Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 23-07-12, 03:56
nick1 Ο χρήστης nick1 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Μηνύματα: 126
nick1 is on a distinguished road
Νικος 6977446880 και 2102484179 περασε την δικη μου με 150 και εκανε εξαιρετικη δουλεια, αν μπορεις να την φερεις απο αμερικη κοιταξε στο
http://www.aro2000.com/
εχει πολυ καλες κατασκευες με πολυ καλο πισω τζαμι καλλιτερο της bmw
αν παραγγειλεις απο εκει, ζητησε του να το ταχυδρομησει με ενδειξη αξιας μικροτερης των 50 δολ.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-08-12, 11:35
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
H BMW δίνει ένα ειδικό υγρό για το πλαστικό "τζάμι" της κουκούλας το οποίο εξαφανίζει και μικρογρατζουνιές-θαμπάδες. Μάλιστα, είναι τόσο καλό που το αγοράζουν κάποιοι με αυτοκίνητα άλλης μάρκας με πλαστικό "τζάμι" στην κουκούλα για να το περάσουν με αυτή την αλοιφή.
Δοκιμάστε τη όσοι έχετε θαμπάδες στην κουκούλα σας από τα χρόνια... κάνει δουλειά
Επανέρχομαι στο θέμα αυτό!
Πήγα στο Σπανό να πάρω αυτή την αλοιφή και μου είπαν ότι καταργήθηκε! Λοιπόν...
Ξέρει κάποιος το όνομα της για να την ψάξω στο ebay ή που αλλού μπορώ να τη βρω..?
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-08-12, 19:35
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
θα ηθελα και εγω να μαθω για αυτην την αλοιφη αν καποιος ξερει κατι θα ηταν καλο να μας πει
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-08-12, 19:55
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα και εγω να μαθω για αυτην την αλοιφη αν καποιος ξερει κατι θα ηταν καλο να μας πει
Δεν ξέρω για την 'μαμά' αλοιφή, αλλά χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια αυτή με πολύ καλά αποτελέσματα:

http://www.ebay.co.uk/itm/Renovo-Rea...item3a70215fbb

Για απλή περιποίηση και μικρογρατζουνιές και η Super Resin Polish (SRP) της Autoglym έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ επίσης ότι είναι καλή, την οποία μπορείς προφανώς να χρησιμοποιήσεις και σα γυαλιστική αλοιφή για το αμάξι.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-08-12, 23:00
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω για την 'μαμά' αλοιφή, αλλά χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια αυτή με πολύ καλά αποτελέσματα:

http://www.ebay.co.uk/itm/Renovo-Rea...item3a70215fbb

Για απλή περιποίηση και μικρογρατζουνιές και η Super Resin Polish (SRP) της Autoglym έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ επίσης ότι είναι καλή, την οποία μπορείς προφανώς να χρησιμοποιήσεις και σα γυαλιστική αλοιφή για το αμάξι.
Για δώσε τροφή στο λαό σου...! Χαχχαχα...
Έχεις καμια φωτό να δούμε τι αποτελέσματα είχες???
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-08-12, 00:14
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zografias Εμφάνιση μηνυμάτων
Για δώσε τροφή στο λαό σου...! Χαχχαχα...
Έχεις καμια φωτό να δούμε τι αποτελέσματα είχες???
Χμμμ θα ήταν καλό ένα πριν/μετά συγκριτικό αλλά δεν έχω κάνει κάτι...πάντως τα αποτελέσματα είναι ορατά και αξίζει τα λεφτά της η αλοιφή....αλλά μην περιμένεις να εξαλείψεις τελείως π.χ. τη 'γραμμή' πάνω στο σημείο όπου τσακίζει το πλαστικό τζάμι.

