Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 27-04-13, 02:28
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Την ουσια για τον "ατυχο" συμφορουμιτη δυστυχως δεν την επιασε πολυς κοσμος.
Δεν θα μπορουσαν να του αλλαξουν τζαμπα το μοτερ λογω εγγυησης ,ΑΛΛΑ θα μπορουσαν με ωραιο και επαγγελματικο τροπο που "κραταει" τον πελατη να πουν οτι θα αναλαμβαναν ολοκληρη η ενα μερος της εργασιας η καποιων ανταλλακτικων δωρεαν για την εξυπηρετηση του αγοραστη της φιρμας.
το τι θα μπορούσαν να κάνουν εκτός εγγύησης ή όχι είναι ένα άλλο κομμάτι, δεδομένου ότι πολλές φορές έχουμε ακούσει "ελληνάρες" να περνούν σε εγγυήσεις άλλων αυτοκινήτων ανταλλακτικά του δικού μας αυτοκινήτου κλπ...πιστεψτε με δεν είναι ακριβώς έτσι η αλήθεια....

έχει να κάνει καθαρά και μόνο με το ελληνικό after sales των αντιπροσωπειών μας, και κυρίως για το γεγονός ότι εμείς εδώ στην Ελλάδα έχουμε φτάσει να παλεύομε πια για δικαιώματα εντός εγγύησης και να ξεχνάμε τελείως τα εκτός.
κατά την προσωπική μου άποψη είναι απαράδεκτο να κολλήσει ο κινητήρας σε αυτά τα χιλιόμετρα...
έχετε δει κανένα toyota honda να κολλάει σε αυτά τα χιλιόμετρα??? επίσης έχετε ακούσει κάποιον ξένο που να μην βρήκε το δίκιο του ακόμα και εκτός εγγύησης με "κάποιο" τρόπο...
εγώ προσωπικά όχι...

λυπάμαι για τον φίλο ειλικρινά
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 27-04-13, 04:07
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
ευχάριστω άλλη μια φορά όλους σας όσους μιλήσατε θετικά ακόμη και αρνητικά για το πρόβλημα μου.
ερωτήματα πολλά απάντησης καμιά δυστυχώς.
τώρα για το θέμα λαδιού είναι όλα μούφες λάδια αλλάζουμε δεν κάνουμε γενική επισκευή να πούμε ότι δεν πέτυχε και βούτυρο να έβαζα μέσα δεν επιτρέπεται αυτό που έγινε
και τα λάδια castrol ήταν k το φίλτρο λαδιού γνησιότατο αγορασμένο από αυτούς
αν ήταν κάτι λάθος από μένα θα το λέγαν ξεκάθαρα φταις για αυτό k τέλος.
Oταν το αγόρασα επέμεναν στα 30000 χιλιόμετρα αν δεν τα άλλαζα στα 20000 το ίδιο αποτέλεσμα θα είχα k την ίδια αντιμετώπιση από αυτούς ήταν αναπόφευκτο να γίνει όπως k να είχε
απλά τους εμπιστευτικά λάθος μου
δεν έκανα κάτι αντίθετο στα λόγια τους

με 40000 ευρώ θα έφτιαχνα μόνος μου k σίγουρα θα έβγαζε 10 χρονιά k όχι 3

όλα αυτά τα λέω να ξέρετε σε ποίους εμπιστεύεται τα λεφτά σας
είχα το e36 10 χρόνια
k 3 αυτό 13 τέτοια αντιμετώπιση από πελάτη 13 χρόνια δεν το περίμενα

έχω ακούσει ιστορίες μπόλικες k από σκόντα με 60000 k εκτός εγγύηση να τους αλλάζουν κινητήρα και σε tiguan 30000 εκτός εγγύησης να τους αλλάζουν κινητήρα αλλά εδώ δεν λυπούνται ούτε στο ελάχιστο τον πελάτη τους
την επομένη φορά σκεφτείτε καλά τι θα αγοράσετε k από που, η opel δίνη ακόμη 6 χρόνια εγγύηση μήπως έχουμε πέσει θύματα υπερεκτίμησης για την εταιρία;;

