγ το θεωρω εντελως χαζο να παραβαινουμε κατι τετοιο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 23-09-04 στις 19:09
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-09-04, 21:23
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
P.S Εννοειται ομως οτι ποτε δεν κατεβαινω Αθηνα οταν εχει δακτυλιο και δεν κυκλοφορω!!Και εγ το θεωρω εντελως χαζο να παραβαινουμε κατι τετοιο!
Αυτό λέω κι εγώ!! Δεν το κάνεις αυτό γιατί το θεωρείς χαζό αλλά κάνεις άλλες παραβάσεις.... Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι αντρίστροφα αυτά. Να θεωρεί χαζό να περνάς το όριο ταχύτητας.....
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-09-04, 21:32
giogio Ο χρήστης giogio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 227
giogio is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Όχι, ήθελα να το γράψω από καιρό και το θυμήθηκα τώρα! Αλλά είμαι και από το πρωί στη δουλειά και ακόμα έχω μέλλον...
Φιλε μου εκτος απο το μπεμπε εχω και μια μηχανη.Πινακιδα εβγαλε πριν απο 5 μηνες και απο το πλυσιμο κατα λαθος ξεβαψε.Αυτο ομως γινετε γιατι αν τυχων κανα ρανταρ με βγαλει φωτο θα εχω προβλημα.Σε αμαξι ομως αυτο δεν το κανω
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-09-04, 08:48
RSM
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giogio
Φιλε μου εκτος απο το μπεμπε εχω και μια μηχανη.Πινακιδα εβγαλε πριν απο 5 μηνες και απο το πλυσιμο κατα λαθος ξεβαψε.Αυτο ομως γινετε γιατι αν τυχων κανα ρανταρ με βγαλει φωτο θα εχω προβλημα.Σε αμαξι ομως αυτο δεν το κανω
MONSTA.....
GREECE EINAI KALA NA EXIS MESON SE AYTA KE TA GRFIS TA YPOLIPA!

EDO I BATSI EXOUN STA PERIPOLIKA TOUS ZELATINES! KE STIS PINAKIDES.......
TELOSPANTON!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.