Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-06-12, 19:20
vendar Ο χρήστης vendar δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 13-06-2012
Μηνύματα: 4
vendar is on a distinguished road
Nέος με Ζ4

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώ το Site για αρκετό καιρό μιας και ψάχνω να αγοράσω μια Ζ4 και μάζευα πληροφορίες. Τελικά αγόρασα την έκδοση 2.2 με τον εξακύλινδρο κινητήρα.Μοντέλο του 2005.Θέλω να κάνω τέσσερα πράγματα στο αμάξι.Ζάντες, ανάρτηση, αεροτομή, μπλοκέ. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος ξέρει τιμή και από που μπορώ να προμηθευτώ την γνήσια αεροτομή (εκτός από την αντιπροσοπεία)΄. Όλα τα άλλα τα έχω καλημμένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-06-12, 08:50
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
αρχιζεις απο ebay και μετα τα λεμε
εδω μεσα παντως θα βρεις συμβουλες και tips που θα σε βοηθησουν
καλες βολτες και βαλε καμια photo. να εχουμε εικονα θα βοηθησει πολυ
να τη χαιρεσαι και παλι
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-06-12, 08:51
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
συγχαρητήρια για την αγορά σου, καλές βόλτες!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-06-12, 09:04
Το avatar του χρήστη trifonas
trifonas Ο χρήστης trifonas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Μηνύματα: 364
trifonas will become famous soon enough
Καλωσορισες και καλοταξιδο το αυτοκινητο σου.
Για πες ακριβως τι ψαχνεις απο ζαντες και αναρτησεις και τι μπατζετ διαθετεις;
Απο μπλοκε δεν εχεις και πολλες επιλογες. απο αεροτομη τωρα μαλλον μπορεις να πας και σε μεταχ. φανταζομαι.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-06-12, 12:30
Stradale Ο χρήστης Stradale δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 85
Stradale is on a distinguished road
Καλώς ήρθες!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-06-12, 14:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vendar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώ το Site για αρκετό καιρό μιας και ψάχνω να αγοράσω μια Ζ4 και μάζευα πληροφορίες. Τελικά αγόρασα την έκδοση 2.2 με τον εξακύλινδρο κινητήρα.Μοντέλο του 2005.Θέλω να κάνω τέσσερα πράγματα στο αμάξι.Ζάντες, ανάρτηση, αεροτομή, μπλοκέ. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος ξέρει τιμή και από που μπορώ να προμηθευτώ την γνήσια αεροτομή (εκτός από την αντιπροσοπεία)΄. Όλα τα άλλα τα έχω καλημμένα
Ψάχνω να αγοράσω... σημαίνει δεν αγόρασα ακόμα..
Εσύ, με το καλό, αγόρασες..
Κατόπιν θές να κάνεις 4 πράγματα, (που έχουν κόστος 2-3-4-5-6 χιλιάδες ευρώ) εκ των
οποίων σε ενδιαφέρει μόνο η αεροτομή, που είναι και η πιο φτηνή (νομίζω γνήσια
αντ/πειας έχει 160 βαμμένη, 105 άβαφη..)
Και φυσικά η γνήσια, αλλά απο έμπορο θα έχει κάπου 70-80 ευρώ..
Μπορείς να την αγοράσεις απο τον Ανέστη απο τη Θεσσαλονίκη.. Αλλά δεν μας λές και απο
πού είσαι, για να ξέρουμε αν θα σε στείλουμε στον Ανέστη, ή στον Ανάργυρο που είναι
στις Σέρρες..
Φυσικά Ανέστης και Ανάργυρος είναι τυχαία ονόματα, και δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα..(όπως και πολλά άλλα)

Καλώς ήρθες, και καλοτάξιδο το αυτοκίνητο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-06-12, 17:21
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Καλώς ήρθες στη μεγάλη παρέα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-06-12, 23:51
vendar Ο χρήστης vendar δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 13-06-2012
Μηνύματα: 4
vendar is on a distinguished road
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Για να απαντήσω τώρα και εγω με την σειρά μου στις δικές σας. Ειμαι απο αθηνα, περιστερι μενω πιο συγκεκριμενα με την κοπελα μου. Για τισ αλλαγεσ τωρα,Ζάντες σκέφτομαι να αγοράσω τις dotz hanzo. Αναρτήσεις θα βάλω kw variant 3 και μπλοκε quaife.Εψαξα για αεροτομη και κατέληξα στην αυθεντική bmw. Όλες οι παραπάνω αλλαγές θα γίνουν σε βάθος χρόνου. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να δώσω τοοοσα λεφτά μαζι, ακόμα τώρα το αγόρασα το αμάξι! Σήμερα μετα απο μια παρατεταμένη χρήση του αυτοκινήτου βρήκα κάποια ψιλό ελαττωματακια. Αν θα μπορούσατε να μου πείτε περίπου το κόστος των αλλαγών θα ήμουν ευγνώμων!

1) χαλασμένη ποτηροθηκη οδηγού ( δεν φέρνει αντίσταση στο ποτήρι για να το κρατάει σταθερό.)
2) Το ηχείο στην πόρτα του οδηγού είναι κατα πάσα πιθανότητα καμμενο μιας και δεν παίζει μουσική.
3) αφού κατέβασω την κουκούλα το λαμπακι της αφού σταματήσει η διαδικασία του ανοίγματος και σβήσει μετα απο λίγο ξανα ξεκινάει να αναβοσβηνει. Αυτο θεωρώ και το σοβαρότερο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ξέρουμε απο τι μπορεί να είναι; Διάβασα ένα θέμα που είχε ανοίξει εδω ένα άλλο μέλος και έκανα αυτα που έλεγε αλλα δεν σταμάτησε το πρόβλημα. Έχει κάποιος κάποια ιδέα; Αυτα τα λίγα!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-06-12, 11:40
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
vendar σου απάντησα στο π.μ.
το μεσημέρι θα κοιτάξω για το βιντεάκι στο PC να δώ αν υπάρχει να το ανεβάσω στο dropbox. Ωστόσο αν θες κοίταξε αν κατεβαίνει τελείως κάτω η κουκούλα, έστω με ένα μικρό σπρώξιμο με το χέρι, ώστε να "κλειδώσει" αλλιώς αναβοσβήνει το λαμπάκι!
Αυτό συμβαίνει επειδή διπλώνει το ύφασμα μέσα σε 2 σίδερα και μένει λίγο πιο πάνω η κουκούλα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.