ζήτω συγγνώμη που ανέφερα τις παραπάνω μάρκες δεν κάνω διαφήμιση απλά από συζήτησις φίλων αυτά ακούω k απογοητεύομαι με την αγορά που έκανα
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 27-04-13, 04:19
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
ΤΌ ΑΥΕΊΝΑΙ ΤΟ MAIL ΠΟΥ ΕΊΧΑ ΣΤΉΛΗ

Αγαπητέ Κύριε / Κυρία


Έχω αγοράσει ένα BMW 316 E92 της 25-02-2010 καινούργιο από τον ΣΠΑΝΌ AE με αριθμό πλαισίου WBAWA11000E058718. Είμαι ρομαντικός θαυμαστής τις BMW κ ειδικά τις RW ( πίσω κίνησης ) γιατί είστε η μοναδική εταιρία που έχετε κράτηση την RW πίσω κίνηση σε όλα σας τα μοντέλα.
Tο 2001 αγόρασα το πρώτο μου bmw E36 COUPE 316 (1994) το κράτησα 10 χρόνια ήμουν πολύ ευχαριστημένος κ ικανοποιημένος, με την αξιοπιστία του k τις δυνατότητες του, που αποφάσισα να το αντικαταστήσω με το καινούργιο 316 πιο βελτιωμένο αναβαθμισμένο k πιο αξιόπιστο.

Εν μέσο κρίσης στην Ελλάδα μάζεψα όλες μου τις οικονομίες πήρα k ένα δάνειο από την τράπεζα k έκανα το όνειρο μου πραγματικότητα
μέχρις χτες...
Το όνειρο μου σβήστηκε...
Η όμορφη λευκή BMW μου χάλασε k μόλις 30.000 k.l.

Άναψε ένδειξη στο καντράν μισός κινητήρας κίτρινο χρώμα και πήρα τηλέφωνο την mobile service of the BMW .
Τo έβαλε στον εγκέφαλο και μου είπε vanos k χαμηλή πίεση λαδιού.Έτσι ήρθε γερανός και το πήγα στο αντιπρόσωπο ΑΦΟΙ ΚΟΡΦΙΑΤΗ ΑΒΕΕ.
Άνοιξαν το καπάκι εκκεντροφόρου και βρήκαν γρέζια ,βουλωμένα όλα τα φιλτράκια, και σπασμένο το φίλτρο λαδιού στην μέση.
Είχα κάνει το προγραμματισμένο σέρβις στα 20.000 k.l, αλλαγή λαδιών και φίλτρο λαδιού. Δεν ευθύνομαι σε κάτι και δεν ζορίζω το αυτοκίνητο κοινός κακή χρήση, καθώς όπως είμαι και μηχανικός αυτοκινήτων και επαγγελματίας οδηγός γνωρίζω πως είναι αδύνατον να βρεθούν γρέζια εντός του κινητήρα σε αυτά τα λίγα χιλιόμετρα.
Στης 04-01-2012 είχε βγάλει πολλαπλασιαστές το πήγα στο ΣΠΑΝΟΣ ΑΕκαι αντικατέστησαν τους πολλαπλασιαστές και το μπουζί. Δεν γνωρίζω τι άλλο κάνανε, ήταν η τελευταίοι που επισκεύασαν το εν λόγο αυτοκίνητο. Από τότε μέχρι τώρα έχω κάνει 10.000 k.l.
Tι να κάνω πείτε μου σας παρακαλώ το χρωστάω ακόμη το δάνειο στην τράπεζα, έχω υποστεί μείωση στον μισθό μου και δεν μου φτάνουν να το επισκευάσω. Το αγόρασα με σκοπό να με βγάλει σαν το παλιό μου bmw ώστε να το ξοφλήσω από την τράπεζα.
Είμαι πολύ στεναχωρημένος k πολύ απογοητευμένος, εξάλλου εγώ δεν έκανα κάτι λάθος. Τα σέρβις του έχουν γίνει επίσημα και με γνήσια ανταλλακτικά bmw. Θεωρώ πως εγώ είμαι πολύ μικρός μπροστά στον όμιλο bmw για να επωμισθώ το κόστος επισκευής