ΥΓ: Τέλος Σεπτεμβρίου, στην ετήσια συντήρηση της κουκούλας (πλύσιμο, βάψιμο και στεγανοποίηση) ίσως πάρω και φώτο και ετσι να έχουμε και ντοκουμέντα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-08-12, 00:18
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμ θα ήταν καλό ένα πριν/μετά συγκριτικό αλλά δεν έχω κάνει κάτι...πάντως τα αποτελέσματα είναι ορατά και αξίζει τα λεφτά της η αλοιφή....αλλά μην περιμένεις να εξαλείψεις τελείως π.χ. τη 'γραμμή' πάνω στο σημείο όπου τσακίζει το πλαστικό τζάμι.

ΥΓ: Τέλος Σεπτεμβρίου, στην ετήσια συντήρηση της κουκούλας (πλύσιμο, βάψιμο και στεγανοποίηση) ίσως πάρω και φώτο και ετσι να έχουμε και ντοκουμέντα
Αααα... Ετοιμάζεις καλή δουλειά!!! Θέλουμε υλικά-κόστος-τρόπος εφαρμογής και αποτελέσματα πριν-μετά!!!!
Πιστεύω ότι μας αφορά όλους...
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-09-12, 03:59
panos z3 Ο χρήστης panos z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-08-2011
Μηνύματα: 23
panos z3 is on a distinguished road
Υπαρχει καποιο λινκ απο ebay για το πισω πλαστικο τζαμι?οι τιμες που διαβαζω ειναι ιδιετερως καλες,σε μαγαζι με κουκουλες ζητανε 200 ευρω περιπου!!εμενα απο μεσα εχει φερμουαρ αλλα απο εξω το φιλετακι μου εχει ξεκολισει λιγο!!καποια προταση?
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-09-12, 14:20
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos z3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει καποιο λινκ απο ebay για το πισω πλαστικο τζαμι?οι τιμες που διαβαζω ειναι ιδιετερως καλες,σε μαγαζι με κουκουλες ζητανε 200 ευρω περιπου!!εμενα απο μεσα εχει φερμουαρ αλλα απο εξω το φιλετακι μου εχει ξεκολισει λιγο!!καποια προταση?
Έχεις το εργοστασιακό τζάμι και κουκούλα δλδ??
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-09-12, 14:24
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos z3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει καποιο λινκ απο ebay για το πισω πλαστικο τζαμι?οι τιμες που διαβαζω ειναι ιδιετερως καλες,σε μαγαζι με κουκουλες ζητανε 200 ευρω περιπου!!εμενα απο μεσα εχει φερμουαρ αλλα απο εξω το φιλετακι μου εχει ξεκολισει λιγο!!καποια προταση?
Όταν το είχα αγοράσει εγώ (Φεβρουάριος 2012) το πουλούσε στη μισή τιμή από ότι τώρα (γύρω στα 130 ευρώ έχει σήμερα με τα μεταφορικά). Νομίζω ότι λόγω ζήτησης αύξησε τις τιμές του:

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Z3-Cab...item20bd94b03a

Υπάρχει βέβαια και αυτό:

http://www.emiata.com/Z3Window.asp)

Πιθανόν αν το ψάξεις θα βρεις και αλλά αντίστοιχης τιμής με το emiata (από Αμερική).
Το δικό μου (πρώτο λινκ) ήρθε οκ, η εφαρμογή βέβαια δεν ήταν τέλεια, αλλά και το προηγούμενο πλαστικό τζάμι (της μαμάς?) δεν ταίριαζε απόλυτα σε 1-2 σημεία. Υποθέτω ότι έχει κάποιο μικρό θέμα εξαρχής η κουκούλα μου.

Η βελτίωση πάντως στην ορατότητα ήταν σημαντικότατη και έτσι με σχετικά χαμηλό κόστος έχεις και αισθητικό και πρακτικό αποτέλεσμα. 'Περαστικά' μου είχαν ζητήσει 50 ευρώ, αλλά ο μηχανικός μου το πέρασε με τα μισά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gupakos : 03-09-12 στις 14:27
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.