Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-09-09, 14:18
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xalkidikiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα τρελο project...!!!

τελικα αυτό που σου αφήνει είναι μια περηφάνια για το ποσο πανέξυπνος λαός είμαστε και τι απίστευτα πράγματα κάνουμε, από την άλλη όμως σου αφήνει μια απογοήτευση και μια πικρία γιατί ξέρεις ότι δεν θα καταφέρει ποτε να τον επικροτήσουν(για την ελλάδα εννοώ)
Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το ένα που λες (πανέξυπνος λαός) αναιρεί το άλλο (για την απογοητεύση).
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-09-09, 14:40
Το avatar του χρήστη fanisk
fanisk Ο χρήστης fanisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 650
fanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura about
Πανεξυπνος λαος...μαλλον κουτοπονηρος...με μερικους εξυπνους που αποτελουν την εξαιρεση στο κανονα.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-09-09, 14:53
Το avatar του χρήστη spirosg
spirosg Ο χρήστης spirosg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 598
spirosg will become famous soon enoughspirosg will become famous soon enough
Απίστευτος...αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα προκοπή δεν θα δεί.
Σιγά μην του δωθεί έγκριση και υποστήριξη να κάνει τέτοιο πράγμα. Μετά πώς θα το φορολογούμε αν δεν έρχεται απο χώρα του εξωτερικού?
Α πα παααααα......

Πάντως πρέπει να είναι τρελό παιχνίδι το συγκεκριμένο αλλά να υστερεί λίγο σε τομείς ασφάλειας.... αλλά δεν με χάλαγε να το έχω για παιχνιδάκια
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-09-09, 16:12
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Παράθεση:
oldcarskickass Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xalkidikiotis
Πραγματικα τρελο project...!!!

τελικα αυτό που σου αφήνει είναι μια περηφάνια για το ποσο πανέξυπνος λαός είμαστε και τι απίστευτα πράγματα κάνουμε, από την άλλη όμως σου αφήνει μια απογοήτευση και μια πικρία γιατί ξέρεις ότι δεν θα καταφέρει ποτε να τον επικροτήσουν(για την ελλάδα εννοώ)

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το ένα που λες (πανέξυπνος λαός) αναιρεί το άλλο (για την απογοητεύση).

Φίλε μου oldcarskickass
Δυστυχώς η πολύ εξυπνάδα φαίνεται οτι βλάπτει.
Γιαυτό αποκαλούμε τους ξένους κουτόφραγκους.
Ομως αυτοί προοδεύουν ενω εμείς.... ως υπερήφανος λαός κλείσαμε κάθε παραγωγική
μονάδα.
Πάλι δυστυχώς !!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-09-09, 19:29
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Το όχημα είναι εκπληκτικό.

Το γεγονός ότι φαίνεται να βασίζεται σε κλωβό από smart και μοτέρ από Busa δε μειώνει καθόλου την εκπληκτική αποτελεσματικότητα που έχει.

Σε περίπτωση παραγωγής ένας κλωβός μπορεί να φτιαχτεί μια χαρά.

Όσο για τον κινητήρα, μπας και οι μισοί κατασκευαστές δεν αγοράζουν κινητήρες από τους άλλους μισούς ?

Ακόμα και αν το "Κράτος" δεν αχοληθεί, θα μπορούσε να το κάνει ένας Όμιλος του εξωτερικού με την έννοια του συμμετοχικού κεφαλαίου. Σήμερα, τα σύνορα έχουν ανοίξει και οι αγκυλώσεις του "τοπικού" κράτους ξεπερνιώνται εύκολα με τη ευελιξία του πλαϊνού.

Με τα παραπάνω θέλω να πω πως όλα είναι δυνατά και πιθανά αρκεί ο κατασκευαστής μιας ιδέας όπως αυτή να πείσει κάποιους συνεργάτες στο εξωτερικό.

Εμένα πάντως με ενθουσίασε το όχημα. Υπέροχο.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-09-09, 19:40
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Φοβερό...Εκεί που κατευαίνει στο 4:45 έχω κατέβει με jimny και είναι ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΟ...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-09-09, 19:53
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Φοβερό...Εκεί που κατευαίνει στο 4:45 έχω κατέβει με jimny και είναι ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΟ...
Το ότι πάνω στο δίπλωμα βγαίνοντας στην ευθεία ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ λάστιχα ΧΩΡΙΣ ο οδηγός να διορθώνει ή να ταλαντεύεται από την πορεία του δε λέει κάτι;

Παιδιά δείτε την ΟΛΗ η εικόνα και όχι το κλωβό και από που προήλθε.