Πάντα ήθελα να σας στείλω ένα email, να σας ευχαριστήσω για την εμπειρική ασφαλής και απολαυστική οδήγηση που μας δίνουν τα bmw, χάρις την εμπειρία σας, την εξέλιξη και αναβάθμιση που κάνετε συνεχώς.
Αντί αυτού όμως κατέληξα να σας στείλω ένα email όλο παράπονο, στεναχώρια k θλίψη που έχω μέσα στην καρδιά μου. Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά αυτά μου έχουν συμβεί και βρίσκομαι σε απόγνωση.
Σας παρακαλώ θα ήθελα να λάβετε σοβαρά το email μου. Περιμένω μία απάντηση σας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Μιχάλης Μαστοράκης
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 27-04-13, 04:21
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Τσάμπα τον χρόνο σου χάνεις, βάλε έναν δικηγόρο να ασχοληθεί με το θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 27-04-13, 07:23
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Την ουσια για τον "ατυχο" συμφορουμιτη δυστυχως δεν την επιασε πολυς κοσμος.
Δεν θα μπορουσαν να του αλλαξουν τζαμπα το μοτερ λογω εγγυησης ,ΑΛΛΑ θα μπορουσαν με ωραιο και επαγγελματικο τροπο που "κραταει" τον πελατη να πουν οτι θα αναλαμβαναν ολοκληρη η ενα μερος της εργασιας η καποιων ανταλλακτικων δωρεαν για την εξυπηρετηση του αγοραστη της φιρμας.
Συμφωνό απόλυτα φίλε μου !Αλλά το φιλαράκι έχει μπλέξει το πως θα ξεμλέξει αυτή την εποχή χωρίς το απετούμενω χρήμα για δικηγόρους κ.τ.λ.π δέν ξέρω ,βέβαια δέν είναι θέμα λαδιών και συντήρησεις !!! Ότι και να λένε κάποιοι ,δέν το δέχομαι !!!!Το μόνο που δέχομαι είναι αστοχία υλικου και απαραδεκτοι αντιμετωπισει απο την BMW,Λεφτά χρειάζεται τώρα να τους κυνηγίσει !!!Αλλά εκει ποντάρουν και αυτοι ότι δέν τα διαθέτοι ο καθε ένας αυτό τον καιρό!!!
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 27-04-13, 07:30
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Τσάμπα τον χρόνο σου χάνεις, βάλε έναν δικηγόρο να ασχοληθεί με το θέμα.
Τώρα εγω θα πω κάτι και ας αρχίσουν να μου πετάνε πέτρες.
Κάποτε το αυτοκίνητο μου ενώ πήγαινε με την ιλιγγιώδη ταχύτητα των 70 χ.α.ω πάτησε (πατησα ) πάνω σε λάδια που μόλις πριν απο 3 ώρες είχε αφήσει στην μέση του δρόμου ενα ντεραπαρισμενο RAV4 και ούτε ο ίδιος ο οδηγός ούτε ο δήμος ούτε η πυροσβεστική (εχει σημασία η σειρά που αναφέρω την΄΄ευθυνή΄ διότι δικαστικώς η ευθύνη μεταφέρεται απο τον οδηγό που προκάλεσε τα λάδια (ασχέτως αν εχει τις αισθήσεις του η οχι!!!! Ναι καλα διαβάσατε...στην προκειμένη περίπτωση ο οδηγός του RAV δεν τις είχε...εώς ότου έρθει ο δήμος για να αναλάβει δράση και μετα η πυροσβεστική και κατόπιν η τροχαία....

Για να μην μακρυγορω μου συστήθηκε ειδικός σε τροχαία ατυχήματα δικηγόρος ο οποίος δέχτηκε να αναλάβει την αποζημίωση μου απο τον οποιοδήποτε έφερε ευθύνη. Διότι σίγουρα κάποιος την είχε....είτε ιδιώτης είτε δημόσιο....

