Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-05-09, 15:22
arisk Ο χρήστης arisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-02-2009
Μηνύματα: 231
arisk is on a distinguished road
SOS - Αλλαγή σε παραγγελία

Έχω παραγγείλει απο τις 12 Μαρτίου το νέο BMW Z4. Θεωρητικά το αυτοκίνητο πρέπει να έχει παραχθεί το 2ο 15νθήμερο του Απριλίου.
Όμως διαπίστωσα ότι έχει γίνει ένα λάθος στην παραγγελία. Δεν έχω παραγγείλει τα σπορ καθίσματα που κοστίζουν περι τα 800 ευρώ. Δεν τα παρείγγειλα όχι για λόγους οικονομίας, αλλά γιατί γενικά δεν μου κάνουν ιδιαίτερη αισθηση τα περισσότερα σπορ καθίσματα και θεωρούσα ότι ουτως η άλλως ενα αμάξι που κοστίζει 50.000-60.000 ευρώ θα έχει τουλάχιστον αξιοπρεπή καθίσματα στην βασική του έκδοση, για να μην πω ότι υποχρεούται να έχει και όμορφα καθίσματα. Επιπρόσθετα δεν υπήρχε πουθενά παγκοσμίως σε κανένα προσπέκτους ή διαφημιστικό της BMW καμία φωτογραφία με τα καθίσματα της βασικής έκδοσης, ενώ και στον Configurator η απεικόνιση δεν ήταν καθόλου μα καθόλου ρεαλιστική. Αυτά με οδήγησαν στο να μην παραγγείλω τα σπορ καθίσματα.
Τώρα, εντελώς τυχαία "συνάντησα" το παρακάτω "ερασιτεχνικό" βιντεάκι στο διαδίκτυο όπου απεικονίζονται τα καθίσματα της βασικής έκδοσης, τα οποία φαίνονται σαν να είναι μια "μπεζ πατσαβούρα πεταμένη και στραβοβαλμένη" πάνω στο σαλόνι της Ζ4.
Νιώθω εξαπατημένος και σίγουρα δεν είναι αυτή η αίσθηση που πρέπει να έχει ο αγοραστής ενος καινούριου αυτοκινήτου BMW αξίας σχεδόν 60.000 ευρώ.
Θα ήθελα λοιπόν την άποψη σας σχετικά με το τι μπορώ να κάνω πρώτον εφόσον δεν έχει παραχθεί ακόμα το αυτοκίνητο και δεύτερον τι μπορώ να κάνω πρώτον εφόσον έχει παραχθεί.
Προσωπικά έπειδή θεωρώ ότι ουσιαστικά έχω πέσει θύμα εξαπάτησησης (αφου ότι η BMW σκοπίμως απέκρυψε τις φωτογραφίες με τα καθίσματα της βασικής έκδοσης) θα επιθυμούσα ακόμη και αν έχει παραχθεί το αμάξι, να πληρώσω τη διαφορά των 800-900 ευρώ και να αντικατασταθούν τα καθίσματα με τα σπόρ καθίσματα.

Ειδικά στο 1.15 του βίντεο είναι ξεκάθαρο το σε τι αναφέρομαι...


Καμιά ιδέα για το τί γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις και το τι μπορεί να γίνει στη δική μου περίπτωση...??
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-05-09, 16:33
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
δεν ξερω τι γινεται σε αυτην την περιπτωση,αλλα τα καθισματα στο βιντεο μια χαρα φαινονται
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-05-09, 16:49
Το avatar του χρήστη Libanner
Libanner Ο χρήστης Libanner δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 949
Libanner will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα τα καθισματα στο βιντεο μια χαρα φαινονται
Και εγώ μια χαρά τα βρίσκω,απλά τα σπορ μ πακ δε ξέρω και εγω πως τα λένε στο z4, θα είναι ακόμα καλύτερα!

1.30 και βάλε το καλύτερο μέρος του video
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-05-09, 17:00
Το avatar του χρήστη tassos
tassos Ο χρήστης tassos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 480
tassos will become famous soon enough
Τα μπεζ ειναι τα απλα και στη συνεχεια του βιντεο τα κοκκινα που καθεται η κινεζουλα ειναι τα σπορ??

Φαινεται οντως διαφορα και στο ματι αλλα και σαν πλευρικη στηριξη τα σπορ ειναι πιο ''γεματα'', εχεις δικιο!

Με αντιπροσωπεια μιλησες?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-05-09, 17:09
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Φιλε μου ολα γινονται το θεμα ειναι αν σου ζητησουν πιο πολλα (που ειμαι σιγουρος) για αυτη την διαδικασια αν εχει παραχθει ηδη το αμαξι ,αλλα αυτα η ιδια η αντιπροσωπεια θα σου τα λυσει .
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-05-09, 18:14
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
ενταξει μην τρελενεσαι αλαζουν και μετα... ενα τηλ θα κανεις να δεις..!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-05-09, 18:15
arisk Ο χρήστης arisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-02-2009
Μηνύματα: 231
arisk is on a distinguished road
Τα μπεζ ειναι τα απλά καθίσματα και τα κόκκινα είναι τα σπόρ... Αυριο το πρωί θα μιλήσω με την αντιρποσωπεία, ελπίζω να με βοηθήσουν γιατί θα μετά θα αναγκαστώ να μπλεχτώ με την μαμα εταιρία στην Γερμανία... Ουφ...
Ξέρει κανείς μέχρι πότε μπορείς να αλλάξεις κατι στην παραγγελία σου??
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-05-09, 18:32
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
αν εχει παραχθει και με τον οβαμα να μπλεχτεις δεν κανεις τπτ...!;P:P! χαλαρωσε δεν εγινε τπτ.. ισως ειναι το χρωμα...!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-05-09, 18:53
arisk Ο χρήστης arisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-02-2009
Μηνύματα: 231
arisk is on a distinguished road
Το να μην είναι κάτι τόσο όμορφο όσο το φανταζόμασταν δεν είναι κακό, είναι λογικό... Όμως το να είναι αηδία κάτι που είναι τόσο ακριβό, είναι αληθινά κρίμα... Ελπίζω τελικά να μην είναι έτσι και τζάμπα να στεναχωριέμαι...

Φίλε mastora στεναχωρεθηκα πολύ, είναι κρίμα να σου χαλάει κάτι που θα ήταν τόσο ευχάριστο, όπως η χαρά της προσμονής...

Μόλις βρήκα άλλο ένα βίντεο, καλύτερης ποιότητας, όπου τα πράγματα μοιάζουν κάπως καλύτερα... Στο 3.09 του βίντεο δείχνει απο κοντά και το σαλόνι...
http://www.dailymotion.com/relevance...-roadster_auto

ΒΤW ωραίο και το ασημί...!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-05-09, 18:54
Το avatar του χρήστη GREY
GREY Ο χρήστης GREY δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 133
GREY is on a distinguished road
Μια χαρά είναι τα μπεζ..μην φρικάρεις..καλορίζικο..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.