Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-09-11, 13:06
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
και η δικη μου αποψη ειναι πως η τιμη ειναι αρκετα καλη για τον εξοπλισμο και αυτα που θα προσφερει
απο αποψη αποδοσης γιατι η τορινη συγνωμη κιολας αλλα δεν παει βημα!!!και εγω προσωπικα δεν θα την αγοραζα με τιποτα!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-09-11, 14:51
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Οι βασικες εκδοσεις ειναι παραδοσιακα γυμνες και για να βαλεις εναν ας πουμε αξιοπρεπη εξοπλισμο που αλλες εταιριες τον δινουν στανταρ ή τον χρεωνουν φτηνοτερα θα φτασει μια 116 τα 30 χιλ. ευκολα. Τα μοτερ ομως ειναι ολα τα λεφτα και δε νομιζω να ειναι 1παρουσιαζομενα καθως τα 1600αρια δεν ειναι σχεδον τα ιδια με των Cooper S και διαφορων μοντελων του Group PSA? Και τα ντηζελ νομιζω ηδη ειναι σε Χ1. Αν κανω λαθος διορθωστε με.
Οπως και να χει για μενα προσωπικα αυτο το μοτερ (1600 Turbo) δυστυχως ηρθε πολυ αργα...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-09-11, 18:19
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
την απαξία στους n/a Άσσους την σκέφτηκαν στο Μόναχο ??? ...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-09-11, 19:10
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι βασικες εκδοσεις ειναι παραδοσιακα γυμνες και για να βαλεις εναν ας πουμε αξιοπρεπη εξοπλισμο που αλλες εταιριες τον δινουν στανταρ ή τον χρεωνουν φτηνοτερα θα φτασει μια 116 τα 30 χιλ. ευκολα. Τα μοτερ ομως ειναι ολα τα λεφτα και δε νομιζω να ειναι 1παρουσιαζομενα καθως τα 1600αρια δεν ειναι σχεδον τα ιδια με των Cooper S και διαφορων μοντελων του Group PSA? Και τα ντηζελ νομιζω ηδη ειναι σε Χ1. Αν κανω λαθος διορθωστε με.
Οπως και να χει για μενα προσωπικα αυτο το μοτερ (1600 Turbo) δυστυχως ηρθε πολυ αργα...
τα μοτερ ειναι απο mini citroen klp δοκιμασμενα αλλα τοποθετημενα κατα το διαμηκη και οχι κατα τον εγκαρσιο και για αυτο εχουν καποιες μικροααλγες αλλα ναι ειναι δοκιμασμενα και μαλλον τα καλυτερα της κατηγοριας...........
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-09-11, 19:29
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Πατσίκας Βασίλειος Εμφάνιση μηνυμάτων
τα μοτερ ειναι απο mini citroen klp δοκιμασμενα αλλα τοποθετημενα κατα το διαμηκη και οχι κατα τον εγκαρσιο και για αυτο εχουν καποιες μικροααλγες αλλα ναι ειναι δοκιμασμενα και μαλλον τα καλυτερα της κατηγοριας...........
Πολύ καλά μοτέρ πράγματι, που θυμίζουν σε γραμμικότητα ατμοσφαιρικό κινητήρα.

Τα θεματάκια τους ωστόσο (χρονισμοί, κάψιμο λαδιού κλπ) τα έχουνε κι ελπίζω η bmw να έχει βελτιώσει τους τομείς αυτους.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-09-11, 20:21
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
σήμερα έκανα test drive την καινούργια 116i 136hp:

Οι εντυπώσεις είναι η παρακάτω:
- αρπάζει απο πιο χαμηλά αλλά πρέπει να την έχεις στο sport για να γίνει αυτό- και πάλι όμως δεν αισθάνθηκα και την τρελή διαφορά στο γκαζι.
- στο εσωτερικό μπροστα είχα μια αίσθηση οτι έχει γίνει πιο στενό- θυμίζει πιο μικρό αυτοκίνητο.
- ο ήχος του κινητήρα και ειδικα του τουρμπο-σκαστρας μου άρεσε.
- το εξωτερικό της sport έκδοσης είναι πολυ χειρότερο από της urban νομίζω και γενικά περίμενα καλυτερα πράγματα σε σχέση με την παλιά.
- το παλίο τιμονι έιχε πιο συμπαγής αίσθηση γενικότερα.
- το τιμόνι του καινούργιου είναι πιο ψεύτικο και στο δρόμο δεν μου άρεσε.
- ο πίνακας των οργάνων έχει μικρύνει.
- ανοιξα το καπό να δω κινητήρα. πολλά μέρη του είναι ακάλυπτα από πλαστικά και μη τακτοποιημενα.Γενικά μου έδωσε την εικόνα κινητήρα ford π.χ.
- οι ταπετσαρίες έχουν το ίδιο ύφασμα με την παλία έκδοση αλλά από συνδιασμούς χρωμάτων η εκδοση sport είναι πολυ φτωχή και κακόγουστη.

Εδώ πρέπει να πω ότι οδήγησα πολύ λίγο το αυτοκίνητο και σε δρόμο "γλίτσα" λόγω βροχής σήμερα.

Συμπερασματικά... μου έδωσε την είκονα πολύ προσεγμένου αυτοκίνητου "άλλης μάρκας" όμως.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη antonis7_10 : 20-09-11 στις 20:24
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-09-11, 23:52
stefanos116 Ο χρήστης stefanos116 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2009
Μηνύματα: 33
stefanos116 is on a distinguished road
παιδια δεν πιστευω οτι λεει απο εμφανιση σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο ειδικα το εσωτερικο..οσο για τους κινητηρες ενταξει τουρμπο περισοτερα `ps
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.