Η συμφωνία μας ήταν % επι της αποζημίωσης που θα επερνα....αν δεν έπαιρνα δεν θα πληρωνόταν.

Μετα πολλα και 4 αναβολές και 2,5 χρόνια αναμονής, μετα απο ενα ολοκαίνουργιο κατεστραμμένο Toyota corolla με αξία αποζημίωσης κάποιον €€€ δεν πήρα φραγκο απο κανέναν.

Αποδείχθηκε (σε μένα όμως απο μια τυχαία γνωριμία - συγκυρία ) οτι ο δικός μου δικηγόρος είχε έρθει σε επαφή με την ασφαλιστική του RAV και να χρηματιστεί με ποσο μεγαλύτερο της δικής του ποσοστιαίες αμοιβής απο εμένα, με αποτέλεσμα η ασφαλιστική να πληρώσει τον δικό μου δικηγόρο με ποσο μικρότερο της δικής μου αποζημίωσης....!!!
Επόμενων ο δικός μου δικηγόρος αμοιφθηκε τελικώς περισσότερο, η ασφαλιστική σημειώθηκε λιγότερο, και εγω έχασα ενα ολοκαιργιο corolla.

Αυτα μονο στην Ελλάδα φίλοι μου....

Πέρα απο δικηγόρο,
Να απαυθυνθεις και σε δημόσιο φορέα προστασίας του καταναλωτή.
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 27-04-13, 09:10
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGE 1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνό απόλυτα φίλε μου !Αλλά το φιλαράκι έχει μπλέξει το πως θα ξεμλέξει αυτή την εποχή χωρίς το απετούμενω χρήμα για δικηγόρους κ.τ.λ.π δέν ξέρω ,βέβαια δέν είναι θέμα λαδιών και συντήρησεις !!! Ότι και να λένε κάποιοι ,δέν το δέχομαι !!!!Το μόνο που δέχομαι είναι αστοχία υλικου και απαραδεκτοι αντιμετωπισει απο την BMW,Λεφτά χρειάζεται τώρα να τους κυνηγίσει !!!Αλλά εκει ποντάρουν και αυτοι ότι δέν τα διαθέτοι ο καθε ένας αυτό τον καιρό!!!


Λεφτά χρειάζεται τώρα να τους κυνηγίσει !!!Αλλά και σωστές ενέργειες!!!!!
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 27-04-13, 10:55
Το avatar του χρήστη thanos_1
thanos_1 Ο χρήστης thanos_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 119
thanos_1 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις ιδέα πόσο σχετίζεται η θερμοκρασία του λαδιού με την θερμοκρασία περιβάλοντος;
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΕΛΙΚΑ Η BMW ΞΕΡΕΙ Ή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ;;;;; ΣΕ ΌΛΟΥς ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κρατάει κανένα λάδι 20.000 χιλιόμετρα αγόρι.. στείλε ένα λιπαντικό για ανάλυση με 20.000χλμ χρήσης στην πλάτη του, και το 70-80% αυτών μέσα σε πόλη, να δεις τα αποτελέσματα. Κόβω το ... χέρι μου ότι το λάδι θα είναι για πέταμα, με τις ιδιότητες του να έχουν αλοιωθεί σε επικίνδυνο σημείο. Βέβαια δεν μίλησα για 5-7.000 χιλιόμετρα αλλαγή όταν χρησιμοποιούνται καλά λάδια, αλλά 10-12.000 χλμ είναι καλά να αλλάζονται. Εκτός και αν το έχει σχέδιο κάποιος να αλλάζει όλη την ωρα αμάξια και δεν τον νοιάζει. Ούτε όμως μιλάω και για καταστροφή του μοτέρ αν δεν αλλάζονται πιο συχνά απο αυτό που λέει η BMW και ο κάθε κατασκευαστής. Στην περίπτωση του φίλου αυτό που έγινε ειναι απλά αδικαιολόγητο, ακόμα και αν δεν είχε λάδια ποτέ στα 30.000χλμ.

Λέμε τα ίδια πράγματα αλλά για κάποιο λόγο διαφωνείς μαζί μου

Αυτό που είπα είναι πως το πρόγραμμα συντήρησης της bmw είναι άθλιο. Όπως είπες και εσύ, το λιπαντικό στα 20000 είναι για πέταμα.
Στη BMW Hellas τα στατιστικά με τα ''σπασμένα'' μοτέρ από e90 kai e92 έχουν πιάσει ταβάνι. Και το 95% αυτών είναι εκτός εγγύησης!!


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά αυτό το ότι άλλα τα λάδια για ελλάδα άλλα για γερμανία άλλα για ουγκάντα (δλδ άλλες οι αλλαγές λαδιών) είναι μεγάλη μούφα.
Στις μεγάλες δόξες (και οικονομικές αλλά και που έκανα 15 - 20 χιλ /χρόνο με το Μ20) άλλαζα λάδια κάπου στις 5 - 7 χιλ χλμ. Με τον άσσο κάθε 10-15, το ένα μοτέρ Μ20 δεν ξέρω και εγώ πόσα χλμ είχε πάνω του... ο άσσος μέχρι τα 200.000 έφτασε και να σκεφτείς ότι ο προηγούμενος (Γερμανός) άλλαζε ΜΟΝΟ κάθε 30. Κανένα πρόβλημα σε κανένα μοτέρ, λόγω κακής λίπανσης (δλδ να τσιμπάει πέρα από ταόρια) ούτε καμία εμφανής πτώση απόδοσης)

Η κακή λίπανση δε σημαίνει ότι τσιμπάει λάδι. Μπορεί να μη καίει σταγόνα λάδι , αλλά η λίπανση να μην είναι σωστή!!
__________________
http://www.ecosvilla.gr/
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 27-04-13, 16:39
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
θα ηθελα να δω αν αυριο ειστε στην θεση του κυριου.????

το θεμα εδω ειναι 2 πραγματα.εφοσον η αντιπροσωπεια δεν ξερει απο που προηλθε το προβλημα τοτε οφειλει η εταιρεια να δεχτει αστοχια υλικου λογω νεοτητας του κινητηρα και λογω κυρους εταιρειας.
αν χρεωναν στον κυριο την ζημια τοτε δεν ειχαν καμμια υποχρεωση.το οτι δεν την χρεωνουν σαυτον σημαινει η' οτι καποιος απο τις 2 αντιπροσωπειες εκανε βλακεια η' οτι και οι 2 δεν εκαναν τιποτα λαθος και απλως βρεθηκε αλλο ενα ελλατωματικο κομματι ...και εφοσον οπως λετε υπαρχει ιστορια σαυτο το μοντελλο με κινητηρες που μενουν,τοτε ειναι φανερο οτι η εταιρεια κοιταει αλλου αδιαφορα!

δεν υπαρχει αλλη λυση παρα το κυνηγι της υποθεσης.με συναντησεις μεταξυ υπευθυνων μανατζερ (αν υπαρχει αυτο,μαλλον χαζομαρες λεω) και του κυριου η' νομικα με πολυ προσοχη γιατι υπαρχουν και τρικλοποδιες οπως ειπωθηκε παλι.εχουν ακουστει και περιπτωσεις που φτασαν μεχρι εκει και δικαιωθηκαν.

το προβλημα ειναι η λαθος εξυπηρετηση της εταιρειας σε ενα γνωστο θεμα γιαυτην που φυσικα δεν την συμφερει.επομενως μιλαμε για συμφεροντα και οχι για ευαισθησιες και εκει θελει υπομονη ,γερα νευρα και δυστυχως μαχη.ολοι ξερουμε οτι η εταιρεια δεν εχει την καλυτερη πολιτικη εξυπηρετησης αν και τα προιοντα της ειναι πλεον σαν ολων των αλλων του ανταγωνισμου στο θεμα αξιοπιστια.

γενικα τωρα εχουμε ξαναπει οτι ολα τα συγχρονα αυτοκινητα ειναι ευαισθητα και χαλανε.απλα καποιες εταιρειες φροντιζουν να εχουν καλη εξυπηρετηση και να κερδισουν τον πελατη και αλλες απλα δεν ενδιαφερονται,ειδικα στην ελλαδα που ειμαστε ενα μικρο ποσοστο αγορας.
δεν θετω την διαμαχη... ιαπωνικα,γερμανικα κ.λ.π. γιατι 3 βαγκ σε 14 χρονια σε κοντινο μου περιβαλλον και διαφορετικα μοντελλα δεν εβγαλαν τιποτα!το ιδιο και ενα αστρα.το ιδιο και ιαπωνεζικα και οποτε βγηκε κατι αμεσως ειδοποιηση και λυση.

το δικο μου εχει αλλαξει σε 3 χρονια ενα αισθητηρα,πολ/στες,αναβαθμιση κλειδαριες..εγω βεβαια ηξερα τα προβληματα μιας και διαβαζα το φορουμ και το αγορασα για την πολυ διαφορετικη αισθηση/ευχαριστηση που μου δινει.ομως αυτο δεν σημαινει οτι η εταιρεια πρεπει να καθυσηχαζεται.

για τα συνεργεια την θεωρω ανουσια την συζητηση. π.χ.ειχα φιατ και το πηγαινα στην επισημη.μετα απο κατι χρονια 9 περιπου ,το παω λοιπον ,το κανω σερβις και μετα την επομενη μερα μενει στον δρομο.ξανα μεσα.παραπονιεμαι γιατι βγηκε πριν μια μερα.δεν μπορουν να βρουν τι εχει,...2 μηχανικοι και ο αρχιμαγειρας και τα κομπιουτερ και ολες οι φοβερες τεχνολογιες και καλα!!!!εβλεπα και τι γινοταν γιατι ηταν τοτε βιτρινα το επισημο.το αφησα μια μερα και δεν βρηκαν τιποτα.θελανε να το αφησω και αλλες και να χρεωνομαι για οσο μεινει.παραπονα στον ντηλερ και τους εβαλε χερι.εγω ομως το παιρνω και παω σε ενα μαστορα λιγο πριν την συνταξη με ενα παλικαρι διπλα του νεο αλλα εξυπνο.εξειδικευμενοι στην μαρκα χωρις να σημαινει οτι δεν επιαναν κιαλλες.
μολις το πηγα και τους ειπα τι εγινε υπεθεσαν τι ειχε και με μια φοβερη τεχνολογια!!!! που λεγεται φακος και κατσαβιδι σε 5' !!!!!!!!!! λεπτα επιβεβαιωσαν οτι επασχε απο αισθητηρα λαμδα.αυτα...μετα βεβαια που συνταξιοδοτηθηκε ο μπαρμπας και εφυγε ο νεος και ανοιξε δικο του ,εγω καλη πιστη το πηγα μια φορα εκει που το ειχαν αναλαβει οι βοηθοι του και εκαναν ενα σερβις σαλατα..

θελω να πω,εξειδικευμενο η' εξουσιοδοτημενο η' συνεργειο γενικης ,αυτο που μετραει ειναι ποσο ικανοι μαστορες ειναι και αυτο αποδυκνειεται δυστυχως απο την εμπειρια.δεν εχει να κανει με τι ειναι,επισημο η' οχι.


αυτα και σορρυ για τα πολλα.

υ.γ θυμαμαι τον πανο που ειχε γραψει για τις επισκεψεις του σε 2 αντιπροσωπειες και τις πονηριες που του παιξαν ενω απλα δεν ηξεραν...αμα δεν δεν εισαι γνωστης σαν αυτον τρεχα γυρευε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bimmerm : 27-04-13 στις 16:42
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 27-04-13, 21:52
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
θελω να πω,εξειδικευμενο η' εξουσιοδοτημενο η' συνεργειο γενικης ,αυτο που μετραει ειναι ποσο ικανοι μαστορες ειναι και αυτο αποδυκνειεται δυστυχως απο την εμπειρια.δεν εχει να κανει με τι ειναι,επισημο η' οχι.
Μεγάλη αλήθεια...ποιός θα βάλει το χεράκι του είναι το θέμα........
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.