Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-10-07, 20:39
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Κάνει από 323 αλλά ειναι πολύ μακρύ. Το ΖF δεν είναι απλά καλό, χρυσάφι ειναι...
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-10-07, 17:33
Το avatar του χρήστη ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο χρήστης ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 216
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ is on a distinguished road
βρηκα ενα μπλοκε απο ε21 323.ποσο μακρυ ειναι? εγω πιστευω πως θα του πεσει κουτι.εξαλου τα ιδια αλογα πανω κατω εχει ο κινητηρας μου με τον 323.δε το εχω ακομα στα χερια μου αλλα σε λιγο καιρο θα το εχω. εαν ειναι 25%ποσο της % πρεπει να το κανω παραπανω και πως?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 30-10-07, 17:40
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
3,45/1 είναι του 323, δηλ. 11/38, σπανίως μπορεί να δείς και πιο μακρύ δηλ. 11/33. Πάντως δεν ειναι όλα τα διαφορικά από 323 μπλοκέ. Ποσοστό εμπλοκής αυξάνεις με την αλλαγή και την προσθήκη εσωτερικών δίσκων. Αν δουλευει καλά, και δεν ξερεις ούτε που να το φτιάξεις ούτε πως γίνεται, άστο όπως είναι.
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-11-07, 17:04
Το avatar του χρήστη ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο χρήστης ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 216
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ is on a distinguished road
τι θες να πεις εαν δουλευει καλα?τι προβλημα παρουσιαζουν?για αντιστρεπτικες μπροστα τα τιι φορουσαν 16mm και τα turbo 20mm εαν δεν κανω λαθος,απο ε12 εχεις πει πως κανει μπροστα ποσα mm ειναι και απο πιο μοντελο 518-520- 525.πισω τι γινεται ποσο mm φορανε τα turbo-tii?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-11-07, 17:44
Το avatar του χρήστη alehantro'02
alehantro'02 Ο χρήστης alehantro'02 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 140
alehantro'02 is on a distinguished road
φιλε αντωνη,καλες και ευλογες οι ερωτησεις σου,για μπλοκε,μοτερ κτλ. αλλα αν οντως ειναι ερειπιο και ελυσες το αμαξι,απο λαθος σημειο ξεκινας και ψαχνεσαι για να το ξαναφτιαξεις.εγω ειναι το πρωτο αυτοκινητο που ξεκινησα να φτιαχνω και εχω ενα βουνο πραματα να κανω ακομα...αυτα ολα που ψαχνεις τελευταια ερχονται και με το καιρο μιας και θελει πολυ ψαξιμο.και δε στα λεω για να το παιξω εξυπνακιας αλλα γιατι ακουω μεγαλυτερους και με εμπειρια στην ανακατασκευη αυτοκινητων(βλεπε yiannis2002,tsaf ktl)φιλικα εκ των προτερων.ποσταρε καμια φοτο κιολας να δουμε σε τι κατασταση ειναι το 22 σου!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-11-07, 22:53
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Θα συμφωνήσω με τονν Αλέξανδρο, ότι αν θελεις να φτιάξεις αυτοκίνητο κατ'εμέ κινεισαι τελείως λάθος. Φτιάξε πρώτα το σκάφος, αφιερώσου εκεί γιατί αμα η καρότσα είναι χάλια, ότι μοτέρ και όσα μπλοκέ και να βάλεις, χάλια θα μείνει.
Για τις αντιστρεπτικές εκεί που είδες ότι κανει από Ε12 , εκει θα δεις και τα υπόλοιπα. 20 χιλ. αντιστρεπτική πάντως εγω δεν έχω δει, 19 ναι, 21 -22 ναι, 20 δεν έτυχε. Βάλε και καμιά φώτο του αυτοκινήτου να το δούμε.
Τελικά με το μοτέρ , δεν μπήκες στον κόπο να απαντήσεις αυτά που σε ρώτησα, και επειδή δεν είμαι και στα κέφια μου γενικώς και δεν μου έχει λείψει η αγένεια, στην επόμενη ερώτηση δεν θα απαντήσω.