Το ζουμί είναι η ΑΝΑΡΤΗΣΗ και η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ αυτής, όχι το σκάφος και το μοτέρ του.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-09-09, 20:57
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι μου θυμισατε τωρα...
ηταν καπου στο 1990, οταν στο περιοδικο που εργαζομουν τοτε (2Τ) με φωναξε στο γραφειο του ο Καββαθας.
"ενας τυπος μου εχει στειλει κατι φωτογραφιες απο μια περιεργη μοτο, επικοινωνηστε μαζι του και αν σας ενδιαφερει πηγαινετε να κανετε το θεμα", ειπε ο κυριος κωστας.
ετσι κι εγινε.
τις επομενες ημερες και μετα απο συννενοηση βρεθηκα καπου στην πεντελη (σε κατι ερημιες...) στο σπιτι ενος μυστηριου τυπου...
Μου συστηθηκε: Δημητρης κορρες. αρχιτεκτων, μηχανικος και γενικα πολυπραγμων ανθρωπος...
ο χωρος του (ενα μεγαλο οικοπεδο, με ενα μικρο σπιτι μεσα) οπως ταιριαζει σε "τρελο" επιστημονα... γεματος μηχανες, ανταλλακτικα, διαφορα σιδερικα, κατι σαν μαντρα και εργοστασιο.
με περηφανεια μου παρουσιασε την δημιουργια του.
ηταν μια μοτοσικλετα-γυναικα...!
βασιζοταν σε μια χοντα cbx εξακυλινδρη, στην οποια ειχε προσαρμοστει ενα κουστουμι-γλυπτο απο φάιμπεργκλας ενος γυναικειου σωματος...
εβαλα μια λευκη δερματινη φορμα dainese που ειχα παρει μαζι γι αυτο το σκοπο και με το φωτογραφο φυγαμε για την οδηγηση και τη φωτογραφιση.
ο δημητρης ηταν πολυ αγχωμενος και μου ειπε πανω απο 10 φορες να προσεχω το δημιουργημα που του ειχε φαει πανω απο 2 χρονια για να ολοκληρωθει...
οντως ημουν πολυ προσεκτικος, εκανα μερικα περασματα, οι φωτο βγηκαν και η μοτο επεστρεψε σωα και αβλαβης στη βαση της.
τον επομενο μηνα δημοσιευθηκε και το αρθρο, το οποιο εκανε αισθηση για την εποχη.
αιτια ο εκπληκτικος σχεδιασμος και υλοποιηση του δημητρη, καθως και καποιες ιδιατεροτητες της κατασκευης.
δυο απο αυτες που θυμαμαι προχειρα ειναι το καντραν που βρισκοταν στο πισω μερος το κεφαλιου της γυναικας ηταν ψηφιακο (αφτερμαρκετ της vdo για γκολφ gti) και το ειδικο συστημα επινοηση του κορρε για να παιρνει μπροστα ο κινητηρας.
ειχε προσαρμοσει ενα ηλεκτροδιο-αισθητηρα στα χειλη της γυναικας και με ενα φιλι επαιρνε μπροστα!!!


απο τοτε μεχρι σημερα, με μια ευρεση στο νετ, θα δειτε ποσο σπουδαια προσωπικοτητα ειναι ο δημητρης κορρες (ο μυστηριος που τον λεγαμε τοτε...).
σε ενα περιοδικο r&d μαλιστα γινεται εκτενης αναλυση της αναρτησης ραβδων διαγωνιας αντιστηριξης, στην οποια αν δεν κανω λαθος εχουν βαλει το χερακι τους δυο επισης ιερα τερατα του χωρου, ο διονυσης χοϊδας και ο θανασης λεφας...
θα βρω τα τευχη και θα τα σκαναρω...

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ???????
Τι μου θυμησες.......
Τον Κορρε τον θυμαμαι καπου κοντα στο 1989-90 οταν εμενα στα Μελισσια (μαθητης τοτε ακομα) να ερχεται με αυτο το CBX στην καφετερια που μαζευομασταν και να χαζευουμε ολοι την κουκλαρα σε λευκη περλα..........
Ενας πολυ ιδιαιτερος ανθρωπος, καλοσυνατος αλλα παντα σκεφτικος με εξερευνητικο βλεμμα.

Τι μου θυμησες........
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-09-09, 21:19
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Αν δεν κανω λαθος......,

Το CBX αυτο βρισκεται στο μουσειο της HONDA.
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 19-09-09, 21:39
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ότι πάνω στο δίπλωμα βγαίνοντας στην ευθεία ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ λάστιχα ΧΩΡΙΣ ο οδηγός να διορθώνει ή να ταλαντεύεται από την πορεία του δε λέει κάτι;

Παιδιά δείτε την ΟΛΗ η εικόνα και όχι το κλωβό και από που προήλθε.

Το ζουμί είναι η ΑΝΑΡΤΗΣΗ και η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ αυτής, όχι το σκάφος και το μοτέρ του.
Το φοβερό είναι ότι κατευαίνει την πλαγιά και το πίσω μέρος αρνείται να σηκωθεί έστω και ελάχιστα.
Φοβερή ανάρτηση...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.