Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-11-12, 19:58
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
κεραια στο ζετακι

χαλασε ρε παιδια και παει η ηλεκτρικη κεραια στο ζετακι μου
καμια προταση γιατι πιανω μονο παρασιτα
ποσο στοιχιζει μια καινουργια ξερει κανεις
καμια αλλη πιο συμφερουσα λυση
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-11-12, 20:28
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Δες εδώ http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID...C5%D1%C1%C9%C1

Την περνάς μέσα απο τα πλαστικά του παρμπριζ και είσαι ο.κ
Εχω μια παρόμοια στο δικό μου γιατι ήθελα να μην εχω εξωτερική κεραία και μου έκανε πολύ καλή δουλειά.
Άν ψάξεις θα την βρείς και πιο οικονομικά.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-12, 00:31
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
??? Είχε ηλεκτρική κεραία το Ζ3???
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-12, 14:53
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Ολα τα ζ3 ειχαν ηλεκτρικη κεραια πισω αριστερα στο χωρο του πορτ-μπαγκαζ (το μηχανισμο κεραιας εννοω-οχι την κεραια) κατω απο τη μοκετα..αυτο λοιπον που εχει συμβει σε πααααααρα πολλους μεταξυ αλλων και εγω ειναι οτι περνανε μερικοι να παρουνε την κεραια και αντι να την ξεβιδωσουνε τη λυγιζουν και σπαει ενα τσουτσουνακι πλαστικο απο μεσα που ανηκει στο κυριο σωμα του μηχανισμου της κεραιας με αποτελεσμα μετα να μην μπορει να βιδωσει απο πανω η κεραια..σε οποιον εχει συμβει κατι τετοιο υπαρχει λυση με ιδιοκατασκευη να επισκευαστει και να γινει καλυτερη και απο εργοστασιακη καθως μετα πολυ απλα δεν σπαει ( η διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη και το μονο που χρειαζεται ειναι ενα μακρυ παξιμαδι αναλογων διαστασεων με το εργοστασιακο σε διαμετρο το οποιο να τροχιστει λιγο στις γωνιες και να σφηνωθει στο πλαστικο σωληνακι που βγαινει προς τα εξω στο φτερο..οσοι εχουν ζ3 θα καταλαβουν τι λεω..εγω τη δικια μου την εφτιαξα πριν απο καποιο καιρο μονος μου ..καινουργια εχει κανα 80αρι ενω μτχ δεν υπαρχει ουτε για δειγμα..μονο απο τροπετο η τρακαρισμενο και αααν τη δινει χωριστα..οταν εψαχνα παλια παντως δεν ειχα βρει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-11-12, 15:23
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα τα ζ3 ειχαν ηλεκτρικη κεραια πισω αριστερα στο χωρο του πορτ-μπαγκαζ (το μηχανισμο κεραιας εννοω-οχι την κεραια) κατω απο τη μοκετα..αυτο λοιπον που εχει συμβει σε πααααααρα πολλους μεταξυ αλλων και εγω ειναι οτι περνανε μερικοι να παρουνε την κεραια και αντι να την ξεβιδωσουνε τη λυγιζουν και σπαει ενα τσουτσουνακι πλαστικο απο μεσα που ανηκει στο κυριο σωμα του μηχανισμου της κεραιας με αποτελεσμα μετα να μην μπορει να βιδωσει απο πανω η κεραια..σε οποιον εχει συμβει κατι τετοιο υπαρχει λυση με ιδιοκατασκευη να επισκευαστει και να γινει καλυτερη και απο εργοστασιακη καθως μετα πολυ απλα δεν σπαει ( η διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη και το μονο που χρειαζεται ειναι ενα μακρυ παξιμαδι αναλογων διαστασεων με το εργοστασιακο σε διαμετρο το οποιο να τροχιστει λιγο στις γωνιες και να σφηνωθει στο πλαστικο σωληνακι που βγαινει προς τα εξω στο φτερο..οσοι εχουν ζ3 θα καταλαβουν τι λεω..εγω τη δικια μου την εφτιαξα πριν απο καποιο καιρο μονος μου ..καινουργια εχει κανα 80αρι ενω μτχ δεν υπαρχει ουτε για δειγμα..μονο απο τροπετο η τρακαρισμενο και αααν τη δινει χωριστα..οταν εψαχνα παλια παντως δεν ειχα βρει.
βρε ασχετε βρε ανιδεε....που κανεις και ιδιοκατασκευες.....την ιδια κεραια που φορανε και τα πεζο 207 ειναι(σιγα το σπανιο κομματι)...ας πηγαινες σε μια μαντρα μεταχειρισμενων πεζο...να του δινες κανα 5- 10ικο...και θα σου λεγε και ευχαριστω...
αυτα παθαινεις αμα δεν ρωτας...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-11-12, 18:04
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Χαχαχα εγω γαλλικη κεραια δεν εβαζα!!καλυτερα να πλυμμηριζε στα νερα και να ταν χωρις κεραια παρα να του βαλω απο 207 ..ομως αν θες μπορεις να μου δωσεις τη δικια σου να την πουλησω σε καποιον που εχει αναγκη και να σου δωσω ενα ταλιρακι να βαλεις του 207 να μου πεις και ευχαριστω..

παντως περα απο την πλακα λευτερη κατι δεν καταλαβες καλα..δεν μιλαω για την κεραια οτι εσπασε..μιλαω για το μηχανισμο της κεραιας που βρισκεται κατω απο τη μοκετα πισω αριστερα στο πορτ-μπαγκαζ και εκει δυστηχως μπορεις να βαλεις μονο απο ζ3 η απο ε36 cabrio αν δεν με απατα η μνημη μου..αυτο ειναι που θελει ιδιοκατασκευη αμα σπασει! μαρκουτσι κεραιας βαζεις απο 1002 αυτοκινητα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nickolas_s2k : 05-11-12 στις 18:19
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-11-12, 18:23
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Δες : σπαει αυτο το τσουτσουνακι αριστερα οπως βλεπουμε τη φωτογραφια και δεν μπορουμε να βιδωσουμε την κεραια επανω http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=241803
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-11-12, 20:00
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Ρε παιδιά, εμένα γιατί δεν έχει ηλ κεραία;; Εχει απλή βιδωτή, τίποτα παραπάνω!! Τι παίχτηκε;;
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-11-12, 20:52
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχαχα εγω γαλλικη κεραια δεν εβαζα!!καλυτερα να πλυμμηριζε στα νερα και να ταν χωρις κεραια παρα να του βαλω απο 207 ..ομως αν θες μπορεις να μου δωσεις τη δικια σου να την πουλησω σε καποιον που εχει αναγκη και να σου δωσω ενα ταλιρακι να βαλεις του 207 να μου πεις και ευχαριστω..

παντως περα απο την πλακα λευτερη κατι δεν καταλαβες καλα..δεν μιλαω για την κεραια οτι εσπασε..μιλαω για το μηχανισμο της κεραιας που βρισκεται κατω απο τη μοκετα πισω αριστερα στο πορτ-μπαγκαζ και εκει δυστηχως μπορεις να βαλεις μονο απο ζ3 η απο ε36 cabrio αν δεν με απατα η μνημη μου..αυτο ειναι που θελει ιδιοκατασκευη αμα σπασει! μαρκουτσι κεραιας βαζεις απο 1002 αυτοκινητα
βρε ανθρωπε....αν καποιος πηγε να σου παρει την κεραια και στην εσπασε...σου χαλασε και τον μεσα μηχανισμο??
η κεραια σπαει...στο κατω σημειο...που εχει σπειρωμα...και σου εμεινε μεσα...
απλα βγαζεις απο μεσα το σπειρωμα και βαζεις την νεα κεραια...τοσο απλα! τι πατεντες και μηχανισμους μιλας??
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-11-12, 21:49
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Δυστηχως αν εισαι ατυχος σπαει και απο μεσα λευτερη ολοκληρο αυτο το πλαστικο μαρκουτσακι στην κορυφη του μηχανισμου με αποτελεσμα να αχρηστευεται! Και εχει συμβει σε παααρα πολλους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.