Όσον αφορά το μπλοκέ, θα ξέρεις ότι είναι δισκάτο, όταν φθαρούν οι δίσκοι, η λειτουργία του ως μπλοκέ μειώνεται και καταλήγεις να έχεις ελευθερο. Αν το δοκιμάσεις και δείς ότι μπλοκάρει, μην το ανοίξεις. Κακό θα κάνεις.
Αυτά τα λίγα.
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-11-07, 17:17
Το avatar του χρήστη ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο χρήστης ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 216
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ is on a distinguished road
το τελευταιο πραγμα που εβγαλα απο το 02 ειναι η πισω γεφυρα.απο εκει ξεκινησα θα την τελειωσω και μετα θα παω στην μπρστα και μετα μορτισερ μπροστα δαγκανες πεταλιερα κτλ.
θα τα φτιαξω, θα τα βαλω στην ακρη θα βρω τα ανταλακτικα που θελω πχ ταμπλο κτλ και μετα θα δωσω το σκαφος για φτιαξιμο!σιγα σιγα!!οσο για τον κινητηρες που ρωταω,το αμαξι που θελω να φτιαξω θα ειναι πανω απο 200hp!!!αλλα για αρχη θα βαλω τον ε21 με οσα αλογα ειναι.γιατι δεν μπενουν φωτο στο γκαραζ μου?τι πρεπει να κανω?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-11-07, 14:45
Το avatar του χρήστη s_goudis
s_goudis Ο χρήστης s_goudis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-06-2006
Μηνύματα: 477
s_goudis will become famous soon enough
Δε θέλω να σε απογοητευσω ή αν θες να σε βγάλω απο το πρόγραμμα σου αλλα πιστεύω ότι κινείσαι κάπως λάθος! Τι θελω να πω. Για μένα ο σωστός τρόπος να ανακατασκευάσεις ένα αυτοκίνητο είναι να ξεκινήσεις απο τη καρότσα του δηλαδή το αμάξωμα, εν συνεχεία το στήσιμο του δηλαδή ανάρτηση και φρένα και απο κει και πέρα επιλέγεις αν θες κινητήρα ή εσωτερικό. Εχω και εγώ ενα 2002 που σχεδον κάθε μερα μελετώ την επόμενη κίνηση. Μιλάω εκ πείρας πάντα και όχι θεωρητικά και εννοείται φιλικά και καλοπροέρετα!!
__________________

___________________________________________

Όταν ασχολούνται οι άλλοι μαζί σου θετικά ή αρνητικά σημαίνει ότι αξίζεις.....
.....να αρχίσεις να ανησυχείς όταν οι άλλοι πάψουν να το κάνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-11-07, 18:01
Το avatar του χρήστη alehantro'02
alehantro'02 Ο χρήστης alehantro'02 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 140
alehantro'02 is on a distinguished road
πες τα ρε στεριο και συ.πιστευω πως και οικονομικα θα τον βαρυνει η ολη ιστορια υπερβολικα,με το να προσπαθεις να μαζεψεις ολα τα περιφερειακα και μεα να συνεχισεις με το αμαξωμα..και αν οντως ειναι ερειπιο και δεν φτιαχνεται η καροτσα?γιατι αν θελεις οντως να εχεις πανω απο 200 αλογα στο αμαξι εκτος απο γερη καροτσα θα πρεπει να την ενισχυσεις με ραψιματα,μπαρες κτλ..τι ναπω,καλη συνεχεια ευχομαι και να το ολοκληρωσεις το 2002 σου!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-11-07, 17:27
Το avatar του χρήστη ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο χρήστης ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 216
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ is on a distinguished road
σας ευχαριστω φιλοι μου για της συμβουλες!της κραταω!!!θα την ραψω και θα μπει και καμια μπαρα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.