Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-03-15, 16:57
Το avatar του χρήστη ebwolf
ebwolf Ο χρήστης ebwolf δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-03-2015
Μηνύματα: 25
ebwolf is on a distinguished road
ε 36 coupe 95 γενικό μάζεμα

καλησπέρα σε όλους, έχω μια Ε36 coupe και σκέφτομαι να μείνει στην κατοχή μου για αρκετά χρόνια ακόμα, η απορία μου είναι η εξής αλλαγή κινητήρα ή ανακατασκευή του υπάρχοντος? είναι ο Μ40 1800 cc αν δεν κάνω λάθος. Για αλλαγή τι προτείνεται?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-03-15, 18:36
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
τι θες να φτιαξεις?ποσα χρηματα δινεις ?εισαι ευχαριστημενος με το μοτερακι που εχεις.....απο αποδοση μιλαω για βαλε μας λιγο στο κλιμα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-03-15, 19:05
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Εάν όντως είναι του 95 μοντέλο, έχεις τον Μ43 1800.
Οι κινητήρες αυτοί είναι πολύ αξιόπιστοι. Εάν δεν έχει κάποιο θέμα ο κινητήρας, δεν έχεις λόγο να επισκευάσεις τίποτα.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-03-15, 19:07
Το avatar του χρήστη ebwolf
ebwolf Ο χρήστης ebwolf δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-03-2015
Μηνύματα: 25
ebwolf is on a distinguished road
σκέφτομαι για αλλαγή μηχανής 380000 χλμ είναι αυτά, (δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα δεν καίει λάδια απλά στην τελευταία επίσκεψη στον προσωπικό του γιατρό μου είπε ότι πρέπει να προετοιμάζομαι σιγά σιγά). Σκέφτομαι για σαλόνι λίγο μάζεμα, και ίσως τον 318 is κάτι λάστιχα παραθύρων φυσιολογικές φθορές και το βασικά να τα κάνω μόνος μου αν μπορώ

μια λύση είναι να βρω ένα και το πάρω για ανταλλακτικά, από ότι είδα όμως δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο στο internet. Αν δείτε κάτι πείτε μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 10-03-15 στις 08:30
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-03-15, 20:40
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
αφου το μοτερ δεν καει λαδια και δεν εχει προβλημα που λες αυτος γιατι σου ειπε αντικατασταση?δεν καταλαβαινω...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-03-15, 20:56
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Εγώ θα έλεγα να αφήσεις το 36άρι να αποφασίσει μόνο του πότε θα κρεμάσει τα παπούτσια του και να κρατήσεις τα $$$ για ένα φουσκωτό για το καλοκαίρι! Αν δεν το πάρεις εσύ θα το πάρει ο μηχανικός σου! (που σου είπε να προετοιμάζεσαι...)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-03-15, 20:59
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα έλεγα να αφήσεις το 36άρι να αποφασίσει μόνο του πότε θα κρεμάσει τα παπούτσια του και να κρατήσεις τα $$$ για ένα φουσκωτό για το καλοκαίρι! Αν δεν το πάρεις εσύ θα το πάρει ο μηχανικός σου! (που σου είπε να προετοιμάζεσαι...)
μικρος θεουλης οπως παντα...(η'΄κοαλα οπως θες παρτο)....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-03-15, 22:19
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν όντως είναι του 95 μοντέλο, έχεις τον Μ43 1800.
Οι κινητήρες αυτοί είναι πολύ αξιόπιστοι. Εάν δεν έχει κάποιο θέμα ο κινητήρας, δεν έχεις λόγο να επισκευάσεις τίποτα.
Λάθος...σε κουπέ δεν έμπαινε ο Μ43Β18....άρα έχεις Μ43Β16 1600...μάλλον...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-03-15, 22:59
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Εχω δει με τα ματια μου 316i m40 με 700.000km!!!! καθως επισης και 318is με αντιστοιχα χλμ !!!χωρις γενικη επισκευη..service βεβαια σε επισημη αντιπροσωπεια παντα..!!

Αν το αυτοκινητο το συντηρεις σωστα με τακτες αλλαγες λαδιων,σωστη οδηγηση (χωρις πλακωμα
οταν ειναι κρυος ο κινητηρας κτλ.)θα σε αναμοιψει με αλλα τοσα χιλιομετρα το μοτερακι σου...
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-03-15, 01:12
Το avatar του χρήστη ebwolf
ebwolf Ο χρήστης ebwolf δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-03-2015
Μηνύματα: 25
ebwolf is on a distinguished road
πάνε οι εποχές που το πλάκωνα το αυτοκίνητο, πλέον 100-120 km/h όλα εκτός Αθηνών, το service είναι στην ώρα του και οι αλλαγές είναι περίπου στα 6000 km. Ξεκίνησε τώρα να τσιμπάει λαδάκι, λίγο να δακρύζει από το τιμόνι κρεμαργιέρα, τέτοια ψιλοπράγματα. Χρειάζεται αλλαγή ελατηρίων και αμορτισέρ. Έτσι σκέφτηκα αφού θα βάλω χέρι μήπως είναι καλύτερα να κάνω μια πιο ολοκληρωμένη κίνηση.Και για να μπορέσω να μαζέψω το κεφάλαιο αλλά και να έχω χρόνο να ψάξω να βρω αυτό που θέλω και όχι να θέλω αυτό που θα βρω.

επίσης να σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις αλλά και για τον χρόνο σας. το αμάξι είναι 2ο χέρι το πήρα το 2008 με κινητήρα 1800 δεν έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια τον ακριβές τύπο μ40 ή μ42 αν μπορούσε κάποιος να μου πει το πως θα το κάνω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 10-03-15 στις 08:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.