Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 26-05-13, 20:31
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Ρωτα τον φιλο σου λοιπον ποσο υπολογιζει αυτος οτι θα κοστισει συνολο για σοβαρη δουλεια , και πες μας κι εμας να δουμε. Μεχρι 1200€ εγω θα το εκανα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 27-05-13, 13:49
Το avatar του χρήστη tasosbimmer
tasosbimmer Ο χρήστης tasosbimmer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 108
tasosbimmer is on a distinguished road
Γεια σου και απο μενα. Ειχα Μ40 316 και εγω και μετα απο αρκετα προβληματα εκανα την αλλαγη πριν 4 χρονια σε Μ42 318is, φυσικα η πρωτη εντυπωση ειναι πολυ καλη σε ολα τα επιπεδα. Μετα απο καιρο διαπιστωνα την ελλειψη ροπης στις μεσαιες, και απιστευτα μεγαλες ροπες στις χαμηλες και υψηλες στροφες του κινητηρα. Με τον Μ44 εχεις πιο ομοιομορφο φασμα ροπης σε ολες τις στροφες. Ετσι οπως ειναι η οικονομικη κατασταση τωρα, ουτε που θα σκεφτομουνα να παω σε εξακυλινδρο. Και εαν ειχα δυνατοτητα θα επαιρνα γνησιο 325 ή 328 για περισσοτερη δυναμη. Εχω κανει απειρα ταξιδια επαρχια και οι καταναλωσεις ειναι σαν 1600, και με ταχυτητες 140 χλμ.+ , και επιπλεον οτι κανεις προσπεραση αφοβα γιατι εχει αρκετη δυναμη. Ειτε Μ42 ειτε Μ44, αν θελεις κατι το οποιο σου δινει 40% μεγαλυτερη δυναμη απο αυτο που εχεις καντο αφοβα. Θα το ευχαριστηθεις στο επακρο. Οτι θελεις ρωτα απο εμπειρια που εχω με το αμαξι.
__________________
ΨΗΦΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 27-05-13, 19:49
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
ρε παιδια εγω πιστευω οτι μεχρι 1500€ αν ειναι να την κανω.
φιλε Dimzan εκεινος μου ειπε 1000 ευρω κι`εγω βαζω αλλα 500 για να ειμαι πιο σιγουρος και για να μην μου κακοφανει.
παντως το καλυτερο θα ηταν να εβρισκα κανενα is και να το καναμε μια βολτα αλλα που?
παιδια απ`οτι βλεπω ολοι κατα καποιον τροπο καλα λογια λετε για την μετατροπουλα λεω να αρχισω να το κυνηγαω το θεμα για να το βαλω.
μακαρι να πανε ολα καλα και να το εχει ακομα
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 28-05-13, 10:13
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
στ ουσία ούτε καν μετατροπή δεν είναι μόνο κεφαλή με τ εντόσθια αλλάζουν όλα τ αλλά ίδια είναι

ελα μυτιλήνη να σ δώσω τ δικό μου ΌΣΕΣ βόλτες θες
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 28-05-13, 10:34
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
1000 ευρώ για 35 άλογα αξιόπιστα είναι πολύ καλός λόγος απόδοσης προς τιμή και αξίζει... Μιλάμε για αύξηση ιπποδύναμης 35%. Αν σκέφτεται για εξακύλινδρο 325 ή 328 το κόστος ανεβαίνει στα διπλά τουλάχιστον! 320 δε συμφέρει αφού είναι εφάμιλλο του 318is σε απόδοση και ασύμφορο φορολογικά...
αυτό λέμε ότι δε θα ναι μόνο χίλια ευρώ αλλά σχεδόν τα δίπλα (βάλτε μέσα τον φπα, δηλωματα, απρόοπτα κτλ) κ δε συμφέρει καθόλου γιατί με τόσα βρίσκει ΈΤΟΙΜΟ
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ziaba : 28-05-13 στις 10:36
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 28-05-13, 10:47
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
....γιατί με τόσα βρίσκει ΈΤΟΙΜΟ
Ρε συ ziaba δεν μπορεί να υποστηρίζεις ότι θα δώσει το ανώτερο 2000€ για μία ΣΩΣΤΗ μετατροπή και από την άλλη να του προτείνεις να πάρει έτοιμο is με 2000€!!! Με 2000€ θα πάρει ερείπιο is και θα θέλει άλλα τόσα για να το μαζέψει....χώρια που θα πάρει μια καρότσα που δεν την "ξέρει" όπως τη δικιά του (το τί έχει περάσει εννοώ)....
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 28-05-13, 11:47
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
στ ουσία ούτε καν μετατροπή δεν είναι μόνο κεφαλή με τ εντόσθια αλλάζουν όλα τ αλλά ίδια είναι

ελα μυτιλήνη να σ δώσω τ δικό μου ΌΣΕΣ βόλτες θες
Χρειάζεται άλλο μοτέρ με την εισαγωγή του κομπλέ... Ίδια είναι η μετάδοση. Το 316 επίσης μπορεί να έχει απλούς δίσκους μπροστά και ταμπούρα πίσω. Επίσης δε ξερω αν χρειαστεί και άλλο ψυγείο με σωληνώσεις. Η αντλία τιμονιου με τις σωληνώσεις ταιριάζουν? Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα για σωστή μετατροπή... Και σίγουρα δε στέκει να ψάξει για άλλο is έτοιμο αν το δικό του είναι προσεγμένο!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 28-05-13, 12:31
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
εννοείται ότι θα βάλει άλλο μοτερ πιο πάνω εννοούσα ότι ο μ43 με τ μ42 έχουν τόσο λίγες διαφορες μεταξύ τους που ούτε μετατροπή δεν μπορείς να το πεις
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 28-05-13, 12:52
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ ziaba δεν μπορεί να υποστηρίζεις ότι θα δώσει το ανώτερο 2000€ για μία ΣΩΣΤΗ μετατροπή και από την άλλη να του προτείνεις να πάρει έτοιμο is με 2000€!!! Με 2000€ θα πάρει ερείπιο is και θα θέλει άλλα τόσα για να το μαζέψει....χώρια που θα πάρει μια καρότσα που δεν την "ξέρει" όπως τη δικιά του (το τί έχει περάσει εννοώ)....
Μια χαρά ισ (μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για αμάξια 15-20 ετίας) βρίσκεις σ αυτα τ χρήματα προσωπικα ξέρω ένα κοντά σ αυτα τ λ7 + εχω ποσταρει μια αγγελία ως παράδειγμα (την οποία διέγραψαν) κ το αμάξι στην αγγελία δε το γνωρίζω βέβαια αλλά από τ φωτό που είδα δεν ήταν καθόλου ερείπιο.


ps για σωστή μετατροπή τα 2000 δε φτάνουν
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ziaba : 28-05-13 στις 12:54
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 28-05-13, 13:06
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
...αλλά από τ φωτό που είδα δεν ήταν καθόλου ερείπιο.
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ...από φωτό ποτέ δεν κρίνεται ένα αμάξι. Κ εγώ όταν έψαχνα, πρώτα ενθουσιαζόμουν από τις φωτό. Μετά που το έβλεπα από κοντά κ το οδηγούσα άλλαζα γνώμη, αλλά ακόμα κι αν δεν άλλαζα γνώμη τότε άλλαζα στο συνεργείο που γινόταν ο έλεγχος....

ΙΔΙΩΤΗΣ με ένα απλά καλό is, δεν θα στο δώσει 2000€ (οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα)... και δεν μιλάμε για μοντέλα 92-93 προφανώς...

Και ΟΛΑ θέλουν μαζέματα....καλά/κακά.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.