Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-03-13, 08:20
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Γενικός καθαρισμός (βιολογικό)

Καλημέρα παλικάρια μου,ο καιρός ανοίγει πλέον η μερα μακρενη σιγα-σιγα κ η θερμοκρασία ανεβαίνει!
Έτσι πείρα την απόφαση να αρχίσω το βιολογικό καθαρισμό του αυτοκινήτου μου!οταν μιλάμε για βιολογικό εννοούμε να πέσει γερό ξυλωμα οχι αστεία,όσα βλέπει η πεθερά κ όσα πιάνει η σκούπα του βιολογικού,επειδη την έχω κανει αυτη την δουλεια κ επειδη δεν γουσταρο να βάλω νερά μέσα στο αμαξη,σκέφτομαι να βγάλω έξω μακέτα καθίσματα κ πάνελ μπροστα κ πίσω να τα πλακωσω με Ζεστό νερό κ διάφορα φάρμακα που έχω στην δουλεια μου!
Θα σας αναφέρω ενα μικρό παράδειγμα.εβγαλα χθες το δέρμα του λεβιε ταχ. Κ σπο μπεζ που ειναι κανονικά ειχε γίνει μαύρος ειδικά εκει που κανει την τσακιση,τον βουτιξα σε ενα κουβα με χλωρινη κ σαπουναδα το άφησα για δυο λεπτα κ μετα το ετριψα κανονικα με το σφουγγάρι κ η μαυρίλα όλοι εξαφανίστηκε.
Βέβαια τα δερματα μου κάποια στιγμή θα χρειαστούν αλλαγει αλλα τουλάχιστον οσο θα τα έχω θα ειναι καθαρά κ ας εχουν ξεφτυσι σε μερικα σημεία!
Αυτο που με νοιάζει πολυ κ θέλω να γίνει καινούργιο ειναι η μοκετα!
Κ δώ μάγκες θέλω την βοήθεια σας το πως να την βγάλω έξω τι πρεπει να ξυλωσω κ πως να το ξυλωσω χωρις να χαλασω κάτι γιατι δεν περισσεύουν για αντικατάσταση!θα σας ήμουν υποχρεος αν με βοηθουσατε βήμα βήμα να την βγάλουμε μαζη!

Ευχαριστω εκ τον προτέρων
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-03-13, 09:34
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Καλός ο καθαρισμός αλλά κουράστηακα φίλε μου μόνο που διάβασα τι θα κανεις....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-03-13, 10:11
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παλικάρια μου,ο καιρός ανοίγει πλέον η μερα μακρενη σιγα-σιγα κ η θερμοκρασία ανεβαίνει!
Έτσι πείρα την απόφαση να αρχίσω το βιολογικό καθαρισμό του αυτοκινήτου μου!οταν μιλάμε για βιολογικό εννοούμε να πέσει γερό ξυλωμα οχι αστεία,όσα βλέπει η πεθερά κ όσα πιάνει η σκούπα του βιολογικού,επειδη την έχω κανει αυτη την δουλεια κ επειδη δεν γουσταρο να βάλω νερά μέσα στο αμαξη,σκέφτομαι να βγάλω έξω μακέτα καθίσματα κ πάνελ μπροστα κ πίσω να τα πλακωσω με Ζεστό νερό κ διάφορα φάρμακα που έχω στην δουλεια μου!
Θα σας αναφέρω ενα μικρό παράδειγμα.εβγαλα χθες το δέρμα του λεβιε ταχ. Κ σπο μπεζ που ειναι κανονικά ειχε γίνει μαύρος ειδικά εκει που κανει την τσακιση,τον βουτιξα σε ενα κουβα με χλωρινη κ σαπουναδα το άφησα για δυο λεπτα κ μετα το ετριψα κανονικα με το σφουγγάρι κ η μαυρίλα όλοι εξαφανίστηκε.
Βέβαια τα δερματα μου κάποια στιγμή θα χρειαστούν αλλαγει αλλα τουλάχιστον οσο θα τα έχω θα ειναι καθαρά κ ας εχουν ξεφτυσι σε μερικα σημεία!
Αυτο που με νοιάζει πολυ κ θέλω να γίνει καινούργιο ειναι η μοκετα!
Κ δώ μάγκες θέλω την βοήθεια σας το πως να την βγάλω έξω τι πρεπει να ξυλωσω κ πως να το ξυλωσω χωρις να χαλασω κάτι γιατι δεν περισσεύουν για αντικατάσταση!θα σας ήμουν υποχρεος αν με βοηθουσατε βήμα βήμα να την βγάλουμε μαζη!

Ευχαριστω εκ τον προτέρων
Ότι θα κάνεις βιαστικά, θα καταστραφεί ολοσχερώς.
Βούτηξες το δέρμα του λεβιέ σε
Παράθεση:
ενα κουβα με χλωρινη κ σαπουναδα
Πάρε μια Κλινεξ υπερσυμπυκνωμένη και δώσε πόνο στη βρώμα και τα μικρόβια, με άρωμα λεμόνι να μυρίζει και ωραία...ε όχι βρε Γιώργο.

Επίσης, μόλις έκαψες τον βιολογικό καθαρισμό του μαγαζιού που δουλεύεις... (είναι αυτό που λένε με τα ''άπλετα'' νερά και μετά παράθυρα ανοικτά και καλοριφέρ στο φούλ?) και φυσικά δεν το κάνεις στο δικό σου αμάξι.

Διάβασε αυτά τα thread, θα σε βοηθήσουν. Ίσως βοηθήσουν και το μαγαζί που δουλεύεις.

Φροντίδα Δέρματος
Καθαρισμός υφασμάτινου σαλονιού Δες ποστ #4 οπωσδήποτε.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-03-13, 10:19
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Στο μαγαζι που δουλεύω βιολογικό κάνουν με μια ειδική σκούπα που προτάσεις ψεκαζουν κ παπαρονουν την μοκετα κ μετα ρουφανε τα νερά με την ίδια σκούπα!δεν λέω σε ίσες επιφάνειες κανει δουλεια αλλα στης γωνίες έχουμε θέμα!οσο για το δέρμα δεν παθαίνει τίποτα απο την χλωρινη αν μετα το πλησημο το περάσεις κ γαλακτομα
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-03-13, 10:22
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ότι θα κάνεις βιαστικά, θα καταστραφεί ολοσχερώς.
Βούτηξες το δέρμα του λεβιέ σε
Πάρε μια Κλινεξ υπερσυμπυκνωμένη και δώσε πόνο στη βρώμα και τα μικρόβια, με άρωμα λεμόνι να μυρίζει και ωραία...ε όχι βρε Γιώργο.

Επίσης, μόλις έκαψες τον βιολογικό καθαρισμό του μαγαζιού που δουλεύεις... (είναι αυτό που λένε με τα ''άπλετα'' νερά και μετά παράθυρα ανοικτά και καλοριφέρ στο φούλ?) και φυσικά δεν το κάνεις στο δικό σου αμάξι.

Διάβασε αυτά τα thread, θα σε βοηθήσουν. Ίσως βοηθήσουν και το μαγαζί που δουλεύεις.

Φροντίδα Δέρματος
Καθαρισμός υφασμάτινου σαλονιού Δες ποστ #4 οπωσδήποτε.
Ντιμ εδω μιλάμε θέλει όλη η μοκετα πλυσημο κ οχι μερικοί λεκεδες,κ δεν θέλω να βάλω υγρά κ νερά μέσα στο αμαξη
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-03-13, 10:57
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο για το δέρμα δεν παθαίνει τίποτα απο την χλωρινη αν μετα το πλησημο το περάσεις κ γαλακτομα
Αυτά είναι αυθαίρετα συμπεράσματα της στιγμής, μη ευσταθή επιστημονικά.
Το έκαψες το δέρμα, τέρμα και τελείωσε..
Άρπα κόλα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-03-13, 11:40
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Καλο αυτο που λέει ο μονστα αλλα εγω πρεπει να βγάλω μοκετα για τέλεια αποτελέσματα επειδη ειναι δικό μου
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-03-13, 12:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Δεν βγαίνει η μοκέτα αν δεν διαλύσεις ταμπλώ και πλευρικά μαρσπιε..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-03-13, 13:02
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Όπως επίσης να βγουν τα καθίσματα και η κεντρική κονσόλα αν δεν κάνω λάθος...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-03-13, 14:24
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Όχι χλωρίνη σε δέρμα ρε παιδιά!
Το άκουσα και ανατρίχιασα, πάει το δέρμα!
Υπάρχουν ειδικά καθαριστικά, ακόμα και πράσινο σαπούνι λιωμένο σε νερό μπορεί ν αχρησιμοποιήσει κάποιος που είναι άψογο και εντελώς ακίνδυνο, αλλά όχι τόσο ισχυρά χημικά σαν τη χλωρίνη!

Από εκεί και πέρα, οι μοκέτες δεν χρειάζεται να βγουν, αφού με ένα καλό apc (ακόμα και καρπέξ εν ανάγκη) και σκούπα εισροφήσεων καθαρίζουν τέλεια.
Τα καθίσματα μπορούν να βγουν, όχι ότι είναι απαραίτητο αλλά για καλύτερη ευχέρεια κινήσεων.

Μη χρησιμοποιείτε ότι να'ναι στο αμάξι σας, μπορεί προσωρινά να δείξει καθαρό αλλά στάνταρ θα γίνει ζημιά που θα φανεί είτε άμεσα είτε μετά από λίγο καιρό.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.