Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 18-02-09, 14:02
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
M3 E46, δεν ειχα ποτε για να πω με ποιο ειναι καλυτερη.
ειχα ενα 645 με smg I, δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος.
το smg III ειναι αλλη φαση. ο V10 ειναι σχεδιασμενος με αυτο το κιβωτιο.
σαν χειροκινητο το αυτοκινητο δεν εχει τον ιδιο χαρακτηρα και απο οτι λενε οσοι το οδηγησαν. παρολα αυτα αν διαβασει καποιος board, εχει και φανατικους οπαδους το χειροκινητο.
τωρα για το dkg παρα το οτι ειναι απιστευτα γρηγορο δεν μου δινει την αισθηση που θελω απο τις αλλαγες.
δεν θελω να αλλαζω και να το καταλαβαινω απο το φωτακι στο καντραν. θελω να καταλαβαινω την αλλαγη και η κλωτσια στο s6 που δινει το smg δεν συγκρινεται με τιποτα.
γι αυτο αν και ημουν ετοιμος να παω για dkg (ναι σωστα ακουσατε, οι γερμανοι το εκαναν!), μαλλον δεν θα προχωρησω...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-02-09, 14:14
Spanti Ο χρήστης Spanti δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 172
Spanti is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ το κιβώτιο είπα ... ΟΧΙ οι οδηγοί ... χεχεχε ....



Τώρα όσον αφορα τα GTR ... ούτε το Ε46 φόραγε το smgΙΙ ούτε το Ε92 φοράει dkg ... απλά γιατί είναι αγωνιστικά !

Αν δείτε το περιβόητο βίντεο με τον Στούκ και το 46αρι το GTR στο ρίνγκ αυτός ο σφυριχτός ήχος είναι από το σασμάν που είναι με ίσια δόντια ...
Προφανώς και είναι αγωνιστικό σειριακό αλλά ΟΧΙ το smgII

To E92 GTR τώρα φοράει ΑΛΛΟ σασμάν από το απλό το Μ3 ... προφανώς ...
Φοράει 6άρι σειριακό και όχι 7αρι ... δεν έχω βρει άλλα στοιχεία ακόμα για το κιβωτιο του ...
sorry δικό μου λάθος...ξέχασα να βάλω το i...εννοούσα το nissan gtir
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-02-09, 14:24
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Spanti Εμφάνιση μηνυμάτων
sorry δικό μου λάθος...ξέχασα να βάλω το i...εννοούσα το nissan gtir
Aν εννοείς το Sunny gt-i-r (4wd sunny) θέλει "i" αλλά ΔΕ φόραγε σειριακό σασμάν ...

Αν εννοείς το skyline r35 gtr ... ΔΕ θέλει "i" και έχεις δίκιο φοράει σειριακό αυτόματο κιβώτιο ... οπότε εγώ δεν κατάλαβα καλά ...

Βλέπεις εδώ όταν λέμε gtr το μυαλό μας παέι στα P60 , P65 V8 ... xexe ..

Tώρα όσον αφορά το skyline r35 και το κιβωτιό του ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ GAY δες λίγο αυτό ... που μου έστειλε ο Greek ...

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-02-09, 14:50
Spanti Ο χρήστης Spanti δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 172
Spanti is on a distinguished road
άρα σωστά το είχα γράψει χιχι..
το τελευταίο εννοώ το οποίο και έχει κιβώτιο διπλού συμπλέκτη...
το οποίο βέβαια έχει πολλά προβλήματα και κυρίως στις εκκινήσεις με LC...αυτομάτως βγαίνει εκτός εγγύησης όπως το έπαθε και ο Χίτλερ...χιχι
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-02-09, 14:59
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
χαχαχα, ωραιος βαγγελη... που τα ξετρυπωνεις...

δεν ξερω για το νισσαν, δεν θα επαιρνα ποτε...
αλλα 20000 για σανζμαν ειναι τρελο...
η bmw χρεωνει το dkg 7500.
το λεω γιατι ειχα παρει προσφορα (ο βελτιωτης ηθελε αλλα 3500 για την τοποθετηση και τον προγραμματισμο)...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-02-09, 15:05
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
M-DCT 5.000 europoula!!!!

"Κιβώτιο 7 ταχυτήτων με διπλό συμπλέκτη. Άμεσες αλλαγές ταχυτήτων χωρίς διακοπή παροχής ισχύος.
Drivelogic: πέντε προγράμματα οδήγησης πλήρως αυτόματα και έξι σειριακά.
Ειδικές λειτουργίες: Launch Control, αναγνώριση κλίσης οδοστρώματος, υποβοήθηση εκκίνησης σε ανηφόρα, Shift Light (φωτεινή ένδειξη αλλαγής ταχύτητας ενσωματωμένη στο στροφόμετρο.
Μοχλοί αλλαγής ταχυτήτων στο τιμόνι (paddles) και λαβή μοχλού ταχυτήτων σε γυαλιστερό χρώμιο."
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 25-02-09, 00:06
caroto Ο χρήστης caroto δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 22-02-2009
Μηνύματα: 1
caroto is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redlover Εμφάνιση μηνυμάτων
M-DCT 5.000 europoula!!!!

"Κιβώτιο 7 ταχυτήτων με διπλό συμπλέκτη. Άμεσες αλλαγές ταχυτήτων χωρίς διακοπή παροχής ισχύος.
Drivelogic: πέντε προγράμματα οδήγησης πλήρως αυτόματα και έξι σειριακά.
Ειδικές λειτουργίες: Launch Control, αναγνώριση κλίσης οδοστρώματος, υποβοήθηση εκκίνησης σε ανηφόρα, Shift Light (φωτεινή ένδειξη αλλαγής ταχύτητας ενσωματωμένη στο στροφόμετρο.
Μοχλοί αλλαγής ταχυτήτων στο τιμόνι (paddles) και λαβή μοχλού ταχυτήτων σε γυαλιστερό χρώμιο."
Ρίξτε μια ματιά εδώ, έχουν ενδιαφέρον οι φωτογραφίες με λεπτομέρειες για το κιβώτιο

http://www.caroto.gr/2009/02/07/%CE%...-%CF%84%CE%B7/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.