Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-11-10, 04:48
Magonaiver Ο χρήστης Magonaiver δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-11-2010
Μηνύματα: 40
Magonaiver is on a distinguished road
Nα παρω την Ε90 316ι 2006??

Γεια σας, πουλησα ενα 206cc που ειχα και ειπα να παρω ενα οικογενειακο αλλα να γουσταρω κιολας. Σκεφτηκα για skoda Yeti sta 20.000e η κανενα nissan note sta 15.800e η κανα πεζο 207...... Aλλα δε με φτιαχνουν και σκεφτομαι για κανενα 316 του 2006 με 35.000κλμ γυρω στα 16.000ε ..... τι λετε να το παρω ?????? τι να προσεξω???
Η αληθεια ειναι οτι εψαχνα κατι σε suv ενω επισης δε ξερω κατα ποσο ειναι οικογενειακο το bmw, το θεμα ειναι οτι ερωτευτικα το μοντελακι του 2006 και λεω μπας κ δε το βλεπω λογικα το θεμα..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-11-10, 07:21
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
οποιο κι αν ειναι το ευρος της οικονομικης σου επιφανειας, μη δωσεις 16οοο για αυτοκινητο...τα αυτοκινητα πλεον δεν εχουν καμια απολυτως αξια...με 16οοο παιρνεις 2 αξιοπρεπεστατα αυτοκινητα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-11-10, 08:06
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
16.000 είναι λίγο πολλά τη σημερινή εποχή. Αν πάντως βρεις κανένα φτηνό 316 να το πάρεις εκτός και είσαι πολύ του γκαζιού...
Σε αυτή τη περίπτωση δεν θα σε βολέψει, σε κάθε άλλη περίπτωση όμως θα είσαι κομπλέ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-11-10, 08:58
m3e36 Ο χρήστης m3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 44
m3e36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
εκτός και είσαι πολύ του γκαζιού...
Σε αυτή τη περίπτωση δεν θα σε βολέψει, σε κάθε άλλη περίπτωση όμως θα είσαι κομπλέ
οπως λεει και ο φιλος πιο πανω αν εισαι του γκαζιου μην το παρεις καθολου.ο αδερφος μου πριν 1.5 χρονο πηρε το ε92 316 mpaket καινουριο.το μετανιωσε μεσα σε 2 μηνες.ωραιο αυτοκινητο, ωραιο πατημα ολα ωραια αλλα 122Hp για το σασι αυτο ειναι παρα πολυ λιγα.
το στησιμο που εχει το αυτοκινητο αυτο ειναι να εχεις το λιγοτερο 200 αλογα.
αν δεν σε απασχολει το γκαζι τοτε προχωρα.διαφορετικα να παρεις τουλαχιστον ενα 320.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-11-10, 11:57
Magonaiver Ο χρήστης Magonaiver δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-11-2010
Μηνύματα: 40
Magonaiver is on a distinguished road
Βρηκα ενα 316ι exclusive 2006 me 33.000κλμ και βλεπω να μου το αφηνει στα 14.500ε , πιστευω οτι ειναι καλα αν σκεφτεις οτι θα του πηγε στα 34.000ε αν δε κανω λαθος. Θα το παω να το δουν στην αντιπρωσοπεια και πιστευω αν υπαρχει καπιο ελλατωμα να το βρουν.Με τρομαζουν λιγο κατι ελλατωματα που ακουσα για ηλεκτρονικα προβληματα και μηχανικα προβληματα που διαβασα , οποτε οταν πας για μεταχειρα αμαξι , παει ο νους σου στο κακο και οτι το πουλαει για αυτο το λογο. Το παραπανω γκαζακι οντως θα ηταν ωραιο αλλα δε βρηκα κατι σε 143 αλογα για 2006 και τα διλητρα με τρομαζουν απο θεμα φορολογιας .
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-11-10, 14:21
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Κανε το ενα τεστ drive κι αν στο παραμικρο νιωσεις οτι δεν εχει δυναμη μην το αγορασεις.

Πολυ συντομα θα ανκαλυψεις πως τα αλογα ειναι λιγα για τα κιλα του και δεν επαρκουν αν θες το κατι παραπανω.

Το 316 ειναι καλη λυση για οσους θελουν κατι πολυτελες αλλα δεν εχουν καμια απολυτως απαιτηση σε επιδοσεις. Ενδεικτικα 0-100 γυρω στο 12


__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-11-10, 14:26
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
και εδω ενα 320 για να καταλαβεις γιατι σου προτεινουμε ολοι 320




Ειναι εμφανες οτι το 316 μετα τη 2α ψοφαει και μια προσπεραση 80-120 θελει πολυ χωρο, αρα και προσοχη. Αν δεν σε απασχολουν αυτα τοτε το 316 μια χαρα ειναι και κανει και ταξιδακια μια χαρα.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-11-10, 14:30
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Φιλε μην παρεις αμαξι με 115 αλογα και εκει τριγυρω θα το μετανιωσεις.Παρε κανε 2.0 η πηγαινε σε αλλη μαρκα με τα τουρμπο και με λιγοτερα τελη κυκλοφοριας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-11-10, 14:42
Magonaiver Ο χρήστης Magonaiver δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-11-2010
Μηνύματα: 40
Magonaiver is on a distinguished road
Καλα τα λετε μακαρι να ηταν τα τελη με βαση τους ρυπους γιατι το 2λιτρο εχει λιγους αποτι εμαθα.Παντως το θεμα μου εινα οτι αφου το 206cc μου, που ηταν βαρυ με 17αρες κ αεροτομες , μου φενοταν γρηγορο και οι τσι 1.2 κ 1.4 που οδηγησα μου φανηκαν σπαστικα νευρικοι λογο μαλλον συνηθειας απο ατμοσφαιρα, πιστευω οτι θαμαι οκ με το 316ι. Το σπαστικο ειναι ομως οτι δεν πεφτουν τα πισω καθησματα ωστε να εννοθει ο πισω χωρος με το πορτπαγκαζ κ αυτο μου τι δινει, αν και εμαθα οτι ισως το βαζεις το συστημα σαν extra αμα θες.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-11-10, 14:46
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Magonaiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα τα λετε μακαρι να ηταν τα τελη με βαση τους ρυπους γιατι το 2λιτρο εχει λιγους αποτι εμαθα.Παντως το θεμα μου εινα οτι αφου το 206cc μου, που ηταν βαρυ με 17αρες κ αεροτομες , μου φενοταν γρηγορο και οι τσι 1.2 κ 1.4 που οδηγησα μου φανηκαν σπαστικα νευρικοι λογο μαλλον συνηθειας απο ατμοσφαιρα, πιστευω οτι θαμαι οκ με το 316ι. Το σπαστικο ειναι ομως οτι δεν πεφτουν τα πισω καθησματα ωστε να εννοθει ο πισω χωρος με το πορτπαγκαζ κ αυτο μου τι δινει, αν και εμαθα οτι ισως το βαζεις το συστημα σαν extra αμα θες.
Δεν γίνεται.

κάνε ένα test drive το αμάξι και αν σου κάνει πάρτο.

καλή τιμή είναι και δεν θα σε απογοητεύσει σε τίποτα σαν αυτοκίνητο.

όσο για τα προβλήματα... τα 2006 δεν είχαν σχεδόν τίποτα.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.