Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-03-20, 02:56
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Γνώμες για μετατροπή απο Μ43 σε Μ44is

Καλησπέρα παιδιά.. εχω Ενα Ε36 coupe M43 καδενατο και έχουμε ρήγμα στο κορμο... γενικότερα παλαιότερα ειχα κάποια θέματα με θερμοκρασίες.. αλλα εγινε ανακατασκευή και ολα καλα. Το αμάξι πήγαινε Καλύτερα και απο το πρώτο καιρό και που το πηρα (ακριβώς 10 χρόνια) στην αρχή ήμουν σε σκέψη να το δώσω
επίδει άρχισε να με κουράζει.. όμως επίδει δεν θέλω να το σκοτώσω σκέφτομαι η.. Να πετάξω ενα αλλο μοτέρ Μ43 καδενατο ιδιο και να ξεμπερδεύω η μιας και αν μπω στο τριπακι να πετάξω το is το Μ44 και να ανέβω και σε δύναμη.. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω της γνώμες σας και αν συμφέρει οικονομικά.. Πόσο μπορεί να κάνει η αξία ενος 316 Μ43 κινητήρα και τη χρειάζεται πέραν απο μοτέρ μια μετατροπή σε is (πλεξούδα σαζμαν εγκέφαλο) δε γνωρίζω τόσα πολλά γι'αυτό και δεν θελω να το παίξω πολυξερος και ζητώ της γνώμες σας! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!!!
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-03-20, 15:59
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
νομιζω πως αν θες να το εχεις δηλωμενο κανονικα δε μπορεις να κανεις μετατροπη σε is καθως η αυξηση της ιπποδυναμης ξεπερνα το 25%...
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-03-20, 22:04
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Αδήλωτο θα το είχα.. αλλα το σκέφτηκα και αποφάσισα για να βάλω τον ίδιο κινητήρα.. Φοράω το Μ43Β16 καδενα.. μου είπαν όμως και για τον Μ43 β19 αν δεν κάνω λάθος.. Νομίζω ειναι του Ε46 και 115 άλογα;; Αξίζει να βάλω τον ίδιο που έχω η κάποιον άλλο σε 316;
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-03-20, 22:14
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Για να εισαι δηλωμενος βαζεις μονο απο ε36.... η μ43β16 η μ43β18....βαλε τον β18 καλυτερα... αλλιως σαν αδηλωτος βαζεις τον μ42/μ44 για ευκολη μετατροπη...μετα ξεφευγεις.
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-03-20, 22:38
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Δεν το γνώριζα αυτό Mflyin φίλε μου για τη δήλωση.. η διαφορά στα μοτέρ Μ43Β18 και του Μ42/Μ44.. Ευχαριστώ πολύ!!
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-03-20, 17:06
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peris Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά.. εχω Ενα Ε36 coupe M43 καδενατο και έχουμε ρήγμα στο κορμο... γενικότερα παλαιότερα ειχα κάποια θέματα με θερμοκρασίες.. αλλα εγινε ανακατασκευή και ολα καλα. Το αμάξι πήγαινε Καλύτερα και απο το πρώτο καιρό και που το πηρα (ακριβώς 10 χρόνια) στην αρχή ήμουν σε σκέψη να το δώσω
επίδει άρχισε να με κουράζει.. όμως επίδει δεν θέλω να το σκοτώσω σκέφτομαι η.. Να πετάξω ενα αλλο μοτέρ Μ43 καδενατο ιδιο και να ξεμπερδεύω η μιας και αν μπω στο τριπακι να πετάξω το is το Μ44 και να ανέβω και σε δύναμη.. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω της γνώμες σας και αν συμφέρει οικονομικά.. Πόσο μπορεί να κάνει η αξία ενος 316 Μ43 κινητήρα και τη χρειάζεται πέραν απο μοτέρ μια μετατροπή σε is (πλεξούδα σαζμαν εγκέφαλο) δε γνωρίζω τόσα πολλά γι'αυτό και δεν θελω να το παίξω πολυξερος και ζητώ της γνώμες σας! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!!!
βάλε το μαμά μοτέρ και άσε τις μετατροπές αν θέλεις να συνεχίσεις να ευχαριστιέσαι το 36αρι σου, θα σαι πάντα αν όχι παράνομος άλλα παράτυπος σίγουρα, θα το γνωρίζεις κι έτσι σε κάθε στροφή θα τρέμει η ψυχή σου μην πεταχτεί κανένας @@αρας και γίνει κάποια στραβή και ο πραγματογνώμονας παίζει να ανακαλύψει ότι είχες άλλον κινητήρα για να μην σε καλύψουν
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-03-20, 17:37
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Μ43 Β18 είναι η πιο ασφαλής λύση αλλά και πάλι δεν θα έχεις δύναμη.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-03-20, 22:14
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Ευχαριστώ για τηε γνώμες παιδιά.. Τελικά έχω αποφασίσει τον ίδιο κινητήρα θα αφήσω.. εννοώ τα 1600.. όντως και αυτο που λες παρατυπος και να νε πάντα στο νου μου..Μ43 Β18 με τον Μ43 Β16 η διαφορά.
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-03-20, 22:16
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Εντωμεταξύ βρήκα μοτέρ απο Πάτρα νομίζω ολον τον κινητήρα με εισαγωγές κλπ.. Στα 650 νομίζω και 1χρονο εγγύηση.. αν και πίστευα ότι με κανα 450αρι θα ήμουν κομπλέ..
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-03-20, 00:45
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peris Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντωμεταξύ βρήκα μοτέρ απο Πάτρα νομίζω ολον τον κινητήρα με εισαγωγές κλπ.. Στα 650 νομίζω και 1χρονο εγγύηση.. αν και πίστευα ότι με κανα 450αρι θα ήμουν κομπλέ..
Αν μπορεις παρε μοτερ πανω απο τροπετο ή αμαξι, να μπορεις να το βαλεις μπροστα και να το τσεκαρεις